Advocaat komt op voor mishandelde puppy's De hoogtepunten van de Zeeuwse sportkalender in 2016 Betrapte winkeldief gaat vrijuit Dit kan er gebeuren Defecte turbine in Vlissingen-Oost veroorzaakt veel overlast Ontruiming, wegafsluiting en een spoorstremming door een losgeslagen windturbine. RITTHEM. Een losgeslagen windtur bine heeft gisteren veel hulpdien sten op de been gebracht bij de Denemarkenweg in Vlissingen- Oost. Het personeel van Labojuice (onderdeel van Kloosterboer) is enkele uren geëvacueerd geweest. Brandweer en politie namen geen enkel risico vanwege de kans dat het energienet overbelast zou raken en daardoor de stroom zou uitvallen. Daarnaast leverde de turbine ook gevaar op voor de om geving. De wat verouderde, 30 me ter hoge windmolen stond regel matig gevaarlijk te zwiepen, lekte veel olie en maakte een enorm ka baal. Omdat de wieken ongecon troleerd ronddraaiden kon de mo len te veel uit balans raken, scheu ren en omvallen. Een van de wie ken kon afbreken en dan was er nog het risico dat de molen in brand vloog. Even handmatig stil zetten kon niet omdat dit veel te gevaarlijk was voor de medewer kers, vertelde officier van dienst Ad Asscheman van de politie. „Dit is niet te stoppen." En dus was het afwachten tot de molen vanzelf stopte, brak of vlam vatte. „En dat kan uren en misschien zelfs dagen duren", zei woordvoer der Willem-Jan Uytdehage van de politie. Waarom de molen op hol sloeg was gisteravond nog ondui delijk. De turbine stond al een tijd je stil vanwege onderhoud en was De op hol geslagen windmolen levert ook overlast op voor het vracht- en treinverkeer omdat wegen en spoor zijn afgezet. afgekoppeld van het stroomnet. Naast het gevaar voor de directe omgeving, leverde de afzetting ook overlast op voor vrachtwa genchauffeurs. „Is er misschien een andere manier om bij Kloos terboer te komen", vroeg een chauffeur. „Ik moet hier lossen en daarna verderop weer laden." Een probleem waar meer chauffeurs last van hadden en in de loop van de middag werd daarom een om leidingsroute ingesteld. Een Spaan se en Argentijnse chauffeur sloe gen de hele toestand met verba zing gade. Ze begrepen niet waar om alles ineens was afgezet. Ze vertelden dat de molen in het weekend ook al draaide en zwiep te en dat ze in hun vrachtwagens slecht hadden geslapen vanwege het lawaai. Ze geloofden niet dat het gevaarlijk was en kuierden on danks waarschuwingen op het ge makje tussen de wagens om weer te kijken. Bij het sluiten van deze krant draaide de molen nog steeds. Het gebeurde tijdens koopzon dag in kledingzaak Jack Jo nes op de Markt in Middelburg. Een man nam twee broeken en een shirt mee de paskamer in. Het winkelpersoneel zag dat hij zijn trainingsbroek over een van de nieuwe spijkerbroeken aantrok. Bovendien probeerde hij de alarmlabels door te knip pen. De winkelmedewerkers spra ken de man aan en belden de politie. Die was snel ter plaatse, maar zei niet tot aanhouding te kunnen overgaan, omdat de ver dachte de kassa nog niet was ge passeerd. Onbegrijpelijk, vindt Reinier de Waal. „De politie heeft zelf nog het kniptangetje in de paskamer gevonden. Dat zijn toch geen attributen die in een winkel thuishoren. Ben je dan aan het winkelen of aan het stelen?" 'We zijn constant bezig om winkeldiefstal aan te pakken. Als de politie er dan zo mee omgaat' De Waal vindt de gang van zaken onverteerbaar, omdat de ondernemers een harde strijd voeren tegen winkeldiefstal. „We zijn daar constant mee be zig, onder meer door elkaar te waarschuwen via groepsapps. Als de politie er dan vervolgens zo mee omgaat..." Politiewoordvoerder Jeroen Steenmeijer zegt zich de teleur stelling en frustratie van de winkelier goed te kunnen voor stellen. „Maar met een goede advocaat komt de verdachte er mee weg. Strikt juridisch ge zien moet iemand de kassa zijn gepasseerd voordat er sprake is van diefstal. Het recht is soms wel eens krom." Vier scenario's PAGINA 12 13 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl DINSDAG 5 januari 2016 Windmolen op hol door Melita Lanting door Rolf Bosboom MIDDELBURG. Winkeleigenaar Reinier de Waal snapt er niets van. Zijn alerte medewerkers wisten zondagmiddag een win keldief op heterdaad te betrap pen, maar de politie kon weinig anders doen dan de boosdoener te laten gaan. Hij was immers de kassa nog niet gepasseerd en dus was er formeel gezien nog geen sprake van diefstal. Reinier de Waal, winkeleigenaar De krachten worden te groot De turbine wordt te WKk instabiel De molen loopt vast De turbine vat vlam door de wrijving. en onderdelen van de turbine breken af. en stopt vanzelf met draaien. ;raphic Rolant Quist foto's Melita Lanting Nieuwdorp Windmolens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29