Schansspringer Freund moet Duitsland van Verrassend sterke Jelle Klaasen stuit op wereldkampioen Gary Anderson in de halve finale van het WK darts. 6 SPORT Naast Calatasaray meldt ook Atalanta zich voor Tannane WK DARTS Atalanta Bergamo heeft zich ge mengd in de strijd om Oussa- ma Tannane. De Italiaanse club bereidt een bod voor op de 21-jarige smaakmaker van Hera cles Almelo. Volgens voorzitter Jan Smit heeft Atalanta de inte resse in Tannane wel al ken baar gemaakt bij hem. Vorige week meldde de Turkse top club Galatasaray zich al voor Tannane, wiens contract bij Heracles afgelopen zomer werd verlengd tot medio 2017. „We gunnen Oussama een mooie transfer, mits wordt voldaan aan onze financiële voorwaar- Monfils zegt af voor Hopman Cup Frankrijk moet het in de Hop man Cup doen zonder Gaël Monfils. Een beenblessure hin dert de toptennisser, die zich heeft afgemeld voor het offi cieuze WK voor gemengde lan denteams, dat morgen begint in het Australische Perth. Ken ny de Schepper vervangt Mon fils. Hij vormt een team met Ca roline Garcia. In de Hopman Cup treden dit jaar naast Frank rijk ook Australië (met twee teams), Tsjechië, Duitsland, Groot-Brittannië, Oekraïne en de Verenigde Staten aan. den", aldus Smit. Tannane heeft zich afgelopen half jaar bij Heracles in de kijker ge speeld met onder meer zeven treffers en drie assists. Naast Tannane heeft ook spits Wout Weghorst de aandacht getrok ken van buitenlandse clubs. Galatasaray heeft niet alleen concrete interesse in Tannane, maar wil zich ook versterken met de verdedigers Ricardo van Rhijn (Ajax) en Ryan Donk (Ka- simpasa). De club van Wesley Sneijder snakt naar versterking na een tegenvallende eerste sei zoenshelft. Aanvoerder Sankoh vertrekt bij Roda JC Roda JC heeft per direct af scheid genomen van aanvoer der Gibril Sankoh. De 32-jarige verdediger uit Sierra Leone maakt gebruik van de clausule in zijn