Ski-Snowboardbeurs Van Barneveld komt uit geslagen positie terug en bereikt laatste vier trauma afhelpen Hiddink oogt gretig bij Chelsea en laat Britse pers uit zijn hand eten VINTERSPORT SPORT 7 i^TffWinTTTff?lGröënRi7^ paar stoomkanonnen laten plaat sen op het podium om de op komst van de spelers nog specta culairder te maken", verzuchtte pr-man Dave Allen. „En het lijkt me ook niet goed voor haar als het een thriller wordt." Dat werd het dus wel en dat mocht Klaasen zichzelf verwijten. Hij kwam onnodig 1-3 in sets ach ter en daarna eveneens onnodig met 3-4. Om het dankzij zijn pre cies op tijd gevonden versnelling toch nog te redden. 100.000 euro Klaasen zei er kort na de wed strijd nog geen seconde bij stil te hebben gestaan dat hij door deze zege verzekerd is van 100.000 eu ro prijzengeld. „Dat moet geen is sue zijn. Ik heb het niet slecht, hoef me daar geen zorgen meer over te maken. Een jaar of vijf gele den is er wel een moment ge weest dat het allemaal wat min der was. Maar sindsdien gaat het lekker." De afgelopen twee jaar verdien de hij in totaal 220.000 euro met darts, afgezien van sponsordeals. De (minimaal) 100.000 euro die hij er dit WK bij pakt, zorgen er wel voor dat Klaasen zeker bij de top zestien komt op de Order of Merit (de wereldranglijst van de PDC, gebaseerd op prijzengeld). Daardoor is hij bijvoorbeeld recht streeks geplaatst voor de Masters of Darts eind januari, waar ook weer flinke sommen geld liggen te wachten. Eerst wacht de halve finale te gen regerend wereldkampioen Ga ry Anderson, die vorig jaar in de derde ronde van het WK een 1-3 achterstand tegen Klaasen om boog en met 4-3 won. „Ik heb toen een kans gehad om het af te maken, dan had ik 170 moeten uit gooien. Dat lukte niet en vervol gens ging Gary als een wereldkam pioen staan te gooien. Daar kon ik niks meer tegen doen toen. Maar ik weet dat ik ook van hem kan winnen op een goede dag. Hij heeft nu de druk om zijn wereldti tel te verdedigen. Ik ben de laagst geplaatste speler in de halve fina le. Dat kan helpen." LONDEN. Raymond van Barne veld was gewaarschuwd. En tel de dus voor twee. Dat kwam gis teravond in de kwartfinale van het WK darts van pas tegen Mi chael Smith. Gary Anderson zei het 's middags nadat de rege rend wereldkampioen zelf korte metten had gemaakt met James Wade (7-1). „Ik denk dat Michael Smith vanavond een goede kans heeft tegen Barney. En dan nog wat: over een paar jaar kan nie- De 'nieuwe' Barney laat zijn schouders niet meer zo snel hangen en buigt zijn hoofd niet meer bij de eerste de beste tegenslag. mand Michael meer afstoppen, ook Van Gerwen niet." Dat zal nog moeten blijken. Maar Van Barneveld (48), bijna twee keer zo oud als zijn oppo nent, redde het gisteravond nog wel. Al moest hij daar net als in de vorige ronde tegen Van Ger wen alles uit de kast halen. Aan gemoedigd door voetbal-interna tional Klaas-Jan Huntelaar, die op uitnodiging van Barney aan wezig was in Alexandra Palace, leek het eerst nog helemaal mis te gaan. 'Bully Boy" Smith begon met wat hij zo goed kan: hoge ogen gooien. De 180'ers volgden elkaar in rap tempo op. Van Bar neveld kon niet volgen en stond al snel met 0-3 in sets achter. Een hopeloze bedoening leek het. Maar de 'nieuwe' Barney laat zijn schouders niet meer zo snel hangen en buigt zijn hoofd niet meer bij de eerste de beste tegenslag. Zijn samen met zijn nieuwe be geleider Jaco van Bodegem her vonden veerkracht en zelfver trouwen hielpen hem ook weer in deze wedstrijd. 0-3 werd zo 4-3, onder meer dankzij vier ge slaagde pogingen van Barney om 121 uit te gooien. Maar hij kon het karwei nog niet afma ken. Smith won de achtste set 'tegen de pijlen in' en denderde in de negende set door. 1-0 in legs, 2-0 in legs... vervolgens zelfs één pijl voor de wedstrijd. Op dubbel 20. Die ging nipt mis. Waarna Bar ney nog maar eens opveerde. En er weer ijskoud met de winst vandoor ging. Letterlijk. Hij klaagde afloop over ijskoude han den. Maar er lijkt hem weinig te kunnen afstoppen deze dagen. WK DARTS 3-2 0-3 2-3 3-1 3-0 1-3 3-2 3-0) eindelijk, de nieuwe Hanna- wald? „Het is een enorme last om altijd te worden vergeleken met die twee. Das te knapper waar we de afgelopen jaren met het team en Severin in het bij zonder in zijn geslaagd", zei bondscoach Werner Schuster vo rige week. „Severin wordt men taal juist sterker van elk succes." De Duitsers wonnen afgelo pen jaren best wat prijzen, olym pisch goud in de landenwed- strijd in Sotsji bijvoorbeeld. Maar nu moet ook de droogte in de Vierschansentoernee worden beëindigd. De eerste wedstrijd in Oberstdorf werd door Freund gewonnen. Vijf miljoen Duitsers zagen het rechtstreeks op tv. De laatst overgebleven kaarten voor Garmisch waren snel verkocht. Een uitverkocht huis, voor het eerst sinds... 2002. En, kon Freund (27) de druk wel aan? Redelijk. Zijn eerste sprong van 133,5 meter was goed. Maar zijn tweede van 132,5 redde het niet bij de 136 meter van de Sloveense wereldbekerleider Peter Prevc (23). Die won en nam de leiding in de tournee over van de Duitser. Maar omdat Garmisch van de vier schansen verreweg zijn minst favoriete is, was Freund dik tevreden. Hij hoopt in Innsbrück (morgen) of Bischofshofen (woensdag) weer stuivertje te wisselen met Prevc. Of, zoals Schuster zei: „Gar misch hebben we overleefd. En nu snel weer verder." De Nederlander, morgenmiddag tegen Crystal Palace voor de derde maal op de bank, komt gretig over. De keuze van eigenaar Ro man Abramovitsj om een beroep op hem te doen, pakt vooralsnog goed uit. In vorm heeft Hiddink nog altijd de gave van het woord. Dan verpakt hij zijn boodschap in een wolk van mist en glinsteren zijn ogen. Zijn persconferentie voorafgaand aan het uitduel met stadgenoot Palace liet zien dat hij verre van uitgeblust is. Met een licht Amerikaans accent gaf Hid dink veel stof tot nadenken, ter wijl hij nipte van koffie in een plastic bekertje. Chelsea hoeft met hem aan het roer, zo straalde hij uit, niet te wanhopen. Zijn entree op Stamford Bridge zorgde nog voor gefronste wenk brauwen. Hiddink oogde moe en niet geheel op zijn plek. Die on wennigheid is inmiddels verdwe nen. Ondersteund door zijn taalge voel straalt hij autoriteit en kun digheid uit. Zijn warrige periode bij het Nederlands elftal lijkt vol tooid verleden tijd. Hiddink is zichtbaar niet meer de jongste, maar komt niet over als iemand die tegen beter weten in zijn pen sioen uitstelt. De Britse kranten laten dit goed zien. Waar Louis van Gaal domineert op de pagina's, blijft de kopij over Chelsea uiterst sum mier. Deze rust is precies waar naar Abramovitsj snakte. José Mourinho slaagde erin om de ha verklap voor rumoer te zorgen. Hiddink toont zich gewiekster door precies het juiste brokje infor matie aan te reiken. Of Chelsea in januari nog spelers gaat halen? „De transfermarkt staat wagen wijd open", zei hij. ZATERDAG 2 JANUARI 2016 Woonboulevard Mortiere l\)te.ï ev leeft Zaterdag 2 Jan. Zondag 3 Jan. 9:00-17:00 12:00-17:00 [BSCÊïïïLma Jelle Klaasen werkte een 1-3 achterstand weg in de kwartfinale tegen Alan Norris. foto Lawrence Lustig/PDC door Max van der Put Kwartfinales: Klaasen - Norris (Eng) 5-4 (2-3 Anderson (Sco) - Wade (Eng) 7-1 (3-2 3-0 3-0 1-3 3-1 3-0) Van Barneveld - Smith (Eng) 5-4 (2-3 1-3 0-3 3-0 3-1 3-0 3-1 1-3 4-2) Wright (Sco) - Lewis (Eng) Halve finales (vandaag): Klaasen - Anderson Van Barneveld - Wright/Lewis door Geert Langendorff LONDEN. Gevat, beleefd en bij de pinken. Zijn tijdelijke klus bij Chel sea lijkt bij Guus Hiddink verloren gewaande krachten aangeboord te hebben. Als vanouds windt hij de media om zijn vinger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 59