OM: Geen bewijs tegen vermeende winkeldief Veilig douchen én blijven baden? senZup Goese organisatie wil asielzoekers via Welkomwinkel blijven helpen ZEELAND 5 Tijdelijke bewoners Zeelandhallen nemen spullen mee die COA niet in huis wil hebben en zorgen voor te grote drukte. GOES. Vluchtelingen die in de Zee landhallen in Goes verblijven, mo gen niet meer naar de Ruilwinkel. Het gaat om een noodgedwongen maatregel. Eind december werd duidelijk dat de situatie in de Ruil winkel in Goes zorgde voor ondui- Vluchtelingen namen soms ongewenste spullen mee naar de Zeelandhallen, zoals stereo-installaties. delijkheden en bleek dat de inwo ners van de Zeelandhallen naast kleding ook spullen meenamen die daar niet echt praktisch en wel kom zijn. „Bijvoorbeeld stereoto rens, er was ook iemand die ski's meenam om zijn bed wat te ver stevigen", zegt coördinator Nel Bouterse van de Ruilwinkel. „Toen stonden ze daar wel even raar te kijken, de ruimte is be perkt en het is niet de bedoeling dat allerlei spullen worden meege nomen. Straks zet iemand een bankstel neer." Ook werd het vol gens Bouterse in de Ruilwinkel zelf op momenten te druk, zodat de veiligheid voor de bezoekers niet altijd meer gegarandeerd kon worden. De Ruilwinkel wil toch graag hulp blijven bieden aan de inwoners van de Zeelandhallen en daarom is afgesproken met het Centraal Orgaan opvang Asielzoe kers (COA) en het Rode Kruis dat de vluchtelingen goederen en kle ding krijgen via het Rode Kruis in de Welkomwinkel. De Ruilwinkel zal op aanvraag van de Welkom winkel zorgen voor kleding en an dere goederen die nodig en ge wenst zijn. Nu is er vraag naar kleinere mannenkleding (broeken en truien) in de maten S en M en sportschoenen. Inwoners die deze goederen kwijt willen, kunnen die ook afgeven bij de Ruilwinkel als schenking, er worden dan geen punten voor gegeven. Bewoners van het asielzoekers centrum mogen wel in de Ruil winkel blijven komen, maar moe ten zichzelf net als inwoners van Goes inschrijven als deelnemer. Bij de Ruilwinkel worden goe deren en diensten geruild voor punten en andersom, geld is dus niet nodig. Het concept is enorm populair, afgelopen najaar schreef de negenduizendste klant zich in. Winkeleigenaar Reinier de Waal sprak gisteren in deze krant zijn verbazing uit over het feit dat de man niet werd aangehouden, na dat de politie was gealarmeerd over de diefstal. Winkelperso neel had gezien dat een man in de paskamer zijn trainingsbroek over een nieuwe spijkerbroek aantrok. Ook zou hij hebben ge probeerd met een kniptangetje het alarmlabel te verwijderen. De politie moest de verdachte uiteindelijk laten gaan, volgens De Waal omdat de man de kassa nog niet was gepasseerd. De zaak ligt echter anders, stelt Pi laar. „Toen de politie ter plaatse kwam, troffen zij de man aan met alleen zijn eigen kleren aan. Hij had op dat moment niets bij zich wat van de winkel was." In de winkel werd wel een kniptangetje gevonden, evenals een kledingstuk waarvan was ge probeerd het label te verwijde ren. „Maar er was onvoldoende bewijs dat het tangetje van hem was. Dan heb je ook zeker geen bewijs dat hij heeft geprobeerd het label door te knippen." Pilaar benadrukt dat de winke lier juist en 'heel alert' heeft ge handeld door de politie te waar schuwen op het moment dat ver dachte handelingen werden ge constateerd. „We kunnen niets anders dan de winkelier onder steunen in zijn strijd tegen win keldiefstal, maar we moeten de zaak wel kunnen bewijzen. In dit geval troffen de agenten een inmiddels wezenlijk andere si tuatie aan, waarbij geen sprake is van winkeldiefstal. Het was een enorm verdachte situatie, maar geen heterdaad." Dat een winkeldief pas kan worden aangehouden nadat hij de kassa is gepasseerd, klopt vol gens Pilaar niet. „Als ik twee jurkjes over elkaar aantrek en het lege hangertje terughang, dan is dat al een strafbaar feit." Dat bevestigt Henny Sackers, hoogleraar sanctierecht aan de Radboud Universiteit Nijmegen. „Weliswaar wordt in de praktijk meestal met ingrijpen gewacht tot een winkeldief de kassa is ge passeerd, maar dat is vooral om het bewijs nog sterker te maken. De winkeldief kan dan niet meer roepen dat hij wel had willen be talen. Een vereiste voor winkel diefstal is dat echter niet." Zelfstandig en vitaal leven? LBWN WOENSDAG 6 JANUARI 2016 Ruilwinkel weert vluchtelingen De Ruilwinkel in Goes was erg in trek bij inwoners van de Zeelandhallen, foto Marcelle Davidse door Luc Oggel door Rolf Bosboom MIDDELBURG. Er was onvoldoen de bewijs tegen de vermeende winkeldief, afgelopen zondag in kledingzaak Jack Jones in Mid delburg. Dat zegt woordvoerster Martine Pilaar van het Openbaar Ministerie Zeeland-West-Brabant. Deze voordelige maatwerkoplossing voor uw huidige bad biedt uitkomst. Exclusief verkrijgbaar bij senZup! Veilig douchen in bad en heerlijk blijven baden. Het kan met het baddeurtje van senZup. Binnen 1 dag plaatsen we het deurtje in uw eigen bad en dan hoeft u nooit meer over de hoge badrand te stappen. Kijk op www.senzup.nl voor meer info en andere oplossingen. O 5 jaar garantie, 100% waterdicht O Voordeliger dan een inloopdouche Past in bijna ieder bad GRATIS BROCHURE? BEL 0800 - 0468 BINNEN 1 DAG BESTAANDE SITUATIE NIEUWE SITUATIE Benieuwd of het deurtje ook in uw bad past? Hebt u specifieke vragen over uw situatie? Bel dan 0800-0468 voor een gratis en vrijblijvend advies aan huis. Onze adviseur vertelt u graag over alle mogelijkheden. zelfstandig vitaal U bent bij ons ook aan het juiste adres voor driewielfietsen, sta-op stoelen, comfortbedden, rollators en rolstoelen. Bel 0800 - 0468 voor meer info of de gratis brochure. pzc_wkoi Onderdeel van Bezoek onze toonzaal: Oosteinde 6, Barendrecht tel. 0800 - 0468 www.senzup.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33