Wie begroef de schat? 'The Hateful Eight' is echte klassieker Zes bijzondere dagen uit debuutjaar Max Verstappen Hoe gevaarlijk was het in Rotterdam te zijn? Kernreactor opnieuw stilgelegd Nederland moet zeggenschap krijgen over kerncentrale Doel. Dat eisen D66, SP en GroenLinks. Kras Kortingsdagen Skiërs breken val kind uit skilift AFHAALBON Johan de Wit Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Primera. Geldig t/m j> januari 2016. KAPRUN. Twee skiërs hebben op nieuwjaarsdag een Rus sisch meisje behoed voor ern stige verwondingen toen zij in Kaprun in Oostenrijk uit een stoeltjeslift viel. De skiërs braken de val van 6 me ter zodanig dat het meisje slechts lichtgewond raakte. DEN HAAG. Het kabinet moet bij België aandringen op duidelijk heid over wat er gebeurt in de kerncentrale van Doel, even over de grens. De reactoren zijn oud en vertonen om de haverklap gebre ken. De burgemeesters van Ber gen op Zoom en Roosendaal vra gen het kabinet in te grijpen, net als partijen in de Tweede Kamer. De oudste reactor werd zaterdaga vond stilgelegd na problemen met de generator. De twee oudste reac toren van Doel zouden vorig jaar dichtgaan, maar de Belgische rege ring besloot ze tot 2025 in gebruik te houden. „De centrales zijn zó oud. Als er iets mis gaat, zijn er niet alleen problemen aan de grens", zegt D66-Kamerlid Stientje van Veld hoven. „Het is niet meer dan lo gisch dat Nederland ook meebe slist over de vraag of die centrales open of dicht moeten." Groen Links eist al langer inspraak. De SP wil dat de centrale sluit. „Die dingen waren net weer in gebruik en meteen is het weer raak", zegt SP'er Eric Smaling. „We kunnen dit niet telkens afdoen als een inci dent." Volgens een woordvoerder van eigenaar Electrabel is er geen ge vaar voor de medewerkers of de omgeving en werkten alle nood procedures waardoor de reactor uit zichzelf stopte. Diverse burgemeesters uit Noord-Brabant en Zeeland zijn er niet gerust op. „Ik ben bezorgd over de veiligheid van mijn bur gers", zegt burgemeester Frank Petter van Bergen op Zoom. Ook Jan Huisman van Reimerswaal maakt zich zorgen. Hij was gerust gesteld na een rondleiding in de kerncentrale, maar komt daar op terug. „Die constante storingen ba ren mij zorgen, en de inwoners van mijn gemeente ook." De vier reactoren in Doel moes ten de afgelopen jaren een voor een stil worden gelegd omdat de veiligheid in gevaar was. Vanaf de ze maand gaan Nederlandse in specteurs de centrales controle ren, samen met de Belgen. Korting op alle reizen! Serooskerke herdenkt vondst gouden munten in 1966 in preiveldje van boer Christiaanse. Wie het kapitaal onder de grond stopte, is vijftig jaar na dato nog steeds met raadselen omkleed. PAGINA 26 www.pzc.nl Editie WALCHEREN MAANDAG 4 januari 2016 258e jaargang nr. 2 Los nummer 1,S PAGINA 8 Zacht en regen SPORT 11 \NDSE HELDEN; Lees verder pagina 5. Kamer wil inspraak over Doel door Hans van Soest Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-96977ocPg Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1