Standbeeld voor Moerzicht Baas gestresst? Dan zit ook hond niet goed in z'n vel 8 BEVELANDEN en THOLEN Van walnoot tot olie bij Witte Hoeve Koud water en warme snert In de regio Mijn dorp, mijn stad 'Het gedrag van een mens heeft invloed op zijn huisdier. Daarom behandel ik ze allebei' Miranda Berrevoets, dierenarts Kersean Baele is een cadeau van de Eerste Yerseksche Koenckelpotfanfare aan de mensen van Moerzicht. ZATERDAG ELLEWOUTSDIJK Van Hattumhuis, Zo merstraat 16, 10.00-14.00 uur - Rommelmarkt GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur - Weekmarkt; Molenplein, 13.00 en 16.00 uur - Kerstcir cus Circus Barani; Theater De Mythe, Bleekveld 1,15.00 uur - Jeugdvoorstel ling 'Robin Hood en het verdwenen goud' 'S-GRAVENPOLDER Poelvoordestraat 3, 20.00 uur - Nieuw jaarsbal met DJ Peter 'S-HR ARENDSKERKE Spoorstraat 19, 10.00-17.00 uur - Snuffelmarkt in schuur HEINKENSZAND Stengeplein 1, 10.00-15.30 uur - Zeeuwse Trein Mo del Ruilbeurs KAPELLE Dorpshuis De Vroone, C.D. Ver- eekestraat 74,14.00 uur - Theatervoor stelling Fata-Morga- na, opgevoerd door 'Hilaria' KLOETINGE Geerteshuis, 10.00 uur, inloopochtend WEMELDINGE Dorpsplein, 08.00-12.00 uur- Weekmarkt ZONDAG GOES Molenplein, 13.00 uur - Voorstelling Kerstcircus Goes door Nationaal Cir cus Barani WISSENKERKE Hotel de Kroon, Voorstraat 17, vanaf 09.00 uur - 10e edi tie ATB Toer- en Wandeltocht THOLEN Oliebollenrit opent wielerseizoen Cycling Connects Pe ople houdt morgen de Multibikes Oliebol lenrit in Tholen. De gratis tocht is de eerste van het wieler seizoen in Zuid-West- Nederland en gaat door Zeeland en over de Brabantse Wal. Om 10.00 uur wordt verzameld bij rijwiel handel Multibikes in Lepelstraat, de start vindt plaats om 11.00 uur. Onderweg wor den twee authentieke molens bezocht: De Ja ger in Oud-Vossemeer en de Antoniusmolen in Halsteren. Bij het bezoek aan de Anto niusmolen om 14.00 uur zijn er pannenkoe ken, oliebollen en war me chocolademelk. De tocht duurt tot 15.30 uur en zal wor den vastgelegd door fotograaf Remco We- terings. KLOETINGE Mountainbike en wandeltocht Voetbalvereniging Kloetinge houdt zater dag 9 januari haar jaar lijkse mountainbike- en wandeltocht. De wandeltochten van 10 en 22 kilometer en mountainbiketoch- ten van 25 en 50 kilo meter doen onder an dere de dijken van de Oosterschelde en het Veerse Meer aan. Na afloop is er erwten soep en een verloting. Inschrijven kost 5 eu ro per persoon en kan in de kantine van V.V. Kloetinge. De helft van het inschrijfgeld gaat naar Jeugdsport fonds Zeeland. Meer informatie: www.vvkloetinge.nl OVEZANDE Bij bed and breakfast De Witte Hoeve in Ovezande kunnen za terdag 9 januari walnoten tot olie worden geperst. Tussen 9.30 en 12.00 uur kunnen noten gedroogd in de schaal of gekraakt uit de schaal worden aangeboden, maximaal vijftig ki lo. Bij de noten gekraakt uit de schaal kost een 100 milliliter fles je olie 3 euro, bij de noten in schaal kost een flesje 4,25 euro. Er is geen pinautomaat aanwe zig. Tijdens de ochtend zijn er ook demonstraties en een proeve- rij met noten. Ook draait er een filmpje over het proces van noot tot olie. Verder is er warme ap pelsap met kruiden, appelwijn, koffie en gebak. De Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) hoopt dat het bij draagt aan het behoud van hoog- stamfruitbomen in de provincie. WEMELDINGE. Op het kleine strandje bij Schoudee in Wemeldinge de den gistermiddag honderdvijftig mensen mee aan de nieuwjaarsduik. Na een toespraak van burgemeester Anton Stapelkamp werden de in middels in badkledij klaarstaande deelnemers 'warmgemaakt' door een smurf. Na het startschot van kinderburgemeester Tess van Oosten ren den de honderdvijftig mannen, vrouwen en kinderen naar het wachten de zeewater. Dat was ondanks het relatief zachte weer met negen gra den nog best koud. Daartegenover stond dan weer dat de deelnemers bij terugkomst