Huurders heffen glas op receptie Zeeuwland Aandacht voor vervoer van dorp naar Zierikzee 'Bezwaren over nieuwe woonwijk op komst' 6 SCHOUWEN-DUIVELAND Glühwein en vuur van kerstbomen op de Vlasakkers Met veel lawaai richting kerstboomverbranding ZIERIKZEE Woningbouwvereni ging Zeeuwland heeft gisteren drie huurders blij gemaakt met voor ieder een set van zes zonne panelen, inclusief montage. Dat gebeurde tijdens de nieuw jaarsreceptie in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Daarop had Zeeuwland behalve haar zakelijke relaties voor het eerst ook al haar klanten uitgenodigd. Van de klanten kwa men er 135 langs voor een glaasje fonkelwijn en een praatje. Directeur Antoine de Ceuster trok op het podium drie lootjes uit een spaarvarken. Michel Mabe- lis en Petra Noordijke, nota bene uit dezelfde straat in Burgh-Haam- stede en Piet Klomp uit Ooster- land waren de gelukkigen. Noor dijke huurt al 26 jaar van Zeeuw land, de beide heren nog maar een jaartje. Voor naar schatting vierhon derd gasten benadrukte De Ceus ter dat Zeeuwland de komende ja ren ruim dertien miljoen euro in vesteert in energiebesparing, zon der dat dit tot huurverhogingen leidt. Voor zonnepanelen moet wel wat meer huur worden be taald. ZIERIKZEE. Over het vervoer van ouderen en kinderen vanuit de dorpen naar Zierikzee, Bruinisse en Burgh-Haamstede komt een aparte paragraaf in de nota Over stag. In deze nota geven B en W aan welke voorzieningen er moeten zijn in de woonkernen, in de satel lietkernen (Burgh-Haamstede en Bruinisse) en de in centrumstad Zierikzee. Uitgangspunt is dat el ke woonkern een speelplek en een ontmoetingsplek krijgt. Dat laat ste hoeft niet per se een dorpshuis te zijn. De WMO-raad wijst erop dat in de nota niets staat over het vervoer naar de voorzieningen in Bru of Zierikzee. B en W erken- Op advies van de WMO-raad wordt onderzocht hoe ouderen de voorzieningen in Zierikzee en Bruinisse kunnen bereiken. nen dat en laten onderzoeken waar de problemen zitten. Ze wil len 'nieuwe technieken' en 'crea tieve technieken' gebruiken bij het oplossen van de knelpunten. OUD-VOSSEMEER. 'Een uniek woon gebied tussen de boomgaarden, dat een mooie overgang vormt tus sen het dorp en het buitengebied.' In het voorontwerp bestemmings plan wordt de nieuwe woonwijk Woongaard aan de Patrijzenweg in Oud-Vossemeer - uiteraard - de hemel in geprezen. Daar denken veel inwoners onge twijfeld anders over. Het genoem de plan ligt momenteel ter inzage en het lijdt geen twijfel dat er be zwaren zullen worden ingediend. Vorig jaar werden zo'n 170 handte keningen ingezameld tegen het plan. Met name omwonenden vin den de wijk een aantasting van het buitengebied, vrezen uitzicht- verlies en menen dat er nog vol doende inbreidingslocaties zijn. Dat laatste werd ontkend door de gemeente. In het plan staat nu ook dat de mogelijkheden ontbre ken om binnen de bestaande kern gaten op te vullen met woning bouw. Een deel van de fruitbo men moet blijven staan om de wijk een landelijke uitstraling te geven. Het is nog onzeker of de ge meenteraad de komst van de wijk steunt. De oppositie stemde in maart tegen het opstellen van het bestemmingsplan. In de regio Stamppotmaaltijd voor dorpsbewoners Dorpsbewoners uit Ouwerkerk zijn zaterdag 9 januari uitgeno digd om gezamenlijk stamppot te gaan eten om vervolgens de kerst bomen te verbranden. In het dorpshuis worden om 18.00 uur diverse stamppotten ge serveerd door de gezamenlijke verenigingen van het dorp. Ieder een is vanaf 17.30 uur welkom. Na de maaltijd verzoekt de organisa tie de aanwezigen om gezamen lijk naar de kerstboomverbran ding te lopen. Kerstbomen kun nen op dezelfde dag van 14.00 tot 16.00 uur worden ingeleverd op het perceel hoek Zwanenburgse- weg op de hoek van de Stelweg. Dit kan voor 50 eurocent per stuk Open dag bij Centrum 't Westlicht Centrum 't Westlicht in Goes houdt zaterdag een open dag. Er begint een grote Inspiratie- welzijnsbeurs (ongeveer vijftig stands) om 10.00 uur in de Maria Magdalena Kerk. Ook zijn er 31 gratis mini-workshops in 't West licht te volgen die op dezelfde tijd beginnen. De dag duurt van 10.00 tot 18.00 uur. Kosten