ém Jeugdspelers Ajax mee naar Belek Lente lijkt dit jaar De resultaten van Ajax zijn tot dusverre prima, 2 SPORT Van Gaal haalt opgelucht adem en geeft zichzelf compliment Genieten in Oranje analyse In mogelijk het laatste half jaar van trainer Frank de Boer moet de titel het seizoen van Ajax redden. 1PHILIPS1 Louis van Gaal was zaterdag een opgewekte trainer, na de eerste zege in zeven competitieduels van Manchester United. „Dit is een mooie manier om aan een nieuw jaar te beginnen", glun derde hij na de overwinning op Swansea City (2-1). „Dit is goed voor de spelers, want ze gingen gebukt onder de druk. We blij ven in de buurt van de bovenste vier. Alles is nog mogelijk. Het seizoen duurt nog maanden, geen weken." United miste kansen om ruim af stand te nemen van Swansea. Uiteindelijk scoorde Anthony Martial vlak na rust wel, waarna de Fransman ook een prachtig doelpunt van Wayne Rooney voorbereidde. „Ons probleem is het afmaken van de kansen, maar deze doelpunten waren prachtig." Van Gaal besloot zich zelf ook een compliment te ge ven. „De keuze met drie verdedi gers te spelen pakte goed uit", stelde hij. Twee van hen, Phil Jo nes en Ashley Young, vielen ge blesseerd uit. Daley Blind speelde de hele wed strijd. Memphis, die vorige week tegen Stoke City blunderde, mocht niet invallen. Van Aanholt helpt Sunderland op weg Met zijn tweede doelpunt in de Premier League heeft Patrick van Aanholt zijn club Sunder land op het goede spoor gezet te gen hekkensluiter Aston Villa. De Nederlandse linksback open de met een afstandsschot de sco re in de met 3-1 gewonnen degra datiewedstrijd. Aston Villa, met Leandro Bacuna in de basis, kwam na rust op gelijke hoogte. Met twee goals bezorgde Jer- main Defoe de thuisploeg alsnog de winst. Het verschil tussen Sunderland, voorlaatste, en Villa is opgelopen tot zeven punten. Terry dolblij met terugkeer Hiddink Guus Hiddink heeft zijn eerste overwinning geboekt sinds zijn terugkeer op de bank bij Chel sea. De Engelse kampioen was gisteren veel te sterk voor subtop per Crystal Palace: 0-3. Volgens aanvoerder John Terry leeft ieder een op onder Hiddink, die de ontslagen José Mourinho opvolg de. „Vanaf het moment dat hij hier weer binnenstapte, is Guus geweldig", aldus Terry. „We wa ren down en terneergeslagen, maar hij heeft iedereen opge beurd. Het is jammer dat dit niet eerder in het seizoen is gebeurd." BUITENLANDS VOETBAL Toen Frank de Boer tijdens de feestda gen op een hagelwit strand van Curasao zat, had hij eindelijk even tijd voor het ge zin. Hij was letterlijk ver weg van het gefluit in de Arena, het gekon kel in de top van Ajax en de dage lijkse sores van een topclub. Maar, daar aan de Caribische zee, zal de trainer ongetwijfeld ook aan zijn werk hebben gedacht. Want De Boer weet ook: alleen met een titel is het seizoen ge slaagd na de veelbesproken Euro pese mislukking. Want nog een kalenderjaar (zoals 2015) zonder ook maar één prijs? Nee, het kan niet, het mag niet bij Ajax. In dat perspectief kun je stellen dat de druk in de tweede seizoenshelft toch echt het grootst is bij Ajax. De Boer doet het steevast af met de ietwat belegen uitspraak 'dat er bij Ajax altijd druk is'. Maar toch. Toch zal ook hij, op zijn strandbed op de Antillen, de gevaren hebben