Colenshoek fase 2 NU GEEN KOSTEN KOPER Cj2 Op een paar honderd meter van vuurwerkvrije zone wordt keihard geknald BEVELANDEN en THOLEN 9 Presentaties bij nieuwjaarsborrel De jaarwisseling verliep relatief rustig. In Krabbendijke was sprake van een vuurwerkvrije zone én een knal-kruispunt. In Krabbendijke weten ze wel hoe je het nieuwe jaar moet binnenhalen. Je gooit op een kruising in het hart van het dorp een stapel hout neer en steekt die ver volgens in de fik. Dat zorgt voor een prachtig groot vuur waarbij de jongeren uit het dorp elkaar tra ditiegetrouw ontmoeten en geza menlijk een biertje drinken. Onder toeziend oog van enkele politieagenten wordt er gefeest en vuurwerk afgestoken. „Dit is zo'n beetje cultuur", weet één van de agenten. Het vreugdevuur is een grote trekker en zorgt er voor dat politie en brandweer het relatief rustig hebben tijdens de jaarwisse ling in Krabbendijke. Het knal vuurwerk dat afgestoken wordt, klinkt echter alsof het over de grens is gekocht. De grond trilt er af en toe van en ligt bezaaid met glas. Maar het toeziend oog vindt het niet erg. Als groot contrast is even ver derop een vuurwerkvrije zone in gesteld. Rondom zorgcentrum Ter Weel mag niet geknald worden. Borden staan er niet en ook actief toezicht ontbreekt. Toch lijkt de oproep van burgemeester Huis man van Reimerswaal, om het ge zond verstand te gebruiken, te werken. Rondom Ter Weel is het inderdaad stil. „We hebben het heel erg rustig gehad", aldus Petra Koster van Ter Weel. „Alle bewo ners slapen." Alle bewoners? Nee, toch niet. Eén bewoonster zit op de tweede verdieping voor het raam. Kijkend in de verte geniet zij van het vuur werk dat afgeschoten wordt boven Yerseke, Tholen en zelfs Bergen op Zoom. Een uur na midder nacht vindt ook zij het wel mooi geweest en verdwijnt ook de laat ste vuurwerkliefhebber van Ter Weel richting bed. Op een paar kilometer afstand steekt buurdorp Oostdijk Krabben dijke naar de kroon. Het vreugde- Een bewoonster van Ter Weel kijkt in haar eentje op de tweede verdieping naar het afgestoken vuurwerk vuur dat brandt op een weiland net buiten het dorp is nog groter dan dat van grote broer Krabben dijke. Er is minder volk op de been, maar de oranje gloed is al op kilometers afstand te zien. De lucht boven Goes staat kort na twaalf uur ook in brand. Veel siervuurwerk vergezelt de tot dan toe eenzaam verlichte televisieto ren. Als het meeste vurrwerk in rook is opgegaan wordt het druk in de binnenstad. Voor de diverse horecagelegenheden vormen zich rijen. De verlichting op de Grote Markt zorgt in samenwerking met de even daarvoor gevallen regen voor een feeëriek plaatje. Terwijl aan de Grote Kade een groep mensen probeert een wens- ballon op te laten, klinken op de achtergrond sirenes. De hulpdien sten rukken uit voor een woning brand in de Moerbeistraat. De brand zorgt samen met het afbran den van een leegstaand pand bij Heinkenszand voor een smetje op een verder rustige jaarwisseling. En de wensballon, niet te verge ten. Nog een smetje. Want die zak te al snel naar beneden en beland de in het water. In de loop van januari zal Oos- terveld Beheer beginnen met de bouw van een tweede blokje van drie woningen en de eerste twee-onder-één-kapwoning. Van deze vijf woningen zijn er inmid dels vier definitief verkocht en is er één in optie. Volgens Jan Oosterveld van Oo- sterveld Beheer is er op het ogen blik ook redelijke belangstelling voor de vrijstaande woning in het project. Er is goede hoop dat die laatste woning ook binnenkort verkocht gaat worden. Mocht dat het geval zijn dan wordt gepro beerd de bouw daarvan gelijktij dig met het blokje van drie wonin gen en de twee-onder-één-kapwo- ning aan te pakken. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN. De dorpsraad en het dorpshuis in 's-Heer Hendrikskinderen hou den vrijdagavond 8 januari een bijzondere nieuwjaarsbijeen komst in het Heer Hendrikshuis aan de Te Werfstraat 18. Natuurlijk wordt er getoost op het nieuwe jaar. Maar anders dan vorige jaren zijn nu alle gebrui kers van het dorpshuis en andere verenigingen en clubs op het dorp uitgenodigd om zich op die avond te presenteren. De bijeen komst begint om 19.30 uur. -7- Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Informeer naar de voorwaarden op www.m2makelaars.nl/von ZATERDAG 2 JANUARI 2016 Het nieuwe jaar wordt in Goes verwelkomd met vuurwerk dat om de televisietoren danst, foto's Marcelle Davidse Lawaai en rust dicht bij elkaar door Willem Adriaansens Het vreugdevuur in Krabbendijke bracht veel mensen op de been. Feestende jongeren in de rij voor de Goese horeca. door Willem Adriaansens 'S HEER ABTSKERKE. In 's-Heer Abts- kerke wordt deze maand een begin gemaakt met de uitvoering van de tweede fase van het nieuwbouw project in de wijk Colenshoek. Er wordt dan gebouwd aan tenminste vier woningen. GEEN OVERDRACHTSBELASTING GEEN KADASTERKOSTEN GEEN NOTARISKOSTEN Let op: Tijdelijk aanbod!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 77