Advocaat komt op voor mishandelde puppy's De hoogtepunten van de Zeeuwse sportkalender in 2016 Brandweer ging niet akkoord Windmolen bij haven slaat op hol Spruitjes voor iedereen Organisatoren twijfelen of ze door willen met uitbater na afblazen Terneuzens feest op tweede kerstdag. TERNEUZEN. Ceriel Schuerman, ei genaar van d'Ouwe Kercke in Ter- neuzen is optimistisch over de dis coplannen in zijn zaak. Ook nadat de eerste versie op tweede kerst dag in het water viel. Zijn enthou siasme wordt niet gedeeld door or ganisator Hypnotised. Terwijl honderden bezoekers voor de deur stonden te wachten, werd de avond afgeblazen. De brandweer ging niet akkoord. „Ik betreur dat het op het laat ste moment afgelast werd", zegt burgemeester Jan Lonink. „Maar de wereld zou te klein zijn als het brandtechnisch niet in orde is en er zou iets gebeuren." Ceriel Schuerman, eigenaar van d'Ouwe Kercke: „De brandin- stallatie is splinternieuw. De leve rancier had niet het juiste certifi caat geleverd. Ik kon dat zo snel niet meer overleggen." 'Wereld zou te klein zijn als het brandtechnisch niet in orde is en er zou iets gebeuren' Dat hoefde geen probleem te zijn wanneer er op het feest vol doende gekwalificeerde brand wachten aanwezig waren. Het moesten er vijf zijn. Schuerman slaagde er in vier brandwachten op te trommelen. Volgens woordvoerder Mirja Vis van de Veiligheidsregio Zee land hadden twee van de vier brandwachten niet de juiste papie ren waardoor de brandweer uitein delijk niet akkoord ging. Schuer man spreekt nietemin van 'een ge weldig succes'. „De interesse was buiten verwachting. We mogen twaalf keer per jaar een disco avond houden en daar gaan we ge woon mee door." '350 man die voor niks voor je deur staan te wachten, dat is echt geen succes' Sebastiaan Keijmel die samen met Daniël Dankaart het feest or ganiseerde, is daar nog niet zo ze ker van. „Wij zijn er gewoon kwaad over. We beraden ons er nog over of we er wel mee door willen gaan. Ceriel spreekt van een succes. Maar 350 man die voor niks voor je deur staan te wach ten, dat is echt geen succes. Hij heeft steeds regen ons gezegd dar alles in orde was. Hij wist al een week van tevoren dat hij niet aan de eisen voldeed." Volgens burgemeester Lonink is Schuerman zelfs al 9 december op het probleem gewezen. „We hebben toen al alternatieven aan gedragen." Winkelruiten Het afblazen van het discofeest viel niet goed bij de wachtenden. Winkelruiten sneuvelden in de Noordstraat en er werd met kerst bomen en dranghekken gesme ten. Keijmel baalt er flink van. „Ik ben vanaf de kerstdagen fulltime bezig geweest met het terugbeta len van kaartjes. Ik ga nu op vakan tie om een beetje bij te komen." RITTHEM. Een losgeslagen wind turbine heeft gisteren veel hulp diensten op de been gebracht bij de Denemarkenweg in Vlissin- gen-Oost. Het personeel van La- bojuice is enkele uren geëvacu eerd geweest. Brandweer en poli tie namen geen enkel risico van wege de kans dat het energienet overbelast zou raken en daardoor de stroom zou uitvallen. Daar naast leverde de turbine ook ge vaar op voor de omgeving. De wat verouderde, 30 meter hoge windmolen stond regelmatig ge vaarlijk te zwiepen, lekte veel olie en maakte een enorm kabaal. Omdat de wieken ongecontro leerd ronddraaiden kon de molen te veel uit balans raken, scheuren en omvallen. Handmatig stilzet ten kon niet omdat dit te gevaar lijk was, zei Ad Asscheman van de politie. „Dit is niet te stop pen." En dus is het afwachten tot de molen vanzelf stopt, breekt of vlam vat. PAGINA 12 13 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl DINSDAG 5 januari 2016 Discoavond op losse schroeven door Guido van der Heijden Jan Lonink, burgemeester Terneuzen Sebastiaan Keijmel, Hypnotised TERNEUZEN. Afgeladen vol zat hij met de feestdagen en net zo snel was hij weer leeg. De verdeelkoelkast die voor het tweede jaar in de hal bij 4 You Training Advies in de Axelsestraat in Terneuzen staat, is een succes. Wie eten over heeft legt het erin en wie iets nodig heeft, haalt het er gedurende de openingstijden van het kantoor uit. Simpel en laagdrempelig, want mensen hoeven niet te 'bewijzen' dat ze even geen geld hebben voor spruitjes, „ledereen gaat er respectvol mee om", vertelt initiatief neemster Lilian Bakels. „Sommige mensen doneren ook geld, waar ik boodschappen van koop. Maar het is erg dat het zo hard nodig blijkt." De koelkast staat er tot 1 maart, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68