opgesomd. Want dat spel? Ga je het daar mee redden? Alle goede cijfers ten spijt, in de Arena overheerst vaker chagrijn dan vreugde, enke le vrolijke doelpuntrijke uitspat tingen uitgezonderd. Denk eens terug aan de laatste wedstrijd voor kerst: het kwaliteitsarme De Graafschap pakte nog bijna een puntje. Natuurlijk, ook die wedstrijd werd gewonnen. Maar Ajax zal snel afscheid moeten nemen van dat chagrijn, misschien wel de hoogste piek op de schaal van kampioensstress. De titel pak je alleen met een ploeg die vrij in het hoofd is. Ajax zal snel afscheid moeten nemen van het chagrijn, de titel pak je alleen met een ploeg die vrij in het hoofd is Daarom zal De Boer, geheel in zijn lijn, ook aan de Turkse Ri- vièra eindeloos werken aan het veldspel. Ajax weet: tegenstan ders zullen zich nog meer ingra ven, dan is Ajax kwetsbaar. „Het moet dan dwingerder, sneller", beaamde de trainer al. „Maar vooral: zuiverder, vloeiender. Daar zal de nadruk op liggen tij dens het trainingskamp." Wispelturig Maar dan nog wat: gaan de aan vallers van Ajax het wel doen de komende maanden? De verdedi ging en het middenveld? Ja, die staan wel. Maar die voorhoede dus. Een vleugje wispelturigheid hoort bij de voorste linie, maar de optredens van de aanval lers waren net zo stem- mingsgevoelig als het gedrag van een puber. Of het nu Vik tor Fischer was, Arek V Milik, Amin Younes of Anwar El Ghazi. Het was soms heel goed, maar soms ook heel slecht. Arsenal- huurling Yaya Sanago telt amper meer mee. Ajax wil deze transferpe riode niet voor niets een extra spits aantrekken. Maar wat als die geschikte kandidaat (goed en betaalbaar) niet komt? Maar De Boer ziet het anders. Hij vertrouwt erop dat Ajax de tweede seizoenshelft progressie boekt, met name ook in de top wedstrijden. Heel onlogisch is die gedachte niet. Alleen bij het laatste van zijn vier kampioen schappen met Ajax was zijn ploeg ook winterkampioen (zie kader). De drie keer daarvoor was een inhaalrace nodig. Die uitdaging ligt er nu niet. Verslapping is daarom nóg een gevaar dat loert. Zeker aangezien keeper Jasper Cillessen met zijn 26 jaar de oudste speler in de ba sisopstelling is. Na Europese wed strijden kreeg Ajax al ladingen kritiek vanwege de leeftijdssa menstelling van de selectie. Van de stevigste variant ('een jeugdelf- tal heeft helemaal niets te zoeken over de grens') tot de milde ver sies ('ze zijn net een jaartje te jong'). Hoe dan ook: in de eredivi sie zou dat geen rol mogen spe len. Alleen een titel kan het be wijs leveren. BELEK. Los van de vaste A-selectie reizen van daag ook vier 18-jarige talenten mee met Ajax naar het Turkse Belek. Dat Donny van de Beek en Vaclac Cerny in het vliegtuig stappen, is al lerminst een verrassing. Met name Van de Beek behoorde de laatste we ken steevast tot de wed strijdselectie. De mid denvelder maakte ook al zijn Europese debuut en scoorde bovendien. Datzelfde geldt voor de Tsjechische buitenspe ler Cerny. Abdelhak Nouri is ook van de par tij. Hij mocht al vaker mee op trainingskamp, maar maakte nog niet zijn debuut in het eer ste elftal. Voor aanvaller Kasper Dolberg wordt het zijn eerste kennis making met de hoofd macht. Ajax werkt in Belek zes trainingen af en speelt aanstaande zaterdag af sluitend een oefenwed strijd