Zwangere Nederlandse studente slachtoffer 'bendeoorlog' Curacao Plan centrale 112 niet haalbaar va w jTzjl jfj aüJ 'jrJzJTJ.fJrW NIEUWS 5 a f VcJ tuF Janisairah plaatste op nieuwjaars dag nog een vrolijk berichtje op Facebook, vertelt Francisca Ndiengwasa, die haar nog van school kent. „Ze was erg blij, om dat ze zwanger was. Ze had trots een foto geplaatst van haar buik je." Janisairah was altijd vrolijk, haalde grapjes uit met haar klas genoten. „Ze was dol op kinde ren", vertelt vriendin Judella Ri- mon. „Ook op die van mij. Mijn kinderen zijn kapot van het nieuws." Judella kende Janisairah nog uit Limburg. Ze zijn samen naar Rotterdam vertrokken. „Ze kwam altijd onverwachts bij me langs. Ik heb haar op 8 december voor het laatst gezien, ze vertelde dat ze terug wilde naar Limburg." Janisairah was op Curasao om va kantie te vieren met haar vriend, die volgens haar vriendinnen ook in Rotterdam woonde. Wat er die nacht precies gebeurd is, weet het Openbaar Ministerie op Curasao nog niet, zegt een woordvoerder. „Er moet een achtervolging zijn geweest tussen twee auto's. De auto van het slachtoffer is klemge reden en de auto is vervolgens verschillende keren beschoten." Janisairah zat op de passagiers stoel. Ze is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. Daar is ze aan haar verwondingen overle den. „Flaar baby, ze was 6 maan den zwanger, is nog ter wereld ge bracht in het ziekenhuis, maar het kindje is enkele uren daarna overleden." De bestuurder van de auto, de vriend van Janisairah, is zwaargewond en niet aanspreek baar. Ook zijn twee kleine kinde ren die op de achterbank zaten, raakten ernstig gewond. Onofficiële bronnen op Cura sao weten meer te vertellen. Jani sairah zou het slachtoffer gewor den zijn van een bendeoorlog. De bestuurder van de auto zou de broer zijn van de man die een week eerder de Rotterdamse rap per Small V. (Luigino Victoriano Haar baby is nog ter wereld gebracht in het ziekenhuis, maar het kindje is enkele uren daarna overleden Martina, 28) doodschoot. De ei genlijke schutter was onvindbaar, dus werd zijn broer het doelwit. De schietpartijen zouden te ma ken hebben met een vete tussen de bendes No Limits Soldiers en de Buena Vista City. „Er gaan heel veel verhalen", zegt de woordvoerder van Justitie op het eiland. „Curasao is klein, er wo nen 160.000 mensen, na zo'n inci dent gaan meteen allerlei scena rio's rond. Ik kan niet bevestigen dat de schietpartij te maken heeft met een bendeoorlog. Het onder zoek is nog in gang." Janisairah Ja no volgde de opleiding secreta riële beroepen aan het Zadkine college in Rotterdam. „Ze had een MBO-3 opleiding afgerond en volgde nu een kopjaar om ni veau 4 te halen", vertelt voorlich ter Robbert Poort. „Officieel heb ben we nog geen bevestiging ge kregen, maar we zijn maandag ochtend wel in haar klas geweest om het slechte nieuws te vertel len. Als we officieel horen wat er gebeurd is, openen we een condo leanceregister en richten we een stilteruimte in. Haar klasgenoten hebben we nazorg aangeboden." DEN HAAG. Het kabinetsplan om een landelijke meldkamer voor 112-telefoontjes in te richten, blijkt onhaalbaar. Daarom gaat het huidige voorstel op de lange baan, laat minister Van der Steur (Veiligheid en Justitie) weten. Binnen de huidige afspraken 'van tijd en geld' kan het plan om tot een landelijke meldkamer te komen niet tot een goed einde worden gebracht, aldus de minis ter in een brief aan de Tweede Ka mer. Het eerste kabinet-Rutte be sloot in 2010 dat er een landelijke meldkamer moet komen voor alle 112-oproepen. Dat moet geld bespa ren en ervoor zorgen dat burgers sneller en beter worden geholpen. Het blijkt lastiger dan gedacht om de 22 regionale meldkamers te fuseren. Een 'heroriëntatie' is nodig Maar het blijkt lastiger dan ge dacht om de 22 regionale meldka mers te fuseren. Daarom is 'hero riëntatie' nodig, concludeert de minister. De meldkamers moeten eerst beter samenwerken en wor den samengevoegd. Pas daarna kan er een landelijke organisatie worden opgebouwd. De nationale politie moet de vorming van de landelijke meldkamer coördine ren. Maar met de rampzalig verlo pen reorganisatie hebben ze daar voorlopig genoeg aan hun hoofd. Het is ook de bedoeling dat de lan delijke korpschef toeziet op de operatie, maar die is er momen teel niet. Eind deze maand zwaait de huidige korpschef Gerard Bou- man af en voor hem is nog altijd geen opvolger gevonden. Minister Van der Steur gaat deze maand met de betrokken partijen om ta fel om tot een nieuwe aanpak te komen. Het einddoel blijft over eind: de oprichting van één lande lijke meldkamer op tien locaties in het land. (0318) 58 09 58 DINSDAG 5 JANUARI 2016 De studente overleefde de aanslag niet. foto Aichelintje Kiriwintje door Nadia Berkelder ROTTERDAM. Ze had maandagoch tend gewoon weer in de klas moe ten zitten, maar Janisairah Jano was er niet. De 26-jarige studente van het Zadkine college in Rotter dam werd in de nacht van zater dag op zondag doodgeschoten op Curasao. Haar ongeboren kindje overleefde de schietpartij ook niet. Janisairah Jano. door Susanne Geuze 12/15 dagen Rondreis Roemenië Hongarije, Roemenië en Bulgarije 15 dagen Rondreis Andalusië Rondreis klassiek Spanje en Andalusië 15 dagen Rondreis Spanje en Portugal 15 dagen Rondreis Sicilië, Sorrento en Amalfikust 15 dagen Rondreis naar de Noorkaap ÜVV. Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata m 2016 Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016 Brochure en boekingen www.bolderman.nl Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 5