Hand op de knip? Stel een haalbaar doel OM wil 'echte straf voor rellen rond komst azc Geldermalsen Gratis thuisbezorgd: 6 Jaar oude bekroonde Gran Reserva €4,99 NIEUWS 13 3 TIPS Bestel via www.wijnvoordeel.nl/aanbieding wijnvoordeel.nl ypisch iets voor Marieke, vonden haar vrienden, toen Marieke van Amers foort (42) 31 december 2014 vertelde wat haar nieuwe voornemen zou worden. Ze had er eigenlijk 'niet serieus over nage dacht'. Maar ze zat daar, met fijne mensen, oliebollen, drankjes, en dacht: ik ga dit doen. Een jaar lang niets nieuw ko pen om geld te besparen. „In okto ber 2014 zegde ik mijn vaste con tract op als verpleegkundige; ik snakte naar de vrijheid om zelf mijn diensten in te plannen. Maar ik had minder financiële zeker heid." Tweedehands Dus: hand op de knip. „Ik had wat ongeschreven regels." Geen nieuwe kleding, geen nieuwe spullen voor in huis of in de keuken. Twee keer zondigde ze: toen ze een boek wilde dat onvindbaar was in tweedehandswinkels en toen ze schoenen nodig had. En, oh ja, die ene keer toen ze een staafmixer wil de. „Ik had er twee weken tevergeefs naar gezocht." Wie zuiniger aan wil doen, moet volgens bud- getcoach Jaco Brouwer dui delijke doelen stellen, zo als Marieke deed. „Alleen dan lukt het. Spreek bij voorbeeld met jezelf af: ik wil nog maar 75 euro per week uit geven aan boodschappen." Het doel visualiseren, helpt ook. Sparen voor een nieuwe au to? Plak een foto van het exem plaar boven je bed. „Je moet met het doel geconfronteerd worden. Pas dan heb je kans dat je je ge drag, en daarmee ook je uitgavepa- troon, verandert." 16 procent van de Neder landers wil in 2016 meer sparen, zo blijkt uit on derzoek van ING naar goede voornemens. Vorig jaar was dat 17 procent. Ook Brouwer krijgt 'altijd 'Mijn spaarrekening is met 8.000 euro gegroeid' weer' aan het eind van het jaar en aan het begin van het jaar 'heel wat meer telefoontjes dan gewoon lijk'. „Mensen bellen dan massaal, in een opwelling, dat ze het finan cieel gezien allemaal anders wil len doen." Dat werkt vaak niet, zegt Brouwer. „Je moet het al lan ger willen en je moet ook niet te streng zijn voor jezelf." Marieke adviseert 'babystapjes'. „Een jaar lang niets nieuw kopen, was voor mij een makkie, maar voor anderen misschien een straf. Doe wat goed voelt. Begin bijvoor beeld bij één keer in de maand iets nieuw kopen." Luxeartikelen Volgens Brouwer moet je negatie ve gevoelens vermijden. „Als je on gelukkig wordt van je bespaarvoor nemen, werkt het averechts: wie zich rot voelt, vertoont vluchtge drag en vervalt in zijn oude pa troon." Dan is het: dag spaarrekening. Er zijn geen gegevens van mensen die in 2016 geld willen besparen, maar wél van mensen die in het al gemeen (meer) willen sparen. Het Nibud rekende uit dat acht op de tien Nederlanders spaarde in 2015. 60 procent van deze mensen spaart iedere maand, 40 procent heeft 5.000 spaargeld of meer. De meest genoemde bezuini gingsposten in 2014 waren uit gaan, kleding en luxeartikelen. Volgens Brouwer valt er vooral veel te winnen op het gebied van boodschappen ('Mijd de A-mer- ken'), mobiele telefonie ('Ga voor sim only') en energie ('Stap eens over'). Óf kleding en spullen, dus, in Mariekes geval. „Mijn spaarreke ning is met 8.000 euro gegroeid", vertelt ze. „Dus ik neem mijn tweedehandsvoornemen mee naar 2016." De veertien verdachten die zijn opgepakt voor de rellen in Gel dermalsen in december, ko men er niet met een geldboete vanaf. Het Openbaar Ministerie wil dat ze allemaal een taak straf of een celstraf krijgen. Dat meldde het OM gisteren nadat bekend werd dat inwoners van Geldermalsen een inzamelings actie zijn begonnen om de boe tes te kunnen betalen. Een raadsvergadering over de komst van een groot asielzoe kerscentrum in Geldermalsen liep op 16 december uit op een veldslag voor de deuren van Overvaller stuurt slachtoffer selfie De drang zichzelf in triomf vast te leggen, heeft een over valler in het Californische Paci fic Grove de das omgedaan. Vic tor Almanza-Martinez (19) maakte een selfie samen met een vrouwelijk slachtoffer en was zo dom haar het resultaat te mailen. De politie had wei nig tijd nodig om de overvaller op te pakken. Almanza-Marti nez maakte deel uit van een groep van drie jonge mannen die vier mensen in een auto overvielen. het gemeentehuis. Een groep inwoners van Geldermalsen is een