Tieners uit Clinge kapen hoofdprijs Leonhart verlengt bij Terneuzen 11 14 SPORT Thuiszege voor Bas de Feijter Dammers Middelburg openen nieuwe jaar met nederlaag Martijn de Kok winnaar van halve marathon Westvoorne John Karelse scheurt achillespees Van Sparrentak en Faro snelste in Vlissingse loop Beide combinaties hadden tot dan toe alle drie hun partijen in de 5-categorie in het Racketcen trum gewonnen. In de apotheose ging het tot 2-2 gelijk op, waarna Bonte en Van Tienen uitliepen naar 7-3. De Bruijn en Janssens kwamen goed terug. Cruciaal was dat bij 7-5 het Clingse duo een 40-o-voorsprong niet liet glippen. Bij 40-30 scoorde Fleur van Tie nen met een fraaie, rechtdoor ge slagen backhand. Eerder pakte het tweetal Bonte/Van Tienen ook de eerste prijs in Den Dullaert te Hulst. „We vullen elkaar goed aan. Fleur staat met haar sterke backhand op Fleur staat met haar sterke backhand op links. Ik moet het van mijn forehand hebben en sta op rechts links. Ik moet het vooral van mijn forehand hebben en sta op rechts. Aan het net probeer ik in te stap pen en voor dreiging te zorgen. We hadden even een dipje, maar daarvan hebben we ons goed her steld", aldus verpleegkundige in opleiding Romy Bonte, die mo menteel stage loopt in de thuis zorg. Hulstenaar Maxime van Eenen- naam (twintig jaar) pakte in Ter- neuzen zowel de titel in het dub bel 5 (met Jordi Stevens) als in de mixed 5 (met Eva van de Walle). In de finale tegen Wouter de Feijter/Danny Vantricht respectie velijk Nicole Burggrave/Fred van Cauteren werd het 10-4 en 9-8. „Jordi en ik spelen op tempo en komen beiden zo snel mogelijk naar het net. Eva, die nog maar pas is hersteld van een zware knie blessure, maakt alles in één keer af aan het net. Ik heb zelf wat meer controle over mijn back hand dan mijn forehand", vertelde Van Eenennaam. In de 3/4 poule prolongeerden Coen Dobbeleir en Patrick Marte- ijn hun titel. Linsey Tazelaar en José de Wit zegevierden bij de vrouwen van deze speelsterkte. In de mixed 3/4 waren Natascha van Strien en Bram Donze superieur. Lokale favoriet Stefan Krijn won in de categorie 6 zowel met Art hur van Hoeve als Rebecca Mat- thijs. De tweelingzusjes Inez en Laura de Bruijn waren succesvol in de 6. Bas de Feijter heeft het 37e Lan dau jeugdschaaktoernooi op zijn naam geschreven. De schaker die speelt voor de organiserende ver eniging Landau uit Axel bleef met zes punten uit zeven duels Jasper Beukema van het Tilburg- se De Stukkenjagers een half puntje voor. Met maar liefst 118 deelnemers kon de organisatie erg tevreden zijn. In de hoogste categorie moest De Feijter direct in de achtervolging doordat hij van clubgenoot Bas van Doren verloren had. Het deerde hem niet en de concurrenten werden vervolgens allemaal verslagen. De Belg Igor Vanduyfhuys greep de winst in de C-groep. Joeri van der Hooft scherpt record aan Verspringer Joeri van der Hooft uit Oostburg heeft in Gent zijn persoonlijk record indoor aange scherpt. Tijdens de Cedric van Branteghem Nieuwsjaarsmeet- ing sprong hij naar een winnen de 7.18 meter, een verbetering van dertien centimeter. De atleet van AAC Amsterdam en AV de Wielingen heeft out door ook 7.18 als pr staan. Mulder legt beslag op tweede plaats Zoë Mulder heeft bij een veldrit in Sint Michelsgestel beslag ge legd op de tweede plaats. De wielrenster uit Heinkenszand kwam uit bij de nieuwelin gen-meisjes. Het ging om een wedstrijd in het kader van de topcompetitie. Er waren in de ca tegorie van Mulder negentien deelnemers. De wedstrijd ging over veertig minuten. Shirin van Anrooij sterkste in veldrit Shirin van Anrooij heeft gister middag een veldrit in het Bel gische Hamme-Zogge gewon nen. De wielrenster uit Kapelle kwam uit in de categorie meisjes veertien jaar. Van Anrooij had bij de finish een voorsprong van ruim twee minuten op de Bel gische Femke van Goethem. De afstand bedroeg 11,2 kilometer. Het damtiental van Middelburg is het nieuwe jaar 2016 slecht be gonnen. In een thuiswedstrijd verloor het team zaterdag met 12-8 van Raes Damclub Maas tricht in de eerste klasse van de nationale competitie. De Middelburgers speelden een povere wedstrijd waarin zeer veel misging. De enige winstpar tij, van topscorer Daaf Kasse, was nauwelijks verdiend te noe men omdat zijn tegenstander in een remisestand opgaf. Invaller Paul Sterrenburg verloor door een verrassende damcombinatie, terwijl Wim Koppejan en Jan Flikweert in uitgedunde stan den het spoor bijster raakten. Aan de andere zes borden kon de thuisclub geen vuist maken. Integendeel zelfs: Piet Nieuwen- huijzen en Ruud van Eenen naam stonden verloren maar hun opponenten verzuimden het vonnis te voltrekken. Bram Goedhart, Piet Allaart, Peter Schunselaar en Jaap de Jon ge moesten berusten in een re mise. Middelburg bezet in de eerste klasse C de vijfde plaats met acht punten uit zeven wedstrij den. PWG 's-Gravenpolder, dat eind vorig jaar al in actie kwam in deze ronde, staat tiende (van de twaalf) met vijf punten uit ze ven wedstrijden. Martijn de Kok van AV'56 was in de halve marathon van West voorne het snelst bij finish na een tijd van x uur, 16 minuten en 1 seconde. Op het eerste stuk over het strand liep hij in een groepje van zes vluchters samen met onder anderen Remy Vas- seur (Dynamica). Na acht kilo meter plaatste De Kok een ver snelling die alleen door Vasseur beantwoord kon worden. In de slotfase werd Vasseur nog voorbij gestoken door master Michiel Bovendeert (Fortuna). Op de derde plaats overall no teerde Vasseur een tijd van 1.18.25, goed voor de tweede se niorklassering. Bij de vrouwen moest Leonie Ton (Delta Sport) haar meerdere erkennen in Vanessa Hartman (Voorne Atletiek), die een tijd noteerde van 1.30.32 met Ton op 1.33.23. De derde plaats overall was voor oud-Kustmara- thon-winnares Martine Lust (Voorne Atletiek) in 1.37.17. Beide partijen hebben de inten tie uitgesproken om tot 2018 met elkaar verder te gaan. Wel zal er aan het eind van dit jaar worden geëvalueerd. Het is de bedoeling dat Leonhart zich bij de Zeeuws-Vlaamse club ook voor de jeugd gaat inzetten. Hij zal dat doen in samenspraak met de tech nische commissie. Leonhart is nu aan zijn eerste seizoen bezig bij Terneuzen. Eric Vanhijfte wordt volgend seizoen trainer van zondag-vier deklasser Corn Boys uit Sas van Gent. Vanhijfte is momenteel trai ner van Zaamslag 2 en volgt na dit seizoen Arno Verlinde op, die aan zijn vierde en laatste jaar bezig is bij de club. Eerder was de 58-jari- ge Vanhijfte trainer van onder meer Philippine en Hontenisse. In de jaren tachtig was hij al 's ver bonden aan Corn Boys 2. Erwin van der Woerdt uit Fij naart gaat aan het einde van het seizoen weg bij zaterdag-derdek lasser Duiveland. De oud-speler van Kloetinge kiest mede in ver band met zijn werk als fysiothera- peur voor een vervolg van zijn car rière dichter bij huis. Hij gaat naat Prinsenland uit Dinteloord, num mer laatst in de eerste klasse. Edwin in de Weij wordt de nieuwe trainer van Waarde. Ko mende zomer neemt hij het stok je bij de zaterdag-vierdeklasser over van Dennis Neels. Waarde wordt de eerste club waar de vijf tigjarige Rillander als hoofdtrai ner aan de slag gaat. Momenteel is hij assistent-coach bij Rillandia. Gerrit Petersen heeft zijn ver bintenis met Yerseke met een sei zoen verlengd. De oefenmeester is bij de zaterdag-derdeklasser aan zijn tweede jaar bezig. Eerder was Petersen actief bij Hansweertse Boys, Bevelanders, Wemeldinge en Kruiningen. VLISSINGEN. De 31e editie van de Scheidsrechtersloop over 7.8 kilo meter is gewonnen door Wim van Sparrentak en Myrthe Faro. Van Sparrentak noteerde een tijd van 30.55 minuten. Hij werd op tien seconden gevolgd door Sven Vermeulen. Rene Traas werd derde. Bij de vrouwen zegevierde Myrthe Faro in een tijd van 35.58 minuten. Isabel Lous gaf een hal ve minuut toe en verwees Sandra Joziasse naar de derde plaats. Op de vier kilometer had winnaar Duncan Lau een ruime voor sprong. Sandra de la Cousine was de snelste vrouw op de vier kilo meter. Fleur van Tienen maakt het punt af aan het net na een diepe bal van Romy Bonte, foto Peter Nicolai door Henk van de Voorde TERNEUZEN. Romy Bonte (zeven tien jaar) en Fleur van Tienen (vijf tien jar) uit Clinge bekroonden een prima Smit Promotions tennistoer nooi in Terneuzen met een overtui gende zege op Inez de Bruijn en Kristl Janssens: 13-5. Romy Bonte tennisster AXEL CENT SINT MICHIELSGESTEL HAMME-ZOGCE MIDDELBURG ROCKANJE VLISSINGEN. John Karelse zit twee weken in het gips. De trainer van Goes scheurde nieuwjaarsdag bij een wedstrijd van oud-NAC zijn achil lespees. „Ik maakte een verkeerde beweging", vertelt de oud-doelman, die overigens niet onder de lat stond. „Nee, ik voetbalde mee." Karelse zal dinsdag op krukken de training van Goes proberen te lei den. Goes hervat zondag 24 januari de competitie. M 1 Michel Leonhart terneuzen. Michel Leonhart is ook volgend voetbalseizoen trainer bij w Terneuzen. De oefenmeester heeft zijn verbintenis met de zon dag-derdeklasser verlengd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46