Nabestaanden willen weten wat er met doodrijder A2 gebeurt NIEUWS 3 Vader van slachtoffer Ricardo van Jaarsveld: 'Ik wil niet horen dat dader over drie maanden vrij is.' Ongeluk A2 is doodslag volgens Justitie BOSKOOP. Louis en Wilma van Jaarsveld uit Boskoop verloren op 30 december hun zoon Ricardo bij de aanrijding op de A2, waarbij een man met volle vaart in Maars sèn op andere auto's inreed. Hun twee kleinzonen raakten zwaarge wond, net als hun schoondochter. Ze noemen de gebeurtenissen 'een horrorfilm die nog maar net begonnen is'. Die woensdagmiddag zei Louis van Jaarsveld tegen zijn vrouw: „Een of andere idioot heeft een enorm ongeluk veroorzaakt." Geen idee had hij toen dat zijn ei gen zoon was omgekomen bij dat heftige ongeluk. „We wisten niet dat hij een dagje uit zou gaan, ter wijl hij eigenlijk veel met ons deel de. We hadden de kerstdagen ook samen doorgebracht. Eerste kerst dag hier in Boskoop, de tweede bij hen in Julianadorp. Daar ben ik achteraf heel blij om." Ricardo van Jaarsveld (42) was met zijn drie kinderen en zijn vriendin Jennifer op weg naar Sa faripark Beekse Bergen. Het gezin zou een dagje uitgaan. Ook zijn ex-vrouw Diane en haar man za ten in de auto. „Ricardo en Diane zijn ongeveer vier jaar geleden ge scheiden, maar hielden altijd goed contact", vertelt Louis. „Diane zegt ook dat Ricardo altijd haar beste vriend is gebleven. Ze be spraken alles en gingen samen naar de school van de kinderen." Het gezin woonde in Juliana dorp, waar de kinderen op school zitten. Ricardo's dochter Yael (9) liep slechts een paar schrammen op bij het ongeluk, haar broers zijn er slechter aan toe. Noah (11) brak beide benen, zijn tweeling broer Raven ligt nog altijd op de intensive care. Hij brak beide be nen en zijn nek en liep diverse in wendige verwondingen op. De jongen onderging vijf operaties, maar is inmiddels buiten levensge vaar. Ook vriendin Jennifer ligt met meerdere breuken in het zie kenhuis. Ricardo ligt bij zijn ouders in het Boskoop opgebaard, waar het een komen en gaan is van vrien den en familie. „Ik ben blij dat we hem hier hebben. We hebben ge lukkig een grote familie en veel vrienden, die heb je in deze tijd hard nodig." Ricardo's zus Esma- ralda komt vandaag over vanuit de Verenigde Staten, waar zij met haar man en zoon woont. Vrijdag wordt Ricardo gecremeerd. „Wij hebben het advies gekregen om de boosheid te bewaren tot alles achter de rug is", zegt Louis. „Maar je ontkomt er niet aan, toch merk ik dat er steeds meer berus ting komt." Zijn vrouw is feller. „Ik wil niet horen dat hij over drie maanden weer op straat loopt, ook al krijgen we er niks mee te rug. Wat die man allemaal veroor zaakt heeft. We worden geleefd op dit moment, maar volgende week zal dat al weer heel anders zijn." Volgens het echtpaar heeft het ongeluk zowel in Boskoop als in het Noord-Hollandse Julianadorp enorme impact. Ricardo en Jenni fer zouden op 1 januari de sleutel krijgen van een pand in Den Hel der, waar zij een kringloopwinkel wilden beginnen. Ricardowas veel te goed voor deze wereld, zegt zijn moeder als ze haar zoon om schrijft. „Hij werd nooit boos en hield met iedereen rekening." „Hij was een onvoorstelbaar lieve va der voor zijn kinderen", vult haar man aan. „Hij was er altijd voor ze. Zijn kinderen waren alles voor hem." Het echtpaar heeft deze maan dagochtend een telefoontje gehad van de politie dat er in de komen de journaals wellicht nieuws ge meld wordt over de dader van het auto-ongeluk. De man reed woens dag volgens ooggetuigen met enorm hoge snelheid over de lin kervluchtstrook van de Ai en klap te vervolgens op de auto waarin Ricardo met zijn gezin zat. De au to vloog door de lucht en landde op zijn dak. „Het is zelfs landelijk nieuws geworden", zegt Van Jaars veld, als hij de televisie heeft aan gezet en opnieuw de beelden van net na het ongeluk ziet. „Het geeft, tussen haakjes, voldoening dat de dader voor een zwaar mis drijf wordt aangeklaagd. Natuur- 'Het geeft voldoening dat de dader voor een zwaar misdrijf wordt aangeklaagd' lijk word je zo weer geconfron teerd met het ongeluk, maar ik wil deze procedure wel blijven vol gen. Ik wil weten wat er gebeurt met deze man. Het is niet te gelo ven dat iemand een ander zoiets aan kan doen." Wilma en Louis van Jaarsveld zijn vol lof over de politieagenten, die hen het slechte nieuws kwa men brengen en over de familiere chercheurs die hen nu begeleiden. ,,'s Avonds keken we het journaal en zagen de beelden van het au to-ongeluk, waarop mijn vrouw vroeg of ik dat ongeluk bedoelde waar ik eerder die dag over vertel de. We hadden de auto niet her kend, het was een wrak, dus dat kon ook niet. Tien minuten later stonden agenten aan de deur. Ze hadden ons niet eerder kunnen traceren, vanwege de samengestel de gezinnen in de auto." UTRECHT. De 46-jarige Am sterdammer die op de A2 bij Maarssen Ricardo van Jaars veld doodreed, wordt aange klaagd voor doodslag. Daar staat maximaal 15 jaar cel op. Het Openbaar Ministerie denkt dat opzet te bewijzen is. De verdachte had welis waar vermoedelijk niet echt de bedoeling om iemand dood te rijden, maar nam door zijn rijgedrag wel met zijn volle verstand het risico daarop en daarmee is er juri disch wel sprake van opzet. De man reed met hoge snel heid, meer dan 200 kilome ter per uur volgens ooggetui gen, over de linkervlucht strook van de A2 en nam geen gas terug toen de weg versmalde naar drie rijstro ken. Op de linkerbaan knalde hij in volle vaart achterop de auto van zijn slachtoffers. In de Citroën C8 zaten zeven mensen. De verdachte wordt ook poging tot doodslag te gen de andere zes inzitten den ten laste gelegd. Advocaat Gerard Spong, die de Amsterdammer verde digt, heeft begrip voor het standpunt van het OM. „Dit was een buitengewoon hef tig en dramatisch ongeluk, ik kan me voorstellen dat hier voor gekozen is." Spong sluit niet uit dat zijn cliënt onder invloed was van verdovende middelen of drank. „Hij was vlak na het ongeluk verward. Dat kan door de klap zijn ge komen of iets anders." Het OM wil het gebruik van mid delen niet beamen, maar ont kent het ook niet. Volgens Spong heeft de dader erg veel spijt van zijn daad. DINSDAG 5 JANUARI 2016 De chaos op de A2 bij Maarssèn. foto GinoPress 'Het is een horrorfilm, die nog maar net begonnen is' Ricardo van Jaarsveld met zijn kinderen Raven, Noah en Yael. foto familie Van Jaarsveld door Annemiek Brandriet Louis van Jaarsveld vader Ricardo door Ivar Penris

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3