Tv-app Delta werkt al jaar niet Juke Joints scoren in VS met nieuwste cd Knipperlichtcentrales Gesnurk Economie leefile op in 2015 Medio 2015 kwam het herstel van de Zeeuwse economie. Dit jaar blijft de groei beperkt. 14 ZEELAND 1 COMMENTAAR Aan - uit, aan - uit. Het is goed dat de stroomvoorziening in België niet geheel afhankelijk is van de kerncentra les in Doel. Want de productie daar is grillig. Afgelo pen weekeinde heeft kernreactor Doel 1 zichzelf stilge legd na een defect in de dynamo. Dit is het zoveelste incident. Ze variëren van de ontdekking van haarscheurtjes in reactorva ten, via een lek en een brandje, tot sabotage van een stoomturbi ne. Het houdt niet op. Volgens de Belgische oppositie is het zon neklaar dat twee van de vier centrales in Doel te oud zijn. De Belgische minister van Binnenlandse Zaken Jan Jambon ziet dit heel anders. De automatische stop bewijst volgens hem juist dat de centrales veilig zijn. Zo kun je er ook naar kijken. Verder is het niet vreemd dat er nu een probleem is. Doel 1 was nog maar net opgestart. Feit blijft, dat de reeks incidenten slecht is voor het veiligheidsgevoel. Tot in Duitsland maakt men zich zor gen. In België is de angst voor stroomgebrek, vooral 's winters, tot nu toe een van de sterkste ar gumenten om de centrales open te houden. Maar sinds kort lig gen er geruststellende rapporten van de Belgische netbeheerder en van de toezichthouder. Bovendien verandert het klimaat snel. Een en ander leidt wellicht tot nieuw inzicht. Van haarscheurtjes, via een lek en een brandje, tot sabotage. Het houdt niet op. De problemen onstonden toen in de herfst van 2014 Android ver sie 5 uitkwam. Mensen die een nieuwe tablet of smartphone koch- De problemen met de Delta TV-app onstonden toen in de herfst van 2014 Android versie 5 uitkwam ten met een Android-besturings- programma, of hun oude updaten naar versie 5, kwamen erachter dat de Delta TV app niet meer werkte. Op smartphones en tab- Iets met Android tot en met bestu ringsprogramma versie 4 werkt de app nog wel. Inmiddels is er al weer een nieuwe versie, 6. Ongeveer eenderde van de And- roid-gebruikers zou door de falen de app getroffen zijn. Del ta-woordvoerder Sarina Minder- houd laat weten dat Delta binnen een paar weken een oplossing heeft. „Een nieuwe app is gereed voor publicatie. Het wachten is op goedkeuring door de stores." Delta is bezig met een kwali teitsslag voor digitale producten. Achter de schermen zou hard ge werkt worden aan zaken als een update voor live TV via www.zee- landnet.nl/tv, die HTML5-compati- ble zou worden in plaats van het door steeds minder browsers on dersteunde Silverlight. September vorig jaar werd bekend dat Delta gaat werken met het cloud-tv plat form Booxmedia, een Finse tech nologie-onderneming. Booxme- dia's Cloud TV-Everywhere Suite zou onder Delta's eigen merk naam worden aangeboden aan klanten met een Premium- of Su per-abonnement. Het gaat om live/lineaire tv, catch-up tv ('uitge steld' tv-kijken), een personal vi deo recorder (PVR) in de cloud en Booxmedia's 'start-over-to-live' feature. Daarmee is het mogelijk al lopende gestreamde live tv van af het begin te kijken. Almanak De Zeeuw snurkte nogal veel, zijn adem stokte en als hij ontwaakte voel de hij zich meestal geradbraakt. Tijd voor een slaaponderzoek in Antwer pen. Na een nacht slapen, volgeplakt met draadjes aan stickers, volgde het oordeel van de pneumatoloog. „U heeft last van OSAS, titratie zal u hel pen. Ik schrijf u dan ook een CPAP voor. De respiratoire therapeut helpt u verder." Even later zat hij tegen over de laatstgenoemde. Ze veront schuldigde zich voor het gedrag van de longarts: „Met z'n verkeerde been uit bed gestapt, hij zal wel slecht ge slapen hebben", glimlachte ze. 112-nieuws Motorjacht door brand verloren In de nieuwe jachthaven van Bruinisse is zaterdag avond een motorjacht uit gebrand. Het vuur ont stond rond 18.00 uur door nog onbekende oorzaak op het achterschip en breidde zich al snel uit naar het midden van de boot. Er was niemand aan boord. De brandweer had moeite het jacht te bereiken en het blussen werd bemoei lijkt door explosiegevaar van een gasfles. Om 20.00 uur was het vuur gedoofd. Het twintig meter lange polyester jacht moet als verloren worden beschouwd. Auto rijdt door na botsing fiets Een automobilist botste za terdag op de kruising van de Van Crittersweg en de Korenbloemlaan in Arne- muiden op een 21-jarige fietser en reed vervolgens door, meldt de politie. De fietser heeft last van zijn been en zijn fiets is kapot. Het is niet bekend om welk type voertuig het gaat. Het is in ieder geval een kleine auto met een donkere kleur. De politie is op zoek naar getuigen van de aanrijding. Jacht aan de grond gelopen Een twaalf meter lang zeil jacht is zaterdagmiddag aan de grond gelopen, meldde de Koninklijke Ne derlandse Reddingmaat schappij (KNRM). Dat ge beurde op de Oosterschel- de tussen Serooskerke (S) en Zierikzee. Het Belgische zeilschip was net buiten de beton ning aan de grond gelopen. Er waren acht opvarenden. Twee van hen stapten over op de reddingsboot. Die legde een sleepverbinding om het schip naar dieper water te slepen. Het was voor de beman ning van de station Neeltje Jans de eerste melding van het jaar. Alcoholcontrole: 1 op 170 zit fout Een 26-jarige man uit Stek- ene bleek in de nacht van zaterdag op zondag te veel te hebben gedronken toen hij door de politie werd ge controleerd. De politie noemt de avond 'bijzonder rustig'. Agenten hielden op drie lo caties in Zeeuws-Vlaande- ren alcoholcontroles onder weggebruikers. In totaal werden er 170 bestuurders gecontroleerd tussen 21.30 en 3.30 uur. Slechts de man uit Stekene had te veel ge dronken. Hij moest mee naar het politiebureau. VLISSINGEN. Je ziet Zeeuwse on dernemers weer lachen. Wa ren ze begin 2015 nog somber, halverwege het jaar kwam de langverwachte omslag: meer omzet. Alleen de arbeidsmarkt herstelt zich nog niet echt. Het aantal WW-uitkeringen loopt zelfs iets op. Rapporten van ING, ABN Amro en de Kamer van Koop handel reppen van herstel. Be gin 2015 waren de Zeeuwse on dernemers nog de grootste zwartkijkers van het land. Ook qua omzetgroei bungelde Zee land onderaan. Drie maanden later verschoof dat beeld. In Zeeland werd plotseling het economisch klimaat positiever beoordeeld dan in veel andere In 2016 komt Zeeland niet verder dan een plus van 1,9 procent. Nauwelijks meer dan in 2015. provincies. Qua verwachte om zetgroei stond Zeeland pardoes nummer één. Zo'n 63 procent van de bedrijven voorspelde een stijgende omzet. Ook de exportcijfers waren gunstiger dan elders. Investeringen na men gestaag toe, het aantal va catures bleef stijgen. Dat beeld bleef ook in het laatste kwartaal overeind. Qua verwachte omzet en investerin gen staat Zeeland (bijna) aan kop. Alleen de winsten kun nen (veel) beter. De economische groei in Zeeland ging gelijk op met West-Brabant. In beide provin cies was dat rond het landelijk gemiddelde van 2 procent. Een ruime verdubbeling ten opzich te van 2014. Volgend jaar loopt West-Brabant wel weg bij Zee land. ING voorspelt 3,1 procent groei in West-Brabant. In 2016 komt Zeeland niet verder dan een plus van 1,9 procent. ING stelt dan ook vast dat Zeeland de landelijke groei niet kan bij benen. De lage olieprijs en trends op de wereldmarkt spe len daarbij een rol. De groei is onder meer te danken aan een stijgende ex port van de chemie en de voe- dingsindustrie, als ook de groeiende bedrijvigheid in de havens voor de bouw en onder houd van windparken op zee. Vooral de agrofoodsector is on gevoelig voor de crisis geble ken, de Russische boycot ten spijt. De handel met het bui tenland is belangrijk voor het regionale bedrijfsleven. In Zee land houdt de export een der de van de economie gaande. Ook de woningmarkt is ver beterd, al wint de bouwsector in Zeeland in vergelijking met andere provincies beperkt ter rein. Daarnaast profiteerde Zee land van het succes van de toe ristische sector, die tevens voor extra omzet in de horeca en winkels zorgde. KWADENDAMME De cd Heart on Fire van de Bevelandse bluesfor matie Juke Joints is door een toonaangevende Amerikaanse bluessite gekozen tot 'Best Euro pean Bluesrock cd'. In het eindejaarslijstje van Blues Underground Network, toonaangevend in Amerika en Canada, staat de cd tussen grote namen als John Mayall en Buddy Guy. Juke Joints-voorman Peter Kempe noemt het 'een enorme opsteker'. „Neem zo iemand als Buddy Guy: wellicht minder be kend dan BB King, maar wel van dezelfde status. En de enige van zijn generatie die nog steeds toert en platen maakt, iemand die op de allergrootste festivals staat. Ongelooflijk dat wij met onze cd tussen die namen staan." Waarom juist deze cd zo opge vallen is, kan Kempe niet zeg gen. „Onze vorige cd hebben we in Chicago opgenomen met een paar grootheden uit de blues, en die is niet gesignaleerd. Waarom nu wel? Geen idee." De Juke Joints hebben een aantal malen in Amerika ge speeld, onder meer in Memphis. De cd Heart on Fire is ook in Amerika uitgebracht. „Amerika is een enorme markt. Misschien helpt dit om daar een beetje voet aan de grond te krijgen." door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG Delta laat gebruikers al meer dan een jaar wachten op tv-kijken via Android-tablets en -smartphones. Op het forum van Zeelandnet waar kijkers van digita le tv vragen kunnen stellen, spre ken gebruikers de hoop uit dat het in 2016 eindelijk goedkomt. Tip? redactie@pzc.nl BRUINISSE ARNEMUIDEN ZIERIKZEE TERNEUZEN Het gaat door Frank Balkenende infographic Renske Van de Velde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60