Cuardiola zoekt nieuwe uitdaging in Engeland Volleybalbondscoach Guidetti heeft tegen Turkije zijn eigen vrouw als opponent 'We hebben het onszelf wat moeilijker gemaakt' SPORT 19 Nederland-Turkije is meer dan een belangrijke volleybalinterland. Het is ook een duel tussen man en vrouw. Het is een bijzonde re situatie. Gio vanni Guidetti traint en coacht het Nederlandse volleybalteam en dat treft vanavond Turkije, waar bij zijn echtgenote, Bahar Toksoy, speelt. „Ja, dat is best wel moei lijk", bekent de bondscoach. „Maar zodra de eerste bal is gesla gen, zijn alle gevoelens weg. Ik ben wat dat betreft net Dr. Jekyll en Mr. Hyde, ik word een totaal ander mens." Guidetti (43) en de vijftien jaar jongere en een kop grotere Toksoy trouwden in september 2013 met elkaar in Istanboel. De liefde ont sproot bij de Turkse topclub Vakif- bank, waar de Italiaan al ruim ze ven jaar coach is en waar Toksoy speelde. „Het had niet mogen ge beuren", zei Guidetti in eerdere in terviews. „De verhouding tussen een coach en een speler moet zui ver blijven, maar wij merkten dat we meer voor elkaar voelden. Het was heel serieus. Echte liefde hou je niet tegen." Toksoy speelt inmiddels niet meer bij Vakifbank, maar bij het Italiaanse Savino del Bene uit de Serie A. En zo woont Guidetti in het vaderland van zijn vrouw en Toksoy in dat van haar man. „We zien elkaar gemiddeld één keer in de twee weken", vertelt Guidetti. „Ik ga dan meestal naar Italië. Va kifbank speelt bijna altijd zaterdag middag en is vaak binnen een uur klaar met de wedstrijd. Dan kan ik het vliegtuig van zes uur ne men. De volgende dag kan ik Ba- har zien spelen en hebben we de avond samen." Verschillende kamers Het paar zit tijdens het olympi sche kwalificatietoernooi in Anka ra in hetzelfde hotel, maar uiter aard in verschillende kamers op de etage bij hun teams. Guidetti: „Natuurlijk hebben we contact. Zo'n vijf a tien minuten per dag. Een normale vrouw, zeg maar, zou dat nooit accepteren. Maar Ba- har weet heel goed waarom we hier zijn. We willen allebei met ons team naar de Spelen." Bij het EK van vorig jaar in Ne derland stonden beide teams ook tegenover elkaar, maar toen be hoorde Toksoy niet tot de Turkse selectie. „Nee, het is geen verras sing dat ze er nu weer bij is", zegt Guidetti. „Ze behoort tot de beste speelsters van Turkije. Het was voor mij wel een verrassing dat ze er tijdens het EK niet bij was. Maar ik lever nooit kritiek op colle ga's, zeker niet als het de positie van mijn eigen vrouw betreft." De coach van Turkije is de oude 'We hebben contact, vijf a tien minuten per dag. Een normale vrouw zou dat niet accepteren' assistent van Guidetti bij Vakif bank. Bovendien heeft de Italiaan, inclusief zijn vrouw, tien speel sters van de Turkse selectie door de jaren heen onder zijn hoede ge had. „Ik sluit me er van af', zegt Guidetti. „Dat kan ook niet an ders. Als ik hier alle sentimenten zou toelaten, dan had ik geen le ven meer en zou ik mijn hotelka mer niet uitkomen." Zijn vrouw is natuurlijk wel een goede spionne voor hem bij de Turkse ploeg. Guidetti schudt verschrikt met zijn hoofd. „Dan ken je mijn vrouw niet!", zegt hij. „Het ego van Bahar is groter dan dat van mij of van wie dan ook hier. Ze hakt liever haar hand af dan dat ze Nederland de overwin ning cadeau doet." A jjLjjjvr ANKARA. Robin de Kruijf speelt in Turkije bij kampioen Vakifbank en is gewend aan het fanatisme in het land. „Het wordt een hete avond", zegt de middenaanvalster over de wedstrijd van vandaag (18.30 uur). „Maar ik verwacht geen problemen of zo. Ik heb hier in Ankara wel meegemaakt dat na de Super Cup-wedstrijd tegen Fe- nerbahqe onze Turkse speelsters werden