Er zijn in Nederland veel atletiekwedstrijden op 10 SPORT Veel topspelers aanwezig bij benefietduel zaalvoetbal John Tahapary opgestapt Harmes beste Zeeuw in Soest Indoor soccertoernooi beleeft finaledag met zestien ploegen Honderden atleten sluiten 2015 af met Tankloop. Maar niet om met een voldaan gevoel aan 2016 te kunnen beginnen. k* - De liefhebbers van topzaalvoet- bal kunnen vanavond aan hun trekken komen. Bij het benefiet duel tussen Groene Ster Vlissin- gen en de Futsal Stars in sport hal Baskensburg in Vlissingen geven tal van toppers acte de présence. Zo komen bij de Futs als Stars Najib El Allouchi ('t Knooppunt), Mo Allouch (FC Eindhoven), Aziz Hitou (FT Antwerpen), Mouhcine Zeroua- li (Real Noorderwijk) en Pieter Grimmelius (FC Eindhoven) in actie. De laatste is Neerlands beste keeper. Najib El Allouchi speelt sinds dit seizoen voor koploper 't Knooppunt uit Amsterdam. Mo Allouch komt uit voor FC Eind hoven, terwijl Aziz Hitou één van de smaakmakers is bij FT Antwerpen, de koploper in de Belgische competitie. In het sei zoen 2011/2012 won Hitou de Gouden Schoen, de prijs voor de beste speler van België. Het gelegenheidsteam staat on der leiding van Karim Bachar. Hij is een ex-international en de huidige trainer van FT Ant werpen. De wedstrijd begint zaterdag om 20.30 uur. De entree be draagt 2 euro, kinderen tot 16 jaar betalen 1 euro. De op brengst van het benefietduel tussen Groene Ster Vlissingen en de Futsal Stars gaat naar stichting Vluchtelingenwerk, die onder meer helpt bij gezins hereniging. John Tahapary is met onmiddel lijke ingang gestopt als trainer van de voetbalvereniging Krui- ningen. Dinsdagavond had het bestuur van de Bevelandse club in een gesprek aangegeven dat er in de spelersgroep geen vertrou wen was om na dit lopende sei zoen met elkaar door te gaan. Ta hapary besloot daarop per direct te stoppen als trainer. Kruiningen, uitkomend in de derde klasse van het zaterdag voetbal, gaat de ontstane vacatu re voorlopig intern oplossen en voor volgend seizoen op zoek naar een nieuwe trainer. John Tahapary was bij Kruinin gen aan zijn eerste seizoen bezig. Tijdens de sterk bezette Sylves- tercross in Soest was Middel burger Erwin Harmes donder dag de snelste Zeeuw. De atleet van Gonzalez Running Team werd in de Utrechtse bossen na 10,4 kilometer 32e in 38.17 mi nuten. Martijn de Kok uit Hein- kenszand en Job de Feijter uit Sint Jansteen, de leider in het Zeeuwse crosscircuit, passeer den de meet als de nummers 38 en 41. Hun eindtijden waren 39-15 en 39.48. Op de korte cross over 3200 meter finishte Neal Bouterse als elfde. De Vlissinger klokte 10.56 en zat 22 tellen achter de win naar. Het kaf is van het koren geschei den. Philippine, SDO'63, Hoek 2 en Biervliet haalden afgelopen week de eindstrijd van de dertig ste editie van het indoorsoccer- toernooi in Terneuzen niet. Er zijn nog zestien ploegen over, die vandaag op de finaledag in sporthal Vliegende Vaart gaan strijd om de titel. De teams zijn ondergebracht in vier poules. In poule A zitten de beide Walcherse vertegenwoordi gers: RCS en Walcheren. Poule B is met HW'24 en Terneuzen sterk bezet. De poule-indelingen zijn als volgt: Poule A: RCS, RIA W., Walche ren, Vogelwaarde. Poule B: HVV'24, Terneuzen, Koewacht en IJzendijke. Poule C: Zaamslag, Schoondijke, Sluiskil en Breskens. Poule D: Terneuzense Boys, Hon- tenisse, FC Axel en Steen. De eerste wedstrijden beginnen zaterdag om 9.00 uur. De eerste twee van elke poule gaan over en spelen vervolgens kruiswed- strijden. De finale is omstreeks 17.40 uur. Tussendoor is er nog een wedstrijd van de G-voetbal- lers, de strijd tussen FC Axel en Terneuzense Boys. Die ontmoe ting begint om 14.25 uur. De finale van de D-pupillen gaat tussen Young Stars Football Aca demy 2 en Terneuzense Boys. De aanvang is 17.05 uur. Zie ze daar staan, met z'n honderden bij elkaar op de dijk bij Westkapelle. Stijf wordend van de kou - want het stormt rondom het Walcherse dorp en ieder een heeft dunne kleding aan - wachten ze op het startschot voor de Tankloop. Ze hadden ook thuis kunnen blijven. Maar allen hebben ervoor gekozen om zich uit gerekend op de laatste dag van het jaar nog zo in te spannen. De 150 na-inschrij vingen benadrukken dat. Er zijn in 2015 op oudjaarsdag meer hardloopwedstrijden dan in de dagen er voor. Zeventien zelfs, door het hele land. In voorgaande jaren was het net zo. Hard lopen hoort er op de 31e december voor velen bij. „Wat je vaak hoort, is dat mensen het jaar op die manier met een voldaan ge voel willen afsluiten", zegt Adriaan Wal- hout, de Middelburger die uiteindelijk bij de voorsten zit op de wedstrijd over twintig kilometer. „Je hoort ook dat ze het dan aan zichzelf kunnen verkopen dat ze met Kerstmis en rond oud en nieuw wat meer kunnen eten. Maar ik vind dat allemaal onzin. Ik heb geen die pere reden nodig om vandaag te gaan hardlopen. De Tankloop is een schitte rende wedstrijd door een mooi gebied. Voor mij is dat al voldoende." Zo denkt Carolien van de Kreeke er ook over. De atlete uit Serooskerke ziet de jaarlijkse Tankloop als een soort reü nie. „Het is allemaal ons-kent-ons", zegt ze. „Ik vind het heel gezellig om met al die mensen het jaar af te sluiten. En dat dan ook precies op de laatste dag van het jaar is... Tja, daar heb ik geen bijzonder ge voel bij. Het had ook een dag eerder kun nen zijn." Wel realiseert de Walcherse zich, na dat ze als eerste vrouw op de twintig kilo meter over de finish is gekomen in de cij fermatig fraaie tijd van 1.23.45, dat ze „een ontzettend tof hardloopjaar" heeft gehad. „Eerder deze week zat ik al na te denken over hoe mooi 2015 was. Ik heb persoonlijke records gelopen, heb bij voor mij nieuwe wedstrijden allemaal nieuwe mensen leren kennen en heb geen blessures gehad. Sportief en sociaal zat het dus allemaal mee." Ongedwongen Walhout, de atleet van Dynamica die het hele jaar zijn races uitkiest en vaak in de subtop te vinden is, kan op oudjaars dag ook niet rustig lopen. „Wel onge dwongen, maar toch in een lekker tem po", zegt hij. „Je moet uit je benen laten komen wat erin zit." Voor Van de Kreeke is het wat meer af zien. De twintig kilometer is voor haar ei genlijk te ver. „Daar ligt niet mijn ambi tie", zegt ze. „Ik had ook voor de tien kilo meter kunnen kiezen vandaag, maar je moet af en toe ook een halve marathon lopen voor je uithoudingsvermogen." En dan trotseer je twintig kilometer de kou. Terug van Dishoek naar Westka pelle was het zelfs wind tegen. Van de Kreeke: „Een groot deel van het parkoers loopt onderlangs de duinen. Daar heb je een redelijke beschutting. En op de ande re stukken moet je als vrouw gewoon slim zijn en achter een brede mannen rug gaan zitten, haha." 'Eerder deze week zat ik al na te denken over hoe mooi 2015 voor mij was' VLISSINGEN Groene Ster (wit tenue) speelt zaterdag tegen de Futsal Stars, een team met veel toppers uit binnen- en buitenland, foto Izaak Verkeste KRUININGEN TERNEUZEN SOEST Geen extra reden nodig om te lopen door Roeland van Vliet Carolien van de Kreeke Yves Depoorter gaat onbedreigd op de zege afin de Sylvesterloop. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62