De advocaten die het Vermiste Cerco Murre is terecht rijk eronder kregen Ontvoering Schoondijkenaar Slachtoffers van ontvoering in Breda zaten geboeid en moesten behoefte in hun broek doen. Kras Kortingsdagen 8' BREDA. De ontvoerders van Rien de Koning (42) uit Schoondijke en Gi- no Heeren (r8) uit Sprundel heb ben vorige week 90.000 euro los geld geëist van de familie. Op basis van dit precieze bedrag 'en andere aanwijzingen' concludeert de re cherche dat de gijzeling voortvloeit uit een conflict in het criminele cir cuit, vermoedelijk in de hennep teelt. De slachtoffers zaten drie dagen onder erbarmelijke omstandighe den opgesloten in een dichte aan- 'We hebben de indruk dat de familie ons niet alles vertelt' hangwagen in een loods in Ulico- ten, waaruit ze zichzelf in de nieuw jaarsnacht wisten te bevrijden. „Ze waren voortdurend geboeid, kregen weinig te eten en drinken en moes ten hun behoeften in hun broek doen", schetst chef Rienk de Groot van de recherche in West-Brabant en Zeeland de situatie. In de loods heeft de politie vrij dag de blauwe bus teruggevonden waarin de vier ontvoerders hun slachtoffers dinsdag hadden wegge voerd. Volgens De Groot zijn er in en rond het gebouw 'ontzettend veel sporen' gevonden die de poli tie kan gebruiken om daders en op drachtgevers te vinden. De slachtoffers hebben bij de po litie zeer gedetailleerd verklaard over hun helse ervaring. Ze ston den volgens De Groot doodsang sten uit. De mannen hebben de re cherche gezegd dat ze niks weten over de identiteit van de daders en de aanleiding voor hun ontvoering uit het garagebedrijf van René de Koning, de opa van Gino en oom van Rien. De politie hoopt van de familie meer te weten te komen over de achtergronden. „We praten met de familie, maar we hebben de indruk dat die ons niet alles vertelt. Dat vinden we verwerpelijk", is wat De Groot erover kwijt wil. De recherchebaas is er toch van overtuigd dat zijn mensen verdach ten gaan aanhouden. Dat komt naar zijn zeggen mede door de 'tiental len tips' die de politie heeft ontvan gen nadat ze beelden van de ontvoe ring in de media had gebracht. De tips leidden vorige week tot een inval bij een inwoner van Chaam, niet ver van Ulicoten. Die is door justitie vaker in verband ge bracht met criminele ontvoeringen. De slachtoffers werden niet aange troffen. De bewoner is voor zover bekend geen verdachte meer. Ook bij een inval in een café in Breda trof de politie de ontvoerden niet aan. Nabij de zaak had de politie de mobieltjes van de twee gevonden. Korting op alle reizen! Waar de 19-jarige Gerco zich be vindt en waarom hij vijf weken geleden spoorloos verdween, blijft onduidelijk. „Hij heeft ons nadrukkelijk gevraagd vanwege zijn privacy geen nadere medede lingen te doen", zegt politie woordvoerder Jeroen Steenme- ijer. „Hij verkeert in elk geval in goede gezondheid en wordt door ons niet langer als vermist be schouwd." Gerco - door zijn ouders om schreven als een rustige, ijverige jongen - stapte dinsdagavond 1 december in zijn zwarte BMW, naar eigen zeggen om een rondje te gaan rijden. Nadat hij niet te rugkeerde, werden er zoekacties op touw gezet en oproepen ge daan via de politie en de media. Die leverden niets op, waardoor zijn familie steeds ongeruster werd. Later werd er ook rekening mee gehouden dat Gerco zich in het buitenland bevindt. De poli tie vroeg onder meer haar Franse collega's uit te kijken naar de ver miste Zeeuw en zijn auto. Gerard Murre, vader van Ger co, wilde gisteravond niet reage ren. Nikki (links) en Demelza zijn blij dat de feestdagen voorbij zijn. „Nieuw jaar, nieuw leven!" Kidnappers eisten 90 mille door Hessel de Ree Rienk de Groot, recherchechef www.pzc.nl Editie WALCHEREN DINSDAG 5 januari 2016 258e jaargang nr. 3 Los nummer 1,95 Abonneeprijs€1,11 Kans op regen Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977»™ vjgP Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden 'S-GRAVENPOLDER. Gerco Murre uit 's-Gravenpolder wordt niet lan ger als vermist beschouwd. De po litie heeft gisteren contact met hem gehad. ZEELAND 2 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1