een gratis kom snert kregen, foto Johan van der Heijden Miranda Berrevoets opent maandag haar homeopatische kliniek voor mens en dier. foto Marcelle Davidse Het is soms net een won der, vertelt homeopa thisch dierenarts Miran da Berrevoets. „Dieren die stervend binnen komen en door mijn behandeling toch nog opknappen." Ze is opgeleid als regulier dieren arts en raakte in Dierenkliniek Yerseke geïnspireerd door een col lega die met natuurlijke genezing werkte. Op 18 januari opent Berre voets haar praktijk HomeoHealth aan de Langeweg in Burgh-Haam- stede. De dierenarts is er voorstan der van om gezondheidsproble men op een natuurlijke manier op te lossen. En in haar nieuwe kliniek wil ze niet alleen dieren behandelen, maar ook mensen. „Want het gedrag en de gezond heid van een mens hebben effect op zijn huisdier. Als een mens ge- stresst is, zit een hond niet lekker in zijn vel. Door de eigenaar te be handelen, wordt de viervoeter ook ontlast", vertelt Berrevoets. „En het gebeurde al vaker dat mensen naar de praktijk in Yerse ke kwamen voor hun huisdier en meteen vroegen of ik ze kon hel pen met hun eigen gezondheid. Dat is eigenlijk precies wat ik nu ga doen: die twee combineren." En daarvoor gebruikt ze haar kennis als regulier én homeopa thisch dierenarts. „Ik zal altijd eerst proberen om iemand op een natuurlijke manier te genezen. Het lichaam kan heel veel zelf op lossen, maar soms raakt het over belast. Ik zorg ervoor dat het lichaam de prikkel krijgt om weer zelf te gaan genezen." Als voor beeld daarvoor noemt Berrevoets katten uit het asiel die al voor ze twaalf weken zijn, worden gecas treerd, ingeënt en ontwormd. „Ze krijgen te veel onnatuurlijke stof fen toegediend in korte tijd, met alle gevolgen van dien. Het lichaam moet opschonen door veel water te drinken, maar dat kun je tegen een kat natuurlijk niet zo zeggen. Door mijn behan deling gaan ze meestal meer drin ken, zo ontgiften ze en komt het herstelproces terug op gang." En pas als het echt nodig is en het dier niet anders kan genezen, schrijft ze gewoon een antibiotica- kuur voor, zoals iedere andere die renarts dat doet. „Als mensen door mij behan deld willen worden, moeten ze zich eraan willen overgeven", zegt Berrevoets. „Alleen als ze eer lijk tegen me zijn en mijn advie zen opvolgen kan de behandeling effect hebben." En over de scepti sche geluiden zegt ze: „Ik kan wel uitleggen hoe het allemaal werkt, maar je moet het ervaren om erin te geloven." Voor meer informatie: homeohealth.nl door Willem Adriaansens YERSEKE. De Eerste Yerseksche Koenckelpot Fanfare heeft zorg centrum Moerzicht een stand beeld cadeau gedaan. Donderdag middag werd het beeld onthuld op het Kerkplein in Yerseke. Dat gebeurde na de traditionele rond gang van de fanfare op oudejaars dag. Het standbeeld werd onthuld door de speciaal uit België geko men kabouter Plop en zijn babbel zieke metgezel Kwebbel. Zij trok ken rond twee uur 's middags het doek van het beeld. Daarmee ont hulden zij een beeld van een man, die symbool staat voor de werkman die heel zijn leven ge zwoegd heeft in de mossels en de oesters. Het standbeeld luistert naar de naam Kersaen Baele. Volgens ma ker Wim Bakker komt de voor naam van Corstiaan. Baele zou verwijzen naar een juten baal. Bakker: „De naam gaat misschien wel twee eeuwen terug. Maar heel veel mensen kennen hem nog. Op het dorp wordt ie ook nog regelmatig gebruikt." Kersaen Baele bleef niet op het Het standbeeld van Kersaen Baele kort na de onthulling. Links naast het beeld staat de maker, Wim Bakker, foto Marcelle Davidse Kerkplein. De harde werker kreeg een plekje bij zorgcentrum Moer zicht aan het Moerplein. Het is een geschenk van de koenckelpot fanfare aan de mensen van Moer zicht, waar veel mannen verblij ven die zich kunnen vereenzelvi gen met Kersaen. door Elodie Kint

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 76