tegen HSV, de nummer tien van de Bundesliga. Het is de laatste test voordat Ajax op zondag 17 januari de competitie hervat bij ADO Den Haag. PSV slaagt er waarschijnlijk in de huidige selectie bijeen te houden en doet op alle fronten nog mee om de prijzen. Twee wolken drij ven onderwijl over. De Eindho- vense club heeft nog steeds geen nieuwe hoofdsponsor gevonden en kampt binnen de selectie met personele problemen in de ach terhoede. Hoewel het geruchten circuit op internet alweer op vol le toeren draait, stelde technisch manager Marcel Brands zaterdag nog maar eens dat hij niet met grootse zaken bezig is. Alleen een verhuur van Rai Vloet en/of Menno Koch is waarschijnlijk een optie voor PSV. Willems De enige zorg van de voetbalbaas en trainer Phillip Cocu is voorlo pig de invulling van de defensie ve posities aan de linkerkant. Het herstel van Jetro Willems vordert gestaag, maar hij is niet fit bij de hervatting van de competitie, vol gende week zondag in de Kuip te gen Feyenoord. PSV moet onder tussen afwachten of de andere VOETBAL HAARLEM. Ook spelers met één interland achter de naam zijn voor al tijd ex-international. Romano Denneboom (links op foto), Martijn Meer- dink, Martijn Reuser en Michel Kreek waren apetrots dat ze op de nieuwjaarsdag met de oud-internationals mochten spelen tegen Konink lijke HFC. Ze verloren wel, met 4-2. Denny Landzaat en Pierre van Hooijdonk scoorden namens Oranje, foto ANP VOETBAL VOETBAL ENGELAND Watford - Manchester City 1-2 Arsenal 20-42 Manchester United - Swansea City 2-1 Leicester City 20-40 Leicester City - AFC Bournemouth 0-0 Manchester City 20-39 West Bromwich Albion - Stoke City 2-1 Tottenham Hot. 20-36 Sunderland - Aston Villa 3-1 Manchester Utd 20-33 Norwich City - Southampton 1-0 West Ham Utd 20-32 Arsenal - Newcastle United 1-0 Crystal Palace 20-31 West Ham United - Liverpool 2-0 Liverpool 20-30 Crystal Palace - Chelsea 0-3 Watford 20-29 Everton - Tottenham Hotspur 1-1 Stoke City 20-29 «T SPANJE Espanyol - Barcelona 0-0 Atlético Madrid 18-41 Malaga CF - Celta de Vigo 2-0 Barcelona 17-39 Atlético Madrid - Levante UD 1-0 Real Madrid 18-37 Rayo Vallecano - Real Sociedad 2-2 Villarreal CF 18-36 Real Betis - Eibar 0-4 Celta de Vigo 18-31 Granada CF - Sevilla 2-1 Athletic Club 18-28 Athletic Club - Las Palmas 2-2 Dep. La Coruna 18-27 Deportivo La Coruna - Villarreal 1-2 Eibar 18-27 Valencia - Real Madrid 2-2 Sevilla 18-26 Sporting Gijón - Getafe maa Valencia CF 18-23 Everton West Bromwich Southampton Chelsea Norwich City Bournemouth Swansea City Newcastle Utd Sunderland Aston Villa 20-27 20-26 20-24 20-23 20-23 20-21 20-19 20-17 20-15 20-8 Malaga CF Espanyol Real Betis Real Sociedad Getafe CF Las Palmas Granada CF Sporting Gijón 16-1 Rayo Vallecano 18-1 Levante UD 18-23 18-21 18-20 18-1 17-1 18-1 18-1 18-11 De gevaren van door Daniel Dwarswaard door Rik Elfrink Het herstel van Jetro Willems vordert gestaag, foto Pro Shots EINDHOVEN. De thermostaat kon bij PSV wel een graadje hoger, zo constateerde het veelbesproken clubforum twee jaar geleden. De ze winter blijft de verwarming op het trainingscomplex voorlopig uit. Op alle fronten lijkt de lente binnengedrongen en valt er voor de achterban weinig te klagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34