Italië tast diep in de beurs voor cultuur Bijna een eeuw lang leven voor de muziek Unieke prijsgarantie 1917-2016 CULTUUR SHOW 27 met kleur zijn opgebouwd. Wel aanwezig is George Breitner. In zijn doek met sleperspaarden in de sneeuw op een Amsterdamse brug hoor je in gedachten geen knis perende Friese doorlopers door het ijs knarsen, maar blubberige dooi- sneeuw onder vieze paardenhoeven en werkschoenen slobberen. Minister Dario Franceschini van Cultuur deelde gisteren in Rome mee dat hij de komende drie jaar 300 miljoen euro ter beschikking stelt voor kunstschatten, monu menten en andere cultuurgoed eren. Hij verzekerde dat het budget ten goede zal komen aan alle be trokken sectoren: archeologie, bi bliotheken, archieven, musea en restauratie. Het ministerie heeft een lijst van 241 projecten opge steld die zullen profiteren. Op die lijst staan beroemde erfgoede ren zoals de Domus Aurea, het gouden paleis van keizer Nero in het centrum van Rome. Voor de restauratie daarvan is 13 miljoen euro voorzien. De beroemde bibliotheek van Florence krijgt ook een opknap beurt. Daarvoor is 3,5 miljoen eu ro beschikbaar. Venetië, dat al ja ren smeekt om een financiële bij drage van het rijk, krijgt 6 mil joen euro voor onderhoud van de oude stad. Als gevolg van de recente fi nanciële crisis zette de Italiaanse overheid de afgelopen jaren een forse rem op uitgaven aan kunst en cultuur. De naam Annie de Reuver was vooral in de jaren vijftig en zestig van de 20ste eeuw synoniem voor (lichte) muziek. Liedjes als Lied van pierement, Diep in mijn hart, Veel bittere tranen en het populai re Kijk eens in de poppetjes van mijn ogen waren de Nederlandstalige hits van dat moment. Haar frisse, vrolijke verschijning en haar Rot terdamse zin tot gezelligheid maakten De Reuver tot een ge liefd artieste. Reeds tijdens haar schooltijd zong ze in het trio The Rhythm Aces. Vervolgens sloot ze zich aan bij The Blue Blowers. Bekendheid verwierf ze bovenal als vocaliste van The Rambles, het jazzy dan- sorkest onder leiding van Theo Uden Masman. Ze trad in 1934 tot de band toe en bleek ook dit gen re vol swing te beheersen. Ver maard zijn de opnamen met The Ramblers en de Amerikaanse saxo fonist Coleman Hawkins in de Haagse Pulchri Studio. Tijdens de bezetting zong De Reuver door, maar niet van harte. Annie de Reuver Ze onderkende de behoefte aan amusement in die donkere dagen, maar weigerde lid te worden van de genazificeerde Nederlandse Kultuurkamer. Dat kwam haar op een zangverbod te staan. Na de oorlog zong ze bij de be roemde The Skymasters. Met gitarist/zanger Eddy Christiani werd ze door het muziekblad Tu- ney Tunes uitgeroepen tot Neder lands beste en populairste vocalis ten. Na haar actieve zangcarrière ontpopte ze zich tot talentscout. Ze stond aan de wieg van het suc ces van Oscar Harris, De Kermis- Met gitarist/zanger Eddy Christiani werd ze uitgeroepen tot Nederlands beste en populairste vocalisten klanten, Ben Cramer en Pierre 'Va der Abraham' Kartner. Op haar 70ste produceerde ze in 1987 Klei ne ]odeljongen van Manke Nelis dat uitgroeide tot een reuzenhit. Acteur Bas van Toor, goed be vriend met De Reuver, ontdekte dat ze was gevallen toen hij haar oliebollen kwam brengen op oudejaarsdag. De zangeres werd nog geopereerd, maar overleed een dag later. Annie de Reuver was vier keer getrouwd en evenzoveel keer ge scheiden. Ze had geen kinderen. Unieke prijsgarantie! Enkele voorbeelden uit het programma: ctinroi7on nI boek online of bei 3ii|jici^cii«iii 