Extra geld maatschappelijk werk NU GEEN KOSTEN KOPER Tu2 Record nieuwjaarsduik, vier brandjes en veel vuurwerk op Schouwen-Duiveland SCHOUWEN-DUIVELAND 9 Alle Unoxmutsen zijn op. Een inwoner van Dreischor moet een nieuwe auto, maar verder bleef het rustig op Schouwen. Er zijn vier brandjes ge weest. Van de politie heb ik niks gehoord en dat betekent meest al dat het goed is. Ik denk dat we een pret tige jaarwisseling hebben be leefd", blikt burgemeester Gerard Rabelink terug. Met, dankzij het zachte winter weer, 850 deelnemers kan de orga nisatie van de twintigste nieuw jaarsduik in Westenschouwen eveneens tevreden terugblikken. Opgewarmd door dweilband Lie ver ier as tuus en onder toeziend oog van brandweer en strandred- dingsbrigade renden de deelne mers gisteren klokslag drie uur het water in. Dat was 9 graden en daarom viel het mee, vindt Niels Verkaart uit Zierikzee. Na slechts drie uurtjes slaap kreeg hij het idee om met zijn broer, schoon zus en zwager de duik te doen. „De sfeer is geweldig. Je voelt de eenheid als je met z'n allen de zee in rent", vertelt Verkaart. De T-shirts, alle 800 Unoxmutsen en de soep. Alles ging schoon op, daar onder de strandtrap. Tien uur eerder stonden onge veer 200 mensen in Renesse te ge nieten van de show die Jeroen Gie- Burgemeester Gerard Rabelink meldt zich op Oudejaarsdag in Zierikzee voor het carbidschieten. Ie samenstelde uit tientallen vuur werkpakketten. De bedrijfsleider van discotheken De Zoom en Pin ky spaart het hele jaar voor deze aanschaf. „Ik rook niet, ik drink niet en ik werk veel. Na Feye- noord is dit mijn grootste liefheb berij." Oudejaarsdag in Zierikzee be gon met zware dreunen. Op een weitje in Poortambacht werd car bid geschoten. Het is voor het eerst dat dit zonder vergunning mocht. De burgemeester vuurde ook een bal af. „Die week af naar links. Ik weet niet of dit iets bete kent", grapte CU-raadslid Wim Dorst. Volgend jaar doen de jonge ren het voor de vijfde keer. Ze wil len zich laten sponsoren om een goed doel te kunnen steunen. „We hebben een vrij rustige nacht gehad", liet officier van dienst Jan Blommaert gistermid dag weten. Vier keer kwam de brandweer in actie. Aan de Platte Capelleweg in Nieuwerkerk werd oudejaarsdag een boom in brand gezet. Om 18.30 uur rukte de brandweer uit voor een branden de papiercontainer aan de Schou- wenbank in Zierikzee. Meest se rieuze incident was een auto- brand aan de Renkumstraat in Dreischor. Een familielid van de eigenaar stond te blussen. Daarbij ademde hij bluspoeder in. Hij werd door ambulancepersoneel verzorgd. Om 5.30 uur nieuwjaars dag moest de brandweer nog even aan de bak voor brandend afval on der een coniferenhaag aan het Bostonplein in Brouwershaven. Daarbij gaat het om een halve for matieplaats en die kost 48.360 eu ro per jaar. Dat hebben BenW de gemeenteraad laten weten. De ge meente zet nu 4,3 formatieplaat sen in voor het maatschappelijk werk. Uitbreiding is volgens BenW nodig omdat de problemen waar mee de maatschappelijk werkers worden geconfronteerd steeds zwaarder worden. Inwoners met relatief eenvoudige vragen vin den snel hun weg. Wie overblijft zijn de kwetsbare burgers: oude ren en gezinnen met meervoudi ge problemen op het gebied van relaties, opvoeding en financiën. Verder werd afgelopen jaar gesig naleerd dat een toenemend aan tal Schouwse jongeren stevig aan de drugs is en schulden heeft. Tenslotte ziet het maatschap pelijk werk langzamerhand meer vragen komen van ouderen die langer zelfstandig moeten blijven wonen en van mensen met psy chische aandoeningen die niet meer worden opgenomen in een instelling. Het gaat niet alleen om direc tie hulpverlening, soms willen mensen alleen iets weten over wetten en regels aangaande werk, inkomen of zorg. Expertise die het SMWO kan leveren, maar die de al vijfjaar niet meer wordt ingekocht om te kunnen bezuini gen. Tenslotte wordt het geld be steed aan preventie en vroege sig nalering van problemen. 20 Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Informeer naar de voorwaarden op www.m2makelaars.nl/von ZATERDAG 2 JANUARI 2016 Jaarwisseling is 'prettig' verlopen door Ton van den Nouweland Stappers en toeristen genoten bij disco De Zoom in Renesse van een vuur werkshow die bijna een uur duurde. Zware dreunen op oudejaarsdag in Zierikzee. Volgend jaar wordt het car bidschieten voor de vijfde keer georganiseerd. Westenschouwen, 1 januari: water 9 graden, lucht 7 graden, zuidwestenwind 3Bft. foto's Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Het gemeentebestuur koopt 620 uur extra maatschappe lijk werk in bij het SMWO. GEEN OVERDRACHTSBELASTING GEEN KADASTERKOSTEN GEEN NOTARISKOSTEN Let op: Tijdelijk aanbod!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 67