voor deze hele dag zijn 5 euro. Informa tie is te vinden op: www.twest- licht.nl. Nieuwjaarsconcert Ons Genoegen De Koninklijke Harmonie Ons Genoegen verzorgt zaterdag in de Sint Jacobskerk in Vlissingen haar traditionele Nieuwjaarscon cert. Het bijna 6o-koppig tellend har monieorkest, dat onder leiding staat van dirigent Ward De Kete- laere, heeft voor de bezoekers een afwisselend programma samenge steld met als thema 'n Vleugje Amerika. Aanvang 19.30 uur. Meet and greet voor zestigplussers Brasserie De Duinpan houdt op dinsdag 12 januari een meet and greet voor zestigplussers in Burgh-Haamstede en omstreken. Het doel is om door middel van brainstorming ideeën met elkaar uit te wisselen. Op basis hiervan wordt het activiteitenprogramma van 2016 in elkaar gezet. Mijn dorp, mijn stad De dorpsraad Burgh-Haamstede houdt op zaterdag 9 januari haar traditionele kerstboomverbran ding. Net als voorgaande jaren zal de harmonie de avond op de Vlasak kers opluisteren met muziek waarbij onder toezicht van de vrijwillige brandweer de berg met kerstbomen wordt aangesto ken. Inwoners worden uitgeno digd om vanaf 19.00 onder het ge not van een glaasje glühwein of chocolademelk elkaar de beste wensen over te brengen. Bewoners kunnen hun boom za terdagochtend voor 10.00 uur aan de straat leggen. Dorpshuis de Schutse, 9.30 uur: Zangkoor Vrou wen van Nu; 15.00 uur: Muziekles; 17.45 uur: Yoga; 19.30 uurBridge; 19.30 uur: Volks dansen; 19.00 en 20.15 uur: Yoga; Dorpshuis 't Zuudènde, 14.00 uur: Koersbal/Soos; Dorpshuis, 10.00 uur: Bewegen voor ouderen; 14.00 uur: Koersbalvere- niging Ouwerkerk; 19.00- 23.00 uur: Dartvereniging Smijt Maar Raak; 19.30 uur: Koersbal- vereniging 2000; Atelier Ja Mar Na tuurlijk, 10.00-12.00 uur: Ex positie diverse ex posanten; Blikmu seum de Blikvan ger, 10.00-12.00 uur: Expositie; Dorpshuis,19.30 uur: Yoga; Brouwersdam, Ie der uur vanaf 11.00 uur: Rondrit boe meltreintje; Cameramuseum, 13.00-17.00 uur: Kennismaken met het museum met korting; Fizi, 14.00 uur: Ja, ik wil; Sint Lievensmonstert- oren, 10.00-17.00 uur: Expositie Sil houetten tegen het licht en beklim ming van de toren; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling VASTeiland. door Ton van den Nouweland Michel Mabelis, Petra Noordijke en Piet Klomp (vlnr) wonnen gisteren een pakket zonnepanelen, foto Dirk-Jan Cjeltema door Ton van den Nouweland OUWERKERK GOES VLISSINGEN BURGH-HAAMSTEDE De meet en greet met een hapje en een drankje begint om 14.00 uur. Om 14.30 uur start het program ma. ZIERIKZEE Cursus over christelijk geloof Stichting Alpha Cursus begint 12 januari met een nieuwe reeks bij eenkomsten in Zierik zee. De cursus voor jong en oud geeft in tien avonden een hel dere uitleg over het christelijk geloof. Aanmelden kan via alphazierikzee® zeelandnet.nl. De toe gang is gratis. Voor vra gen: 06-22978532 ZIERIKZEE Schildercursus Beeldend kunstenaar BURGH-HAAMSTEDE Yvonne Slagter (foto) geeft vanaf woensdag 13 januari iedere woensdagmorgen een schildercursus in Zie rikzee. Het doel is om cursis ten zich vanuit hun ei gen niveau verder te la ten ontwikkelen. Zij mogen schilderen wat zij zelf willen, zoals stil levens, portretten, landschappen en die ren. Tijdens de cursus wordt onder meer in gegaan op materiaalge bruik, compositie, per spectieven en kleuren. Er kan gewerkt wor den met allerlei soor ten materialen. De cur sus wordt gegeven in de Driehoek aan Kerk hof 8 in Zierikzee en duurt van 9.00 tot 11.30 uur. Meedoen kost per les 17,50. Meer informatie is te krijgen via Yvonne Sla ger, per mail via slag- ter.yvonne@gmail.com of telefonisch via 06-15605091. ZIERIKZEE. Potten, pannen, toeters... Alles mag worden gebruikt bij de lawaaioptocht die zaterdag 9 januari in Zierikzee plaatsvindt. Er wordt om 19.00 uur vertrokken vanaf het parkeerterrein bij Tuincentrum Bolle Dier en Tuin. De tocht gaat richting het gemeentehuis, waar de nieuwe stookplaats in de buurt ligt. Hier vindt vervolgens de kerstboomverbranding plaats. archieffoto Ruben Oreel BURGH-HAAMSTEDE KERKWERVE OUWERKERK RENESSE SCHARENDIJKE ZIERIKZEE Cheque zonnepanelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58