neemt Lukt het dit jaar de voornemens vol te houden? afscheid van leve i i tussen de kolen iJ Aparte jaarwisseling in Zaamslag, maar met vuurwerkshows als vanouds Vroege melding door omwonende zorgt ervoor dat brandweer en politie op tijd kunnen uitrukken. ZAAMSLAG. Een gaslek heeft Zaam slag een oudejaarsavond en nieuw jaarsnacht bezorgd als nooit te vo ren. Het Plein met de kerk was vol ledig afgesloten en één van de be langrijkste wegen, de Axelsestraat, voor een flink deel. Toch was de jaarwisseling ook als vanouds in Zaamslag. Het dorp staat erom be kend dat er veel vuurwerk wordt afgeschoten, en dat ging gewoon door, met een grote macht aan po litieagenten en brandweerlieden als extra toeschouwers. Van paniek was helemaal geen sprake, niet bij de inwoners van Zaamslag en ook niet merkbaar bij de politie of de brandweer. Wie dat wilde, kon gewoon door de Axelsestraat naar het gaslek lo pen. Water spoot er omhoog. „Ja, daar is het lek", vertelde Jacco Lu- casse, die er vlakbij woont. „Daar zit een waterkolk en daaronder de gasleiding." Lucasse vermoedde dat het gat in de gasleiding is ont staan door vuurwerk in de water kolk te stoppen. De politie kon dat niet bevestigen. Lucasse werkt als technicus bij de gemeente Terneuzen. „Het is dat ik geen dienst heb vannacht, anders moest ik nu ook aan de bak." Eerder op de avond heeft hij al zijn verantwoordelijkheid geno men. „Een kennis belde bij ons aan, omdat er volgens hem vlakbij ons huis een gaslek was. Dat was tegen half tien 's avonds. Ik heb di rect in gebeld." Lucasse was er 's nachts vrij rustig onder. „Maar", vertelde hij ook, „gelukkig heb ik al vroeg kunnen bellen, en niet pas om twaalf uur, als we naar bui ten waren gegaan en het vuur werk was losgebarsten." Terwijl de haast professionele vuurwerkshow verderop in de Axelsestraat zijn hoogtepunt be- 'Een kennis belde bij ons aan, dat er een gaslek was, dat was tegen half tien, ik heb direct 112 gebeld' reikte, stelden medewerkers van de politie en de brandweer in een speciaal aangerukte wagen hun strijdplan op. Alle gas moest eerst uit de leiding, waarna het gat eerst kon worden afgedicht door aan weerszijden een soort prop pen in de leiding te plaatsen. Te gen twee uur was dat gebeurd. Een half uur later meldde de Vei ligheidsregio dat bij de controle van enkele panden gas was geme ten. Vervolgens zijn alle wonin gen aan het afgesloten stuk van de Axelsestraat gecontroleerd. Hui zen waarin gas werd gemeten, zijn geventileerd. En dat was het dan, een apart begin van 2016 in Zaamslag. PAGINA 2 3 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZATERDAG 2 januari 2016 Zeeland Oud en nieuw mei gasïek door Harmen van der Werf Jacco Lucasse Een gaslek in de Axelsestraat op oudejaarsavond weerhield Zaamslag niet van het afsteken van vuurwerk, zij het op afstand van het lek. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 78