088-7070600 (stip 1 irr#il7l,J|iiii':jui|j^iiiiiljfr#y DINSDAG 5 JANUARI 2016 Tentoonstelling Echte winters. Het winter landschap in de negentiende eeuw. Te zien: t/m 6/3 in Teylers Museum, Haarlem. Info: www.teylersmuseum.nl Foto boven: Winterland schap van Andreas Schelf hout. foto Teylers Museum Daaronder: Sneeuwland schap met sloot van Jan Man- kes. foto Collectie Museum Belvédère, Heerenveen ROME. Voor het eerst sinds lange tijd trekt de Italiaanse regering veel geld uit voor onderhoud van het cultureel erfgoed. door Arno Gelder Zangeres Annie de Reuver was ge boren in Rotterdam, haar geliefde stad, waar ze op nieuwjaarsdag op 98-jarige leeftijd overleed. Ze zou 19 februari 99 zijn geworden. Haar leven van bijna een eeuw lang stond helemaal in het teken van de muziek. foto ANP Natuurlijk waren de vredige, troostrijke wintergezichten waarin alles er harmonieus aan toeging een tikkeltje 'rijzen p.p. o.b.v. 2 pers. voordeelhut. Prijzen beneden- en bovendek zie internet. Excl. V 1'e|zen*nl/ reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Kijk op www.stipreizeiTn^^^1™®^ 4 t/m 7 dagen Voordeelcruises Oud-Hollandsche Steden v.a. 179 o.a. Hoorn, Haarlem, Enkhuizen, Sneek en Medemblik 5 dagen Voordeelcruise Oost-Nederland v.a. 249 o.a. Schoonhoven, Arnhem,Deventer en Kampen 8 dagen Riviercruise rond het IJsselmeer Texel v.a. 429 o.a. Medemblik, Enkhuizen, Harlingen, Enkhuizen en Hoorn 8 dagen Riviercruise Zuid-Nederland Vlaanderen v.a. €429 o.a. Antwerpen, Hasselt, Maastricht en Nijmegen 8 dagen Riviercruise over de romantische Rijn v.a. 449 o.a. Dlisseldorf, Keulen, Bonn, Mainz en Boppard 8 dagen Riviercruise Hoogtepunten van de Moezel v.a. C 479 o.a. Cochem, Bernkastel, Grevenmacher, Trier en Koblenz 12 dagen Riviercruise Toppers van de Rijn en Moezel v.a. 698 o.a. Düsseldorf, Keulen, Rüdesheim, Cochem en Bernkastel Nog veel meer riviercruises op www.stipreizen.nl/riviercruise Het uitgebreide zomerprogramma 2016 is klaar! We hebben voor u een fantastisch programma samengesteld met vele cruises met het uitstekend beoordeelde MS Allegro (Zoover 8.4) over de Nederlandse, Belgische en Duitse wateren. Wat dacht u van een 4-daagse kennismakingscruise langs de Oud-Hollandse steden of een 8-daagse cruise over de romantische Duitse Rijn en Moezel? Uiteraard tegen spectaculair lage prijzen. Vanaf 179 boekt u namelijk al een cruise langs de mooiste bestemmingen inclusief alle maaltijden aan boord! Maar dat is nog niet alles... Stip Reizen introduceert een unieke prijsgarantie, waardoor u alijd de laagste prijs betaalt indien u nu boekt. Vroeg boeken loont dus écht! Kijk en vergelijk gerust, maar wacht niet te lang... Wat houdt dit in? Indien u voor 1 februari 2016 een van de cruises op het MS Allegro boekt, dan bent u altijd gega randeerd van de laagste prijs. Allereerst omdat wij met extreem lage prijzen de vroegboekers belonen. Daar naast geven wij u de keiharde garantie dat indien de prij zen na 1 februari onverhoopt veranderen, u daar automa tisch van meeprofiteert. Gaat de prijs omhoog? Dan blijft uw lage reissom gegarandeerd. Gaat de prijs omlaag? Geen probleem: uw reissom wordt binnen 2 weken auto matisch aangepast en dus ook verlaagd! Met deze garan tie zult u nooit meer denken "had ik nou maar gewacht met boeken"] Kijk op onze website voor meer informatie. Stip Reizen introduceert een unieke en gratis prijsgarantie! Dat betekent dubbel voordeel voor vroegboekers!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27