inzamelingsactie begon nen op Facebook. Met het initia tief willen ze laten zien dat ze begrip hebben voor de hoogop- gelopen emoties. Burgemeester Miranda de Vries erkende in haar nieuwjaarstoe spraak dat het college Gelder malsen heeft overvallen met het azc-plan en dat dat fout was. Maar ze begrijpt en accep teert geen geweld, zei ze. Het plan voor een azc voor 1.500 vluchtelingen in Geldermalsen is ondertussen ingetrokken. Duitse hulpverlener misbruikt kinderen De oprichter en medewerker van een vereniging voor jeugd - hulp in het Duitse Schwerin heeft gisteren bekend dat hij tientallen kinderen heeft mis bruikt. Het Openbaar Ministe rie heeft hem 62 gevallen van misbruik ten laste gelegd, waar van sommige 'zeer ernstig' zijn. Het jongste slachtoffer van de dader (41) was 7 jaar. De man was leider van een dans groep en gebruikte oefeningen en optredens om zich aan kin deren te vergrijpen. Proefnotitie Casa Safra Terra Alta DO Gran Reserva 2009 of bel 031-7702796 (ma. t/m vrij. 8.30 -17.00 uur) Ja ik bestel WOENSDAG 6 JAN IA I 2016 Geld besparen. door Lisanne van Sadelhoff T Marieke van Amersfoort Marieke van Amersfoort kocht een jaar lang bijna niets nieuw 1 Stel een duidelijk doel en wees daarbij niet te streng voor jezelf Marieke van Amers foort merkte dat haar voornemen om zuini ger te leven goed werk te, omdat het bij haar paste. „Zorg dat het voor jou haalbaar is en begin klein en con creet." 2 Bespaar op de bood schappen Ga eens niet voor de A-merken", zegt bud- getcoach Brouwer. „Je kunt een derde van je boodschappenuitgaven besparen als je gebruik maakt van aanbiedin gen. En doe je bood schappen één keer in de week met een lijstje dat je van tevoren maakt." De Consumentenbond zegt dat je impulsaan kopen moet vermij den. Hoe? Voordat je bij de kassa bent, doe je je ogen dicht en noem je alles op wat in het winkelwagentje ligt. Producten die je vergeet, zijn overbodig. 3 Houd een huishoud boekje bij Volgens Brouwer is be wustwording belang rijk. Controleer de kas sabonnen en bewaar ze. Ook het Nibud raadt een kasboek aan, waarbij de uitgaven worden onderverdeeld in vaste lasten, huishou delijke uitgaven en re serveringsuitgaven (kle ding, cadeaus, vakan ties). Volgens het Ni bud is het belangrijk 'eerlijk te zijn tegen over jezelf. ARNHEM PACIFIC GROVE SCHWERIN Wat een fantastische wijn is dit! U als lezer mag als eerste profiteren van het nieuwe jaargang 2009. Zonder twijfel één van de beste wijnen uit ons assortiment. Niet voor niets werd deze topwijn nu al bekroond met een prachtige zilveren medaille op de Berliner Wein Trophy 2015! Deze 6 jaar oude Gran Reserva heeft 24 maanden gerijpt op eikenhouten vaten en overtreft naar onze ürat'51 1,15 ez mening alle voorgaande oogstjaren. U mag deze exclusieve wijn bestellen voor de onwaarschijnlijk lage prijs van C 4,99. Uitbundige en intense geur met indrukken van rijp zwart fruit. Dankzij de 24 maanden houtrijping op Franse en Amerikaans eikenhouten vaten heeft de wijn fluweelzachte tannines en een karakteristieke smaak gekregen. Hierdoor beleeft u de smaak van pure passie! De wijn heeft een uitzonderlijk geconcentreerde smaakcombinatie van verse bosvruchten, zwart fruit, vanille en verleidelijke kruidigheid. De afdronk is lang en intens. -s. „r* Liever bestellen via de bestelbon? Stuur deze dan in een ongefrankeerde envelop naar: Wijnvoordeel, Antwoordnummer 616, 840B VB Gorredijk X dozen (a 6 flessen) Casa Safra Terra Alta DO Gran Reserva 2009 (624249) a €4,99 per fles* Naam:M I I V I I Telefoon: Geboortedatum: *Introductieaanbieding: Geen bezorgkosten (t.w.v. 5,95). Betaling per factuur na levering. Gemakkelijk en zonder risico. Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar: Wijnvoordeel, Antwoordnummer 616, 8400 VB Gorredijk Vragen? Telefoon 031- 7702796 (ma tym vr van 8:30 tot 17:00) of mail naar contact@wijnvoordeel.nl sinds 1399 de voordeligste wijnwinkel van Nederland! y Gratis bezorging Nooit meer sjouwen met uw wijn y Probleemloos retourneren Probeer dat maar eens bij uw supermarkt y De beste prijs/kwaliteit verhouding Al 16 jaar de beste aanbiedingen van Nederland y Verkozen tot Website van het Jaar Thuiswinkel Award categorie Levensmiddelen Supermarkten 2015 y Klanten beoordelen ons met een 8,3 Graag willen wij u ook onze topservice laten ervaren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13