uitgescholden. Dat waren toen voetbalsupporters. We zijn meteen de zaal uitgelopen." Nederland moet na het verlies te gen Duitsland vanavond van Tur kije winnen, om in de strijd te blijven voor deelname aan de Olympische Spelen. De Kruijf: „We hebben Turkije bij het EK ook verslagen. Natuurlijk scheelt het dat ze nu thuisspelen. Toch ge loof ik er in. En dan hoeven we niet eens honderd procent te zijn. Dat is hier geen enkele ploeg. Het is stom om tijdens het clubsei zoen zo'n belangrijk toernooi te spelen." „We wisten dat we in de poule minstens twee wedstrijden moes ten winnen. Dat kan nog steeds, eerst Turkije, daarna Kroatië. We hebben dus nog alles in eigen hand. We hebben het onszelf door dat verlies tegen Duitsland alleen wat moeilijker gemaakt." Vier jaar geleden werd De Kruijf met Nederland in de poulefase al uitgeschakeld voor de Spelen. Is er sprake van een déja vu? De Kruijf: „Dat was een heel andere situatie. Het was het begin van een tijdperk. Ik stond voor het eerst in de basis en als ik er aan te rugdenk, speelde ik waardeloos. Inmiddels hebben we bewezen in de top mee te kunnen. Het steekt als mensen zeggen dat we bij het EK zo goed waren omdat we thuis speelden. Ik wil heel graag aantonen dat dat onzin is." Pep Guardiola heeft gisteren de ware reden voor zijn vertrek bij Bayern München genoemd. De Spaanse toptrainer, die aan het eind van dit seizoen de Duitse re cordkampioen verlaat, wil trai ner worden in de Premier Lea gue. „Daarom heb ik mijn con tract niet verlengd. Ik heb een nieuwe uitdaging nodig", zei hij gisteren in München. Er gaat al geruime tijd het gerucht dat Guardiola volgend seizoen de nieuwe trainer wordt van Man chester City, maar daarover zei de oud-speler en -trainer van FC Barcelona niets. „Ik heb diverse aanbiedingen, maar ik heb nog geen besluit genomen. Als het zover is, laat ik het weten", zei de coach, die afscheid hoopt te nemen met de Duitse landstitel en de winst van de Champions League. „Dat is het doel en ik weet zeker dat de spelers alles zullen geven." Guardiola wil straks de Engelse beleving van voetbal ervaren, zei hij. „Ik wil die emotie ondergaan. Ik wil ook nieuwe steden, stadions en res taurants ontdekken. Nu heb ik de leeftijd om deze stap te ma ken", aldus de 44-jarige Span jaard, die er deze zomer drie jaar bij Bayern op heeft zitten. „Drie jaar bij een club is genoeg. Ik ben geen trainer die bij een club blijft kleven." mm WOENSDAG 6 JANUARI 2016 Liefde is voor even weg door Hans Klippus Giovanni Guidetti Bahar Toksoy in actie tegen Oranje (boven) en samen met haar man en bondscoach Giovanni Guidetti (onder), foto's Ronald Hoogendoorn en EPA gratis gebruik langlaufset en halve dag langlaufles inbegrepen Busreis Nassereith, Oostenrijk O.a. langlaufen of wandelen in Zugspitz Arena, Ötztal, Lüsens Verblijf in 3* hotel incl. ontbijt en diner Inclusief fakkelwandeling Gegarandeerd vertrek: 9/130/113/2, 20/2, 27/2, 5/3 van 369t= voor 339,- Busreis Reutte, Oostenrijk O.a. langlaufen of wandelen in Zugspitz Arena, Lechtal, Tannheimertal Verblijf in 3* hotel incl. ontbijt en diner Incl. voordeelkaart met hoge kortingen op entreeprijzen en loipegelden Gegarandeerd vertrek: 30/113/2, 20/2 Busreis Wildermieming, Oostenrijk O.a. Seefeld, Ehrwald, Leermoos, Paznauntal, Niederthai Verblijf in 3* hotel incl. ontbijt en diner Inclusief Tiroleravond Gegarandeerd vertrek: 30/16/2, 13/2, 20/2, 27/2 oad.nl/BAAT2l W oad.nl/BAAT28 W Boek op: oad.nl C.0547 28 44 88 (ma t/m zo) of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. reserveringskosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typ-, druk-, zetfouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 19