ssëwsS Familievriend doet laatste poging om vermiste op te sporen in Nederland 16 NIEUWS •SgS^SJS* 00e. GRATIS GRATIS De Marokkaanse familie Choukri heeft sinds het begin jaren de negentig niets meer van Mohamed vernomen. rente Lahbib Choukri en zijn vrouw Lwazna zijn de wanhoop nabij. Het echtpaar uit het Marok kaans Rifgebergte is al 24 jaar op zoek naar hun oudste zoon Mohamed, die ja renlang illegaal in Nederland ver bleef. De laatste wens van vader Choukri is dat hij zijn zoon nog een keer ziet voordat hij overlijdt. Soliman Chahid uit Breda trekt zich het lot van het bejaarde stel aan en probeert de familie te hel pen. „Zelf kunnen ze in Neder land niet op zoek naar hun kind, omdat het arme mensen zijn die in een afgelegen dorp in Noord- Marokko wonen. Toen ik onlangs bij ze op bezoek ging, zag ik hoe veel verdriet ze hierover hebben. Mohamed is hun oudste zoon, van wie ze hoge verwachtingen van hadden. Zijn vader is nu 82 en heeft een zwakke gezondheid. Hij beseft dat hij niet lang meer te gaan heeft en wil weten wat er met zijn kind is gebeurd." Mohamed vertrok in 1989 op 23-jarige leeftijd naar Europa. Hij stak illegaal met een bootje de Middellandse Zee over, waarna hij richting Nederland reed. De eer ste weken verbleef hij bij vrien den in Zwolle, om zich daarna in Amsterdam te vestigen. „Zijn ouders kregen af en toe een brief je. Contact was in die tijd veel moeilijker dan nu, een telefoon hadden ze bijvoorbeeld niet in het dorp." Choukri woonde al die tijd illegaal in Nederland, maar had wel werk. „Hij gebruikte net als Vader Lahbib heeft niet lang meer te leven. Het is zijn laatste wens om zijn zoon terug te zien veel andere illegalen valse docu menten", weet Chahid. Met zijn ouders had hij gaande weg steeds minder contact. De laatste keer dat ze persoonlijk iets van hem hoorden, was in februari 1992. Na een paar jaar begonnen ze zich toch ernstige zorgen te ma ken. Via contacten in Nederland probeerden ze Mohamed nog op te sporen, maar van hem was geen enkel spoor. De familie heeft haar laatste hoop gevestigd op Chahid, die nu al een halfjaar in Nederland naar de inmiddels 50-jarige vermiste man speurt. Via Facebook is hij een actie begonnen om Choukri op te sporen. Hij deed ook een op roep op een Marokkaanse website in Nederland en benaderde de Ma rokkaanse ambassadeur in Neder land om te achterhalen of Moha med ooit als illegaal het land is uit gezet. Dat bleek niet het geval te zijn. De Brabander heeft ook aan gifte gedaan bij de Nederlandse politie, die inmiddels een DNA-onderzoek is gestart. „We houden rekening met alles. Zijn ouders willen gewoon weten wat er is gebeurd. Op deze manier kun nen ze niks verwerken", zegt hij. Hij hoopt daarom via deze krant in contact te komen met mensen die Mohamed kennen of ooit hebben gekend. „Zijn ouders hebben het recht om te weten wat er met hun zoon is gebeurd." n!lon van de of betaal uw aankoop tegen in 12 maandelijkse termijnen De inruilaetie geldt on de complete collectie zitmeubelen en interieurs HYBRIDEFIET5 HYBRIDEFIETS Al 24 jaar geen spoor van zoon SS *1 w Mohamed Choukri verbleef jarenlang illegaal in Nederland. door llah Rubio woonlc Bijzonder moi uitstraling! Oc kleurcombina E 3+2 zit! Strak, kubistis Leverbaar in c Norm Wlaak ee dressoirsto Let op! Geld lenen kost geid Complete tabel citgroep idschap, 2 fauteu Home one Comfortabel woonlandschap, 2 fauteuils, tafelpoef en 2 sierkussens in stofcategorie 1. Leverbaar In diverse kleuren, bekledingen en opstellingen. Normaal .2299^ En zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE INRUILKORTING! Normaal JS99^ 3+2 zits Ponteo Luxueus en royaal bankstel voorzien van een super zitcomfort in Categorie 1 Leder voor een topper van een prijs. Leverbaar In een groot aantal kleuren. En zelfs op deze actieprijs krijgt u nog de HOOGSTE INRUILKORTING!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 16