Politie jaagt op ex-tbs'er die opnieuw in de fout ging corendon.nl corendon NIEUWS 5 Legaal gokken via internet komt nu écht in zicht Staatssecretaris Klaas Dijkhoff (Veiligheid en Justitie) is blij dat er eindelijk schot zit in de legalisering van het gokken op internet. Een wetsvoorstel ligt al sinds 2014 bij de Kamer, maar die was het niet eens over de hoogte van de belasting die winnaars over hun prijzen moe ten betalen. Het kabinet wilde een tarief van 20 procent, 9 procent lager dan casino's en loterijen in Ne derland. Dat vond de Kamer niet goed. Regeringspartijen WD en PvdA hebben nu afge sproken dat het belastingtarief Extra rechercheurs voor voedselfraude Bij de Inlichtingen- en Opspo ringsdienst van de Nederland se Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA-IOD) gaan per direct 24 nieuwe rechercheurs aan de slag om voedselfraude aan te pakken. Volgens de NVWA kost de aanpak van fraude met voedingsmiddelen steeds meer mankracht, mede door ingewik kelde structuren van sommige bedrijven. „Het komt voor dat er honderden bv's zijn geves tigd op één adres. Dat is niet verboden, maar wel raar. Wat zit daar dan achter? Bovendien gaat voedsel fysiek en op papier de hele wereld over", zegt direc teur Roel Stevens. ook voor online gokken 29 pro cent wordt. Als de gokmarkt na drie jaar groter blijkt dan ver wacht, dan kan het belastingta rief voor alle kansspelen om laag naar 25 procent. De PvdA zal dit voorstel van de VVD steunen. Het kabinet wilde een lagere belasting heffen voor online kansspelen om niet uit de pas te lopen met het buitenland. Veel Nederlanders spelen nu il legaal via buitenlandse gokbe drijven. Uit onderzoek blijkt dat er een paar 100 miljoen eu ro per jaar mee is gemoeid. Rijschool: verplicht les in donker Rijscholen moeten verplicht met alle leerlingen in het don ker rijden. De Federatie Autorij school Management (FAM) en de Bovag pleiten voor dat Duit se model. Nu gebeurt het, zeker 's zomers, te vaak dat mensen alleen bij daglicht les hebben gehad, melden de brancheorga nisaties. „Vreemd, want rijden in het donker en slechter weer eisen andere vaardigheden", zegt FAM-voorzitter Ruud Rut ten. Het CBR, dat examineert tussen 08.00 en 17.00 uur, stelt dat kandidaten worden ge toetst op rijvaardigheden. „Dat moeten ze onder alle omstan digheden kunnen laten zien." Bronnen bij justitie bevestigen dat de mannelijke voortvluchtige Hendrik M. (39) is. De Limburger kreeg rond 2002 tbs opgelegd voor de urenlange verkrachting van een jonge vrouw. Op dat moment had hij al een strafblad voor meer dere inbraken, geweldsdelicten en verkrachtingen. Halverwege 2014 is M. uit de tbs-kliniek ontslagen. Sinds zijn vrijlating zou hij onder toezicht staan van de reclassering. Vorige week donderdag ging M. opnieuw in de fout. In de nacht van 30 op 31 december reed hij met zijn vriendin mee in een bestelbusje van een 78-jarige man, die een be kende zou zijn van het stel. Het slachtoffer zat achter het stuur. Op een gegeven moment werd de bejaarde man gedwongen om naar een afgelegen plek langs de A2 bij Den Bosch te rijden. Daar werd hij, rond kwart over twee 's nachts, uit de wagen gegooid en mishandeld. „De man is in het ge zicht geslagen, tot bloedens toe", zegt een woordvoerder van de po litie. „De twee daders gingen er vervolgens vandoor met de bus. Het stel gooide de bejaarde man rond twee uur 's nachts uit zijn auto en mishandelde hem, tot bloedens toe Het slachtoffer wist zelf de politie te alarmeren." De bus van de beroofde man is later teruggevonden in de buurt van Weert. „De recherche is op dit moment actief op zoek naar het stel", zegt de politiewoordvoer der. „Voor zover wij weten, heb ben de twee zich nog niet schul dig gemaakt aan andere delicten." In 2006 kwam M. - die herken baar is aan drie getatoeëerde tra nen onder zijn oog - landelijk in het nieuws nadat hij wist te ont snappen aan zijn begeleiders. De crimineel bracht een bezoek aan het graf van zijn opa in Heerlen, waar hij de benen nam. M. verbleef in tbs-kliniek De Kijvelanden in Poortugaal. Het OM verspreidde een foto van hem. Hij werd bestempeld als 'ex treem gewelddadig'. Pas na een klopjacht van bijna drie weken werd hij gevonden. M. had zich verstopt in het huis van een tante in Brunssum. Bij de huiszoeking zag een agent iets bewegen op de vliering. Toen het opgetrommelde arrestatieteam riep dat M. zijn ar men naar buiten moest steken, deed hij dat meteen. De tante kreeg uiteindelijk geen straf, om dat zij totaal overdonderd was toen M. vroeg of hij onderdak bij haar kon krijgen. De recherche heeft geen idee waar M. en zijn vriendin zich nu schuilhouden. Als M. onder toe zicht van de reclassering staat, kan hij een extra hoge gevangenis straf krijgen als blijkt dat hij de voorwaarden van de reclassering heeft geschonden. In oktober ging een andere ex-tbs'er ook in de fout. Udo D. sloeg in Leeuwarden een vrouw dood. Hij trok een spoor van ge weld door de stad. De man zou te vroeg zijn vrijgelaten uit de GGZ-kliniek, waardoor hij een groot gevaar voor zijn omgeving vormde. 8 DAGEN va 023-7510606 Bodrum Titanic Deluxe Bodrum - Ultra All Inclusive WOENSDAG 6 JANUARI 2016 DEN HAAG DEN HAAG BUNNIK door Peter Winterman DEN BOSCH. De politie maakt jacht op een gevaarlijke ex-tbs'er en zijn vriendin. Het duo wordt gezocht voor de beroving en mishandeling van een 78-jarige man in Den Bosch. Voortvluchtige Hendrik M. Vertrek zomer 2016 Nieuw hotel, opent haar deuren in april 2016 Aquapark met glijbanen Ruime en luxe kamers Diverse restaurants 4 a-la-carterestaurants Gratis wifi in het hele hotel Spa Center Prijzen zijn p.p. en gebaseerd op een 2 pers. bezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten per boeking. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5