B I Blessure houdt Telussa weer JANUARI to?2* MAART 12 ZEELAND Van Renterghem is de komende weken niet inzetbaar bij Hoek Rawidjan inzetbaar voor Sluiskil V Trainers Colijnsplaatse Boys en Wolfaartsdijk verlengen contract e. to? Hoek moet het in de eerste we ken van het nieuwe jaar zonder Thomas van Renterghem stellen. De linksbenige Belg, die als ver dediger of middenvelder uit de voeten kan, liep vorige week tij dens de voorlaatste training van 2015 een scheur in de hamstring op. De verwachting is dat Van Renterghem drie tot vier weken buitenspel staat. Trainer Jannes Tant had daardoor gisteravond bij de eerste training van 2016 ne gentien spelers tot zijn beschik king. Middenvelder Nathan La- grou, overgekomen van KW Coxyde, trainde voor de eerste keer mee. Hoek traint deze week nog vier keer. Dinsdag 12 januari speelt de zaterdag-hoofdklasser het eerste oefenduel, op het veld van Gent-Zeehaven. Bij voetbalvereniging Colijns plaatse Boys, de nummer vier in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal, heeft Arjan Sandee voor één seizoen bijgetekend. Hij begint na de zomer aan zijn derde jaar bij de Noord-Beveland- se club. Ook Wolfaartsdijk gaat langer door met de huidige hoofdtrai ner. Met Miguel Walraven, die nu bezig is aan zijn eerste jaar bij de staartploeg in dezelfde klasse als 'Colijn', is ook een con tractverlenging van één seizoen overeengekomen. sport kort 13"17 15-16 Paardensport Masters of Dressage Nieuw- en Sint Joostland Motorcross Internationale Supercross Zeelandhallen Goes v/ea- fl Ka Zeeuws Topsportgala Goes Atletiek 5e Trail by the Sea Burgh-Haamstede Motorcross Open NK Axel Atletiek Zwinstedenloop infographic Renske Van de Velde I foto's Johan van der Heijden, Dirk-Jan Gjeltema en Peter Nicolai Tot drie jaar geleden schurkte Telussa tegen de Nederlandse top aan. Hij kwam goed voor de dag op NK's en deed zelfs mee aan wereldbekertoer nooien. Maar daarna raakte hij aan het sukkelen. Eind 2012 moest hij geopereerd worden aan z'n enkel en vervolgens verdween hij uit beeld. „Dat met die enkel heeft ont zettend lang geduurd", vertelde hij. „Voordat ik weer volledig kon springen, waren we seizoenen ver der. Ik kan niet echt zeggen dat ik helemaal pijnvrij was. Als ik een keer verkeerd landde, voelde ik dat wel een paar dagen. Er zit na melijk helemaal geen kraakbeen meer in die enkel. Maar er was mee te turnen." De laatste maanden was Telus sa daardoor weer fanatiek aan het trainen in Zwijndrecht en Goes. Hij had het idee om in 2016 weer mee te gaan tellen op de toestel len ringen, vloer en sprong. „Mijn motivatie was helemaal terug." Maar eind november ging het toch weer mis bij een training. „Ik hing in Goes in de ringen, in een breedtehang, en toen begaf die borstspier het. Ik maakte geen verkeerde beweging, het gebeurde gewoon. Ik wist meteen dat ik tur nen voorlopig kon vergeten." De Walchenaar ging weer bij tal van medici te rade, maar pas ver in december werd ontdekt dat hij de aanhechting van zijn borst spier volledig afgescheurd had. „Alle behandelingen die ik tot dat moment gehad had, waren zin loos geweest", verzuchtte Telussa. „Ik had voor niets met een mitella gelopen, had voor niets medicij nen geslikt..." Vandaag gaat hij langs bij een specialist in Amsterdam en hoort Sport sport@pzc.nl HOEK SLUISKIL. Voetballer Daryl Rawidjan (foto) maakt zijn rentree op de Zeeuwse velden. De aanvaller die in het verleden voor onder meer Ter- neuzen, Axel en RIA W. uitkwam, maakt de overstap van het Belgische Adegem naar Sluiskil. Rawidjan, voormalig beachsoccerinternational, is al speelgerechtigd voor de zondag-vierdeklasser en deed afgelopen week ook al mee aan het soccertoernooi in Terneuzen. Tegenover de komst van Rawidjan staat bij Sluiskil het vertrek van Jozué Weever. De topscorer, voor de winterstop goed voor negen goals, is naar het Bel gische Waarschoot vertrokken, archieffoto Willem Mieras VLISSINGEN DOMBURG Blijlevens langer trainer Domburg Jacques Blijlevens (fo to) heeft zijn overeen komst met voetbalver eniging Domburg met één jaar verlengd. De oefenmeester is mo menteel aan zijn twee de seizoen bezig bij de zaterdag-derdeklas ser. Blijlevens was in het verleden al trainer van Bevelanders, Nieuwdorp en FC Axel. Met Domburg staat hij halverwege de competitie op de twaalfde plaats. HANSWEERT Seedo blijft aan Steven Seedo is ook volgend seizoen trai ner van Hansweertse Boys. Het bestuur van de zaterdag-vierdeklas ser heeft het contract met de oefenmeester met één seizoen ver lengd. Seedo is aan zijn tweede seizoen bezig bij Hansweertse Boys, dat momenteel op de vierde plaats staat in de vierde klas se A. AUCKLAND Bertens overtuigt Tennisster Kiki Ber tens heeft het hoofd schema van het WTA- toernooi in Auckland bereikt. De Watering- se won overtuigend van de Amerikaanse Lauren Davis: 6-4 6-2. In het hoofdtoernooi treft ze de Tsjechische Barbora Strycova. door Roeland van Vliet MIDDELBURG. Een nieuwe tegen slag voor turner Jeffrey Telussa. De 25-jarige Middelburger was net weer fit, nadat hij lang uit de roulatie was vanwege een zware enkelblessure. Nu houdt een kwetsuur aan zijn borst spier hem lange tijd aan de kant. „Ik zie er tegenop om wéér zo lang te moeten revalideren", be kende hij gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60