Popeye laat meteen spierballen zien nu hij van Heidi te Poele is Post berust tweede plaats Hoofdrol Mesu, ploegmaat maakt het niet af SPORT 15 Heidi te Poele was zaterdag op de eerste marathon van 2016 van de Zeeuwse Men vereniging de beste in de fi nale tweespan pony's. In een waanzin nige spannende strijd trok Iris Verreijt in het Hippisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland bij het enkelspan pony's aan het langste eind. Nadat Heidi te Poele in de eerste omloop de snelste tijd had neergezet, stuurde de koetsier uit Oud-Sabbinge in de winning round de vosbonte rui nen Twarres en Popeye met een spec taculaire, foutloze rit naar een afgete kende overwinning. „Dit was echt kicken. De pony's lieten zich heel goed sturen, deden precies wat ik wil de. En dan te bedenken dat dit de eer ste keer van het seizoen is, dat ik Po- Heidi te Poele richt zich met TYvarres en Popeye op selectie voor het WK van 2017 in het Duitse Milden. peye rijd. Ik ben heel blij met het resul taat." „Popeye is nu ook echt van mij. Hij was van Ada Steketee. Daar heb ik hem vorig seizoen voor gereden. Ik wilde hem toen al kopen, maar hij was niet te koop. Een maand of zes ge leden is hij ook teruggegaan naar Ada. Drie weken geleden kon ik hem als nog kopen en was het snel beslist. Daar was ik erg gelukkig mee. Hij is vosbont, mijn 'handelsmerk'. Goede pony's van die kleur zijn moeilijk te vinden." Heidi te Poele hoopt met de aan koop van Popeye haar ultieme droom - selectie voor het WK van 2017 in het Duitse Milden - te verwezenlijken. „Vorig jaar is dat net niet gelukt. Daar voor was de tijd dat ik Popeye voor de wagen had te kort. Dressuur en vaar digheid gingen prima. Maar in de ma rathon schoten we tekort. Daarom rijd ik nu die indoormarathons. Een foutje kan je daar niet goed maken op de lan ge lijnen. Nee, dat vraagt om snelheid en vaardigheid van de pony's en stuur manskunst van de koetsier in de hinder nissen. Alles moet kloppen. Daarom ben ik ook blij met mijn groom Kim- berley van der Kraan. Wij vullen elkaar feiloos aan." Bij het enkelspan pony's moest Iris Verreijt uit Aagtekerke alles uit de kast halen om de zege veilig te stellen. Eer ste starter Sanne van Roon uit Maasdijk zette met Sem voor de wagen met de snelle tijd van 98,69 seconden haar con currenten meteen onder druk. Maar Iris Verreijt bleek drukbestendig. Zij stuur de de Full Mountains My Top in 94.65 seconden naar de overwinning. „My Top liep super. Bij het losrijden was hij wat gespannen. Maar bij het binnenko men was hij zeer relaxed, hij liet zich goed sturen en ging er voor." „Zeven kilometer kon ik hem enigszins bijhouden", was de eer ste reactie van Post. „Toen ging hij er vandoor en kon ik niet meer volgen. Hij liep wel erg hard zeg." Zijn opponent stond er bij te glimlachen. Hij en hij alleen was zaterdag absoluut de sterkste. Op nieuw. „Jazeker. De vorige Thuy Memorial in november heb ik ook gewonnen, evenals overigens vo rig jaar. De wedstrijden hier in de regio liggen me wel en het is daar door ook plezierig om hier te ko men lopen", aldus Verbeeck na de wedstrijd over twaalf kilometer. Hij legde de wedstrijd af in 42.35 minuten en daarmee was Ver beeck de enige deelnemer die aan een gemiddelde van boven de ze ventien kilometer per uur kwam. Ook onlangs in de Hulster- loo-loop van Nieuw-Namen kwam Verbeeck als eerste over de finishlijn, in de Moerschanscross van Hulst moest hij alleen win naar Job de Feijter voor laten gaan en ook in Belgische veldlopen weet hij regelmatig te scoren. In Heikant was er zaterdag niet alleen een tevreden winnaar, ook de organiserende plaatselijke toer club was meer dan tevreden. De wedstrijd, die telkens veel deelne mers aan de startlijn brengt, kon met in totaal 320 lopers en loop sters spreken van een 'absoluut re cord'. Bij de vrouwen won de Terneu- zense Cathy Poppe de middenaf stand (5400 meter) en Shirley Kerkhove uit Zuiddorpe de 3000 meter. Mesu trok er al vroeg op uit. Het initiatief voor de ontsnapping kwam van de Middelburger. Hij kreeg zes anderen met zich mee en samen pakten ze een ronde voorsprong. Niet veel later in de ra ce over 150 rondes waagden nog twee rijders van Team Tjolk de oversteek, onder wie sprinter Evert Hoolwerf. Toen werd duide lijk dat de opleidingsploeg van Royal A-ware/Fonterra die kaart zou gaan spelen in de finale. Elf rondes voor het einde sprintte het peloton af. Toen was het aan de grote ploegen om het af te maken. A-ware had Stroetin ga, Team Tjolk zette Hoolwerf in. Onder anderen Niels Mesu, die voor de Kerst al een goede indruk maakte, deed veel kopwerk en of ferde zich op. Hij liet zich een ron de voor het einde afzakken en toen was het aan de sprinters. Stroetinga had de beste benen. Hoolwerf moest genoegen nemen met het zilver. Mesu werd op eni ge afstand zevende. Broer Erwin Mesu werd negentiende. MAANDAG 4 JANUARI 2016 door Lucien Roelandt door Wim de Vos HEIKANT. De 24-jarige Thijs Ver- beeck uit het Belgische Stekene loopt graag in het Zeeuws-Vlaamse grensgebied. Als hij van de partij is, dan doet hij steevast mee voor de overwinning. Zo ook zaterdag in de Jeff Thuy Memorial in Heikant die voor een belangrijk deel door de bossen bij zijn woonplaats liep. Voor Sander Post uit Terneuzen bleef er niet meer over dan te strij den voor de tweede plaats. door Roeland van Vliet AMSTERDAM. Marathonschaatser Niels Mesu speelde gistermiddag een hoofdrol tijdens het Neder lands kampioenschap in Amster dam. Hij werd uiteindelijk zevende, nadat hij ploeggenoot Evert Hool- werf had afgezet voor de sprint. Die kon het echter net niet afma ken voor Team Tjolk; hij werd twee de achter Arjan Stroetinga. Het peloton draait zijn rondjes op de Jaap Edenbaan in Amsterdam, foto Robin Lonkhuisen/ANP Heidi te Poele is met haar pony's Twarres en Popeye op weg naar de overwinning, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47