0 KLEINGELD (r GOI 5 Snert is typische armeluiskost. Een krom worteltje hier, een stronkje prei daar en een aardappeltje misschien Veiliger rijden is góedkoper Zes blikken soep werden opentrokken voor de test. Ze werden de jury blind voorgeschoteld. Hoeveel kun jij besparen? GELDTIP Zo pareerje nieuwe crisis CO BOEK Lekker elen voor minder aardappels, wortel, selderij, ui, prei, kruidnagel, knoflook, varkenspoot en een gerookte worst. „Ik gebruik een basisrecept. Het gaat om de aandacht die je er aan schenkt." Als enige WK-deelnemer stond hij vorig jaar op het schoolplein, terwijl de rest in de keuken van de school in de weer was. De reden: Boom kers snertpotje stond te pruttelen op een groot houtvuur. „Het is voor mij de meest oorspronkelijke ma nier van koken." Niet voor niets noemt hij zichzelf De Vuurmeester. De erwtensoep-uit-bliktest vindt plaats in het Alfa College in Gronin gen, de plek waar 's werelds beste snertkokers traditioneel in de week voor de krokusvakantie de strijd met elkaar aan gaan. Docent Ed ward Arnold is deze dag een gewel dige gastheer. Dood Voor de goede orde: de vier panel leden weten niet welke merken ze voorgeschoteld krijgen. Ze kijken onder meer naar kleur, geur en smaak. Is de soep stevig genoeg? Zit er voldoende peper in? Een kruidnageltje misschien? Hoe zit het met de hoeveelheid worst? Het eerste blik dat wordt openge trokken, is snert van Struik. Van der Velde trekt een raar gezicht. „Deze soep is zout! En d'r blijft iets aan mijn gehemelte plakken wat ik niet fijn vind." Noordhof knikt. „D'r zit geen leven in de smaak. Je kunt het ook anders zeggen: deze snert is dood." Snert nummer twee dan, van de Jumbo. Beter dan de eerste, zegt Boomker. „Geur en smaak zijn beter. Minder zout ook. En minder plakkering. Een ding vind ik jam mer: je ziet niet precies wat er in zit." Mee eens, zegt Van der Kooi. „De soep had best wat grover ge mogen." Tijd voor erwtensoep nummer drie, van Albert Heijn. Van der Kooi vond de vorige lekkerder, Boomker proeft een peperige nasmaak. Noordhof is het meest positief. „Hij is goed doorvleesd. Daar hou ik van." Het vierde blik is van Unox. Van der Velde slaakt een kleine vreug dekreet. „Kijk nou, m'n lepel kan er bijna in blijven staan." Ook Noord hof is tevreden. „Met plezier eet ik deze kop leeg. Kan ik er nog een krijgen?" Van der Velde kijkt Noordhof aan. „Dit is snert!" De een na laatste is erwtensoep van Baroni. Boomker schudt al snel zijn hoofd. „Dit is niet mijn snert. Ik vind hem zoetig. Is hier een staaf mixer gebruikt? Dit ziet er uit als babyvoeding uit een potje." Van der Kooi moet er om lachen. „Persoon lijk vind ik dat zoete best lekker." Blik nummer zes is van Plus. De geur is goed, zegt Van der Velde. „Maar de smaak is echt heel anders dan de andere vijf. Ik ben er niet kapot van. En er had meer vlees in gemogen." Noordhof noemt deze snert wel eetbaar, maar zal er niet een paar borden van willen hebben. „Deze snert brandt na op de tong. Dat is niet fijn." DE UITSLAG t-ÊKKËft K( RïSTJHS Jtrwi Erwtetó h De digitale rijcoach Flo (gratis voor iOS en Android) kan vanaf I februari geld opleveren. Autover zekeraar Whoosz! geeft gebruikers na melijk korting. Hoe veiliger en economi scher de rijstijl, des te lager de premie uitvalt. De verzeke raar krijgt alleen de gemiddelde ritscore doorgespeeld. 5. Plus, eigen merk 1,45 euro Qua smaak sterk afwijkend van de rest. Veel zout. >6. Struik 1,55 euro, verkrijgbaar in meer dere supermarkten. Grootste kritiekpunt: te zout. „D'r zit geen leven in." Vreemde nasmaak. woensdag 6 januari 2016 I. Unox 1,80 euro Verkrijgbaar in meerdere su permarkten. Dit is snert, vin den ze alle vier. Goede geur, dito smaak. „Deze snert heeft body." 2. Jumbo, eigen merk 1,79 euro Ruikt goed, de smaak is best oké. „Helemaal niet gek hoor," zegt Noordhof. >3. Baroni, Lidl 0,99 euro Is aan de zoete kant, boven dien lijkt deze snert flink te zijn gepureerd. >4. Albert Heijn, eigen merk 1,45 euro Peperige nasmaak. Weinig vlees. Zijn er manieren om geld te besparen in jouw huis houden dit jaar? Op de site bespaartest.nl krijg je advies op maat. Dat kan op jaarbasis honderden euro's schelen. 1,25 procent is de hoogste rente die een Nederlandse bank geeft. Knab staat nu bovenaan de lijst van de site spaarrente.nl. Wie slim is, bereidt zich voor op een nieuwe crisis, vindt Dailyfinance.com. Werk daarom je schulden weg, zorg voor een buffer, raak als belegger niet in paniek en probeer de markt niet te verslaan. Verdeel je investeringen. En laat daarna het nieuws je dag niet verpesten. Goedkoper en toch gezond eten lukt, als je maar een plan hebt. Met de meer dan honderd recepten van Het kookplan moet dat zeker lukken. Het boek geeft weekmenu's zodat je maar eenmaal per week boodschapen hoeft te doen. En de ingrediënten gaan op dus er zijn geen kliekjes (consumenten- bond.nl, €21). een baby ha 12ewnrj 96«wcm 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49