Herstel Botteghin kost nog meer tijd voor PSV vroeg te vallen Atlético Madrid neemt kop over van Barcelona maar er zijn genoeg zorgen voor Frank de Boer en zijn spelers SPORT 3 Feyenoord koos deze winter voor een verblijf in Portugal, waar het de afgelopen jaren neerstreek in Oman, Spanje of Dubai. Aan de Al- garve moeten de Rotterdammers de basis leggen voor een inhaal race in de tweede seizoenshelft. Voor Stef Gronsveld kwam het trainingskamp nog te vroeg. De 19-jarige verdediger bleef gebles seerd achter in Rotterdam. Eric Botteghin en Jari Schuurman reis den ondanks blessureleed wel mee naar Portugal, maar kwamen gisteren nog niet in actie. Vooral voor Botteghin is dat een tegenval ler. De Braziliaan liep op 6 decem ber een hamstringblessure op in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo, maar zijn herstel lijkt nog meer tijd te vergen. Technisch directeur Martin van Geel is er in tegenstelling tot voor gaande jaren ook niet bij. De Bra bander kampte met een hardnek kige nierbekkenontsteking, is wel iswaar al een paar dagen aan de be terende hand, maar een bezoek aan Portugal kwam nog te vroeg. Bovendien kan Van Geel ook in Rotterdam zijn werkzaamheden verrichten. Of hij deze maand nog versterkingen uit zijn hoge hoed tovert, is voorlopig nog afwach ten. Gisteren sloten alleen de jeugdspelers Rick van der Meer (18), Gustavo Hamer (18) en keeper Justin Bijlow (17) aan bij de selectie. Van der Meer krijgt de kans een contract te verdienen, iets wat de andere twee talenten al is gelukt. Bijlow is een jeugdin- ternational waar in de toekomst heel veel van wordt verwacht. linksback in de selectie, Simon Poulsen, hersteld is. De 31-jarige Deen kampt nog steeds met kuit klachten en werd gisteren me disch onderzocht. Willems en Poulsen reizen vandaag wel met PSV mee naar een zevendaags trainingskamp in Malta. Willems zal in ieder geval geen wedstrijden spelen. „Hij is er geruime tijd uit geweest. In die periode was hij één keer wed- strijdklaar, maar toen volgde een terugslag. Nu staat hij er weer goed voor, maar tegen Feyenoord verwacht ik hem zeker nog niet terug", aldus Cocu. De trainer kent verder geen probleemgevallen in zijn selectie en neemt vanuit Jong PSV de ta- Jenten Kenneth Paal, Suently Al berto en de Zweed Ramon Pascal Lundqvist mee op trainings kamp. Alleen de Scandinaviër is nieuw, de andere twee waren eer der al eens van de partij. Cocu stuurt de net uit Peru overgeko men nieuwe spits Luiz Beto da Silva (19) eerst mee met Jong PSV, om in alie rust te kunnen ac climatiseren. Hij tekende giste ren zoals verwacht zijn contract, dat loopt tot 2018. Via een optie heeft PSV zelfs tot 2020 grip op de Peruaan. Cocu koos voor een trainings- week in Malta omdat de trai ningsfaciliteiten ter plekke iets beter zijn dan op Gran Canaria, waar PSV de afgelopen jaren ver bleef. Wel zoekt de club nog al tijd een tegenstander voor een oe fenduel in het komende weekein de. PSV speelt morgen al tegen het lokale Hibernians FC, maar wil nog tegen een opponent van naam spelen. Onder meer Bate Borisov en Legia Warschau ver blijven die dagen op het eiland. Shirtsponsor Een veel groter en belangrijker thema is het strikken van een nieuwe shirtsponsor voor vol gend seizoen, die PSV bij voor keur eind vorig jaar al had willen presenteren. De club hoopt de ko mende maanden duidelijkheid te kunnen verschaffen over de nieu we geldschieter, die nog niet ge vonden is. De opvolger van Phi lips moet zo'n 8 miljoen euro per jaar binnenbrengen. MADRID. Atlético Madrid heeft dit weekeinde geprofiteerd van de halve uitglijders van Barcelona bij Espanyol (0-0) en Real Madrid bij Valencia (2-2). De formatie won voor eigen publiek nipt van hek kensluiter Levante (1-0). Een tref fer van Thomas in de 81ste mi nuut leverde de club de kopposi tie van de Primera Division op. At lético heeft een voorsprong van twee punten op Barcelona geno men. De regerend kampioen van Spanje heeft wel een duel minder gespeeld dan de nieuwe lijstaan voerder. Barcelona-trainer Luis Enrique kon in het doelpuntloze treffen met stadgenoot Espanyol nog geen gebruik maken van Arda Tu- ran en Aleix Vidal. Beide in de zo mer al aangetrokken spelers wa ren vanwege een door de FIFA op gelegde straf pas vanaf 1 januari speelgerechtigd. Barcelona kon het tweetal vrijdag echter niet in schrijven omdat het bondsbureau op nieuwjaarsdag gesloten was. Real Madrid liep niet in op Barce lona. De Koninklijke speelde met 2-2 gelijk bij Valencia, mede door een rode kaart van Mateo Kovacic in de 69ste minuut van de wed strijd, bij een 1-1 stand. Gareth Bale zette Real tien minuten voor tijd nog wel op voorsprong, maar Paco Alcacer hielp Valencia als nog aan een puntje. MAANDAG 4 JANUARI 2016 Onder leiding van Frank de Boer werd Ajax de afgelopen vijf seizoenen vier keer kampioen. Slecht één keer was het toen ook winterkampioen: Seizoen Winterkampioen Kampioen De Deen Viktor Fischer is net als zijn kom panen in de aan val bij Ajax nog te wisselvallig, foto Pim Ras De Boer werd tijdens dit seizoen in december hoofdtrainer van Ajax door Mikos Couka ALBUFEIRA. Feyenoord-trainer Gio vanni van Bronckhorst keek giste ren, kort nadat zijn selectie voor het eerst dit kalenderjaar een trai ningsveld had betreden, met ge fronste wenkbrauwen naar de lucht. En niet veel later gebeurde wat de coach al vreesde. Het be gon te regenen in Albufeira, waar het weer de afgelopen maanden juist zo aangenaam was geweest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35