Duitsland, Spanje of Engeland. Maar uit die landen heb ik niets gehoord' SPORT 17 'Maccabi speelt steevast om het kampioenschap. Dat is nieuw voor mij als trainer. Dat het Égeen mogen is, maar moeten' Welkom thuis, sprak Florentino Pérez op 3 juni 2015 toen hij Rafael Benitez begroette als zijn nieuwe mario net in de dugout van Real Madrid. Benitez, die als speler en jeugdtrai ner bij de Koninklijke werd ge vormd, raakte er door geëmotio neerd. Hij pinkte een traan weg toen hij zei dat hij 'naar huis' te rugkeerde. Zeven maanden later moest hij gisteren dat prachtige witte huis via de achterdeur al weer verlaten. Niet meer dan tien woorden be steedde Pérez gisteren aan het ont slag van zijn tiende trainer. Zinédi- ne Zidane, die in 2006 zijn voetbal carrière bij Real Madrid eindigde, wordt nummer elf. Voor het eerst sinds tijden kiest Pérez niet voor een ervaren kracht (Del Bosque, Camacho, Pellegrino, Mourinho, Ancelotti en Benitez, onder ande ren), maar een 'man van de club' die zich de laatste jaren als assis tent-coach en trainer van het B-team, Castilla, op het grote werk heeft mogen voorbereiden. Ophemelen „Zoals voor alle trainers is dit een moment waarop ik geëmotio neerd ben", zei Zidane tijdens de uiterst korte persconferentie waar op de wisseling van de wacht gis teravond bekend werd gemaakt. Pérez noch Zidane stond vragen 'Ik ga hard werken zodat Real aan het einde van het seizoen in ieder geval één prijs wint' Zinédine Zidane Trainer Real Madrid van de tientallen journalisten toe. Pérez noemde het een 'moeilijke beslissing' om Benitez te ontslaan, maar schakelde direct over naar het ophemelen van Zidane, die hij eigenlijk pas over een paar jaar voor de leeuwen had willen wer pen. De Fransman, die vijfjaar voor Real speelde, had niet één woord over voor zijn voorganger en, tot gisteren, directe baas. Benitez was heel snel vergeten. „Ik ga hard wer ken opdat deze ploeg aan het ein de van het seizoen in ieder geval een prijs wint", zei Zidane. Real staat in de achtste finales van de Champions League en is derde in de Primera Division, op vier pun ten van koploper Atlético. De 2-2 zondag bij Valencia, normaal ge sproken geen slecht resultaat, werd Benitez fataal. De allereerste wedstrijd van 2016 betekende het einde van de trainer, precies zeven maanden na zijn aanstelling als vervanger van Carlo Ancelotti. Het ontslag van de Italiaan, die Real Madrid in 2014 nog de eerste Champions League in twaalf jaar bezorgde maar vorig seizoen geen enkele prijs won met de Koninklijke, werd al als een grote fout gezien in en buiten het Bernabéu-sta- dion. Dat Benitez de opvolger werd, maakte de sfeer al voor de start van het seizoen grimmig. Het elf tal genoot juist van het snelle, re delijk offensieve spel dat Ancelotti Met de keuze voor Zidane kiest voorzitter Pérez voor het eerst sinds jaren voor een 'man van de club' en geen ervaren kracht voorstond, in tegenstelling tot zijn voorganger Mourinho, en de benoeming van Benitez was de te rugkeer naar het dogma dat de de fensie de belangrijkste religie in het voetbal is. Cristiano Ronaldo Bovendien was het vanaf de eer ste dag, toen Benitez met een pri- vé-gesprek zijn voorkeur voor Ga- reth Bale als zijn leider van Real toonde, mis met Cristiano Ronal do. De Portugese ster heeft zich geen moment op zijn gemak ge voeld met de nieuwe Spaanse trai ner, al was hij de laatste weken be zig zijn matige doelpuntengemid- delde van de seizoenstart iets op te poetsen. Ook andere belangrij ke spelers als de Colombiaan Ja mes Rodriguez en de Duitser Toni Kroos konden het niet vinden met Benitez. Dat verzet uit de kleedkamer lijkt hem fataal gewor den. DINSDAG 5 JANUARI 2016 zijn transfer als beloning Peter Bosz is er trots op dat onder zijn leiding de rust bij Vitesse is teruggekeerd, foto VI Images Zidane wordt nu al voor leeuwen gegooid door Edwin Winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17