ZO DOEN s 8 i i 4 I HAR" &ZI Gezond zijn, gezond blijven, opvoeden; we zijn er elke dag mee bezig, ieder op onze eigen manier. Welke lessen leerde u van hel leven en zou u aan anderen willen overdragen? Deze week Edwin Kaljouw (46) uit Oost Souburg. Kom onder de mensen Zoek een hobby Zorg datje happy wordt Stiekem houd ik er rekening mee dat mijn dochters ooit weer bij me aan de deur staan. Ik hoop dat ze trots op me zijn Ga altijd door, ondanks tegenslag en verdriet TEKST MARJAN DE KORT I FOTO'S MECHTELD JANSEN „Het leukst in het leven vind ik om gaan met mensen. Al die verschil lende karakters en gedrag. Het boeit me wat mensen drijft, wat hen beweegt. Mensen komen vaak naar me toe en vertellen dan hun levensverhalen. Na een optreden, op mijn werk, in de rij voor de kassa. Ik heb een open gezicht, zeg gen ze. Ook muziek hoort bij mij. Sinds mijn vijfde speel ik trompet en ja renlang zat ik bij muziekkorps Vlijt Volharding in Oost-Souburg. Tot ik ook andere interesses kreeg, zoals radio maken. Mijn buurjon gen en ik spanden een kabel met aan weerszijden een blikje om van uit onze slaapkamers met elkaar te praten. Op mijn zestiende werd ik presen tator bij de ziekenomroep en en kele radiopiraten. En ik had de eerste illegale Zeeuwse radiozender op de kabel. „Als dj organiseerde ik dansavon den op scholen en campings in en om Arnemuiden en ik verzorgde de muziek voor een country-line- dance-club. Daar ontmoette ik zan geres Conny Lee, die zei dat ik ook moest zingen. Dat deed ik. In 2012 besloot ik aan de Zeeuwse zangta lentenjacht Voicewaarts mee te doen, ik wilde ook wel eens voor een live-orkest staan. Tot ik erheen reed, toen dacht ik: wat doe ik in hemelsnaam, zal ik omkeren? Maar uiteindelijk stond ik in een uitzin nig Koudekerke voor ruim 700 man publiek Het dorp van Wim Sonne- veld te zingen. De jury - Demi Ma- tenahoru, Peter Adriaanse en de burgemeester van Veere - vertelde meteen dat ik door was naar de fi nale. Daar werd ik tweede, samen met drie anderen. Eigenlijk had ik alleen meegedaan voor de ervaring, maar omdat ik van alle kanten po sitieve reacties kreeg en mensen zeiden dat ik door moest gaan, ging ik nadenken. In 2008 was ik ge scheiden en ik wilde graag een hobby om onder de mensen te komen. Ik had heel veel verdriet om Lindsay en Daisy, mijn twee dochters. Nog steeds, want ik zie ze niet meer. Er is zó veel gebeurd, maar ik word te emotioneel als ik erover praat en ik vind het ook te privé." „Die blije reacties van het publiek vond ik geweldig, ik zweefde ervan. Dus kocht ik een tweedehands zangset en nam wat zanglessen om mijn houding en mijn ademhaling te verbeteren. In 2013 schreef ik voor het eerst een eigen tekst, op een accordeonnummer van een WIE? Oostenrijkse muzikant dat ik op YouTube tegenkwam: Handen naar boven. En als ik iets doe, dan doe ik het goed, dus belde ik Martin Ster ken, de producer van veel bekende Nederlandstalige volkszangers. Die was enthousiast en ik mocht naar de studio komen om het op te nemen. Mijn eerste cd-single was geboren. En toen begon het circus. Clip maken, podiums zoeken, pro motie op radio, tv en streamings- diensten. Alles kwam samen, radio, studio én zingen. In 2014 kwam mijn tweede single uit Zorg datje happy wordt en onlangs mijn derde Laat iedereen. De boekingen stro men binnen en ik hoop dat het een carnavalshit wordt." „Maar diep in mijn hart wil ik na tuurlijk vooral dat mijn dochters mijn single mooi vinden. Ze weten dat ik zing, maar ik weet niet wat ze ervan vinden. Ik hoop dat ze trots zijn. Stiekem houd ik er altijd rekening mee dat ze ooit weer bij me aan de deur staan. Dat we el kaar weer zien en normaal contact hebben. De tijd zal het leren. Ik mis ze heel erg en zingen is mijn uit laatklep. Misschien vreemd dat ik vooral feestliedjes zing, maar toen mijn vader in 2014 overleed, be loofde ik hem dat ik doorga. Hij was heel trots op me. Zingen is dinsdag5januari 2QI6 'Zingen verzacht mijn verdriet' 44 Edwin Kaljouw (46) is gescheiden en vader van twee dochters (17 en 14 jaar) die hij niet ziet. Naast zijn baan als opera tor in de slibontwatering is Edwin zanger van het Nederlandstalige levenslied. Edwin Kaljouw vindt dromen een rotwoord. 'Dromen is voor kinderen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48