Vergroeid met Tholense Boys ZK Voetbalquiz SPORT 9 gen en vanaf dat moment konden we weer rustig kijken. Hij had het goed gedaan, prima." Bart: „Voor die wedstrijd was ik wel gespannen. Ik denk dat ik daar door in de tweede helft kramp kreeg. We speelden ook al om half één, dan krijg je om half tien 's ochtends een sportmaaltijd. Dat gaat er moeilijk in." John: „In Heerenveen zaten we wel op de tribune. Bij de rust stond het 0-5, dat was mooi voor Feyenoord en lekker voor Bart." Petra: „Daarna kwam de thuis wedstrijd tegen AZ. Dat was een totaal andere ervaring. Dan hoorde je heel de Kuip zuchten omdat Bart een verkeerde aanname had en de bal wat van zijn voet sprong. Dat vond ik niet leuk, het zorgde voor een apart gevoel." Bart: „Voetballen in de Kuip is geweldig. Als je vanuit de tunnel het veld opkomt, prachtig. We wonnen ook van AZ en veel men sen dachten dat ik nog scoorde. Ik schoot met links en de bal ging via Dirk Kuyt binnen. We liepen sa men juichend langs de tribunes. Heerlijk. Dat vergeet ik nooit meer." De naam van Dirk Kuyt is geval len. De aanjager en aanvoerder van Feyenoord heeft al een glansrijke carrière achter zich liggen. Toen Kuyt in 2005 naar Liverpool ver trok, ging E-pupil Bart Nieuwkoop naar RBC. En nu zitten ze samen in dezelfde kleedkamer. „Toen Dirk voor de eerste keer binnen kwam dacht ik: dat is 'm. Maar dat is ook eigenlijk het enige moment geweest. Daarna ga je samen trai nen en wedstrijden spelen, sta je iedere dag samen op het veld. Dan wordt het al snel normaal. Ik vind het wel mooi om te zien hoe hij met alle media-aandacht omgaat. Dirk is echt het uithangbord van Feyenoord." Vandaag vertrekt Bart Nieuw koop met Feyenoord op trainings kamp naar Portugal. Zijn broers vinden het inmiddels doodnor maal. Koen: „Natuurlijk, toen Bart naar Feyenoord ging dacht ik: shit, dit is echt cool, Feye noord. Maar nu is het normaal." Bart: „Dat heb ik zelf ook. Soms maak je dingen mee en dan besef je niet dat het eigen lijk een soort wow-moment is. Dit is mijn leven, ik ben speler van Feyenoord en wat voor an deren heel bijzonder is, is voor mij vaak de normaalste zaak van de wereld." Petra: „Ik merk het wel in on ze omgeving. Voor veel mensen zijn we nu de 'vader en moeder van'. Dan sta je op een feestje en zijn er mensen die je alleen van gezicht kent. Die beginnen dan meteen tegen je te praten, over Bart." Sam: „Veel van mijn vrien den zijn voor Feyenoord. Het is een populair onderwerp in on ze groepsapp. Dan willen ze we ten of Bart speelt, maar weet ik het zelf niet of kan ik er niets over zeggen. Ze vinden het alle maal wel gaaf. Dat is het ook, al ben ik er nu wel aan gewend." Koen: „Ik moet zeggen dat ik ook nooit naar profvoetballers heb gekeken zoals andere men sen dat vaak doen. Handtekenin gen vragen, op de foto gaan, die behoefte heb ik zelf nooit ge had. Het is gewoon voetbal. Ie mand van Feyenoord is voor mij niet meer dan iemand van Tholense Boys." Petra: „Ik heb het hier op Tholen een paar keer gehoord. Dat jongetjes met Bart op de fo to willen of een handtekening willen vragen, maar het niet doen omdat ze het toch een beetje vreemd vinden om dat nu ineens te vragen. Dat is mis schien wel een beetje Zeeuws. Nuchter." John: „Het mooie is dat Sam bij Tholense Boys nu een ont wikkeling doormaakt die verge lijkbaar is met de situatie van Bart bij Feyenoord. Het is een totaal ander niveau, maar ook echt mooi. Ze zijn allebei vroe ger dan gedacht in het eerste ge komen en ook nog eens op een positie waar ze nooit speelden." Koen: „Toch zijn er ook wel verschillen hoor. Bart heeft een fantastische timing, dat is niet normaal. En Sam heeft de ti ming van een ezel." Niet voor de eerste keer wordt er hard gelachen aan de keukentafel. „Daar mag Sam nog wel een beetje aan wer ken..." holense Boys loopt als een rode draad door de familie Nieuwkoop. Va der John speelde jaren lang in het eerste, zoons Koen en Sam behoren nu tot de eerste se lectie van de zaterdag-derdeklas ser. De laatste twee hebben nog niet samengespeeld, omdat Koen al anderhalfjaar met een sle pende achillespeesblessure suk kelt. „Ik ben al bij de beste artsen van Nederland geweest, maar we weten nog steeds niet wat het is." Sam Nieuwkoop mag eigenlijk nog anderhalf seizoen in de A-ju- nioren voetballen. Deze zomer kreeg hij als een soort stagiair een kans van trainer Erwin de Nijs, veroverde een basisplaats en bleef staan. „Nu staat mijn jongste broertje ineens in het eer ste en ik sta alleen maar als toe schouwer langs de lijn", zegt Koen Nieuwkoop. „Ik moet ge duld hebben, krijg ik steeds te ho ren, maar dat is zó frustrerend. Op MRI's, foto's, noem het maar op wordt niks duidelijk. Vorig sei zoen heb ik vijf wedstrijden ge speeld maar dat kwam puur door medicatie. Ik heb nu shockwave therapie gehad. Het enige dat ik daarvan weet ik dat het veel pijn doet en dat het nog geen effect heeft gehad." Daardoor staat hij op zaterdag vaak naast zijn vader, moeder en broer Bart langs de zijlijn. Bart: „Bij Feyenoord trainen we op za terdag meestal om half elf. Daar na rijd ik naar de wedstrijd van Tholense Boys. De mensen zijn altijd geïnteresseerd in me. Ze vragen hoe het gaat en dan moet je vaak hetzelfde vertellen. Maar dat vind ik niet erg." John: „De mensen op Tholen vinden het leuk dat Bart nog steeds bij zijn club komt." Susan, de vriendin van Bart, is er ook aan gewend dat het wee kend in het teken van voetbal staat. „Sinds ik een relatie heb met Bart en hier thuis kom, ga ik altijd mee. Ik ben niet anders ge wend." Waar je ook komt dezer da gen, het eerste wat je doet is iemand het al lerbeste voor 2016 wensen. Dus, beste lezers, vanaf deze plek veel geluk, gezondheid, plezier en (sportief) succes toegewenst. In het voetbal is het nog even win terstop en deze periode biedt al tijd ruimte voor andere zaken. Sinds een paar jaar zijn vooral voetbalquizzen bijzonder popu lair. Vorige week was ik weer deelnemer bij het NK in Maas sluis. Zomaar een paar vragen: - Welke vier huidige managers in de Engelse Premier League speelden ook voor de club die ze nu coachen? - Wie was de laatste speler in Oranje die tijdens een interland een penalty miste (strafschoppen- reeksen tellen dus niet mee)? - En welke twee Nederlanders gingen Ronald Koeman voor als coach van Southampton? Die laatste was een eitje, omdat er een Zeeuws tintje aan het ant woord zit. Maar vaak heb je maar een halve minuut om het ant woord op te schrijven. Aan het eind van 2016 hoop ik weer mee te doen aan zulke quiz zen. Het mooie is dat we dan vra- Misschien moeten we het idee voor een ZK Voetbalquiz ook maar eens echt gaan uitwerken gen beantwoorden waarvan de antwoorden nu nog niet bekend zijn. - Degradeert Hoek dit jaar weer en kloppen de verhalen over een ophanden zijnde leegloop? - Maakt Jurriaan van Poelje het seizoen af bij VC Vlissingen? - Wordt Kees de Feijter echt de nieuwe voorzitter van FC Axel, dat volgend seizoen wellicht al eersteklasser is? - Wordt Daan Eikenhout de nieu we trainer van RCS en vervangt Michel Leonhart hem dan bij Zee- landia Middelburg? Eén ding is zeker: het wordt weer een interessant Zeeuws voetbal jaar. Misschien moeten we het idee voor een Zeeuws kampioen schap Voetbalquiz ook maar eens echt gaan uitwerken. Voorrondes in vier regio's, de finale van het ZK, in Goes of Middelburg. Ik vermoed dat er in Zeeland vol doende animo voor is. Vragen zijn er genoeg te verzinnen, veel antwoorden volgen in de komen de maanden. Wordt vervolgd. co/tot COLUMN Barry van der Hooft ZATERDAG 2 JANUARI 2016 mogen zii n, pa foto Johan van der Heijden door Barry van der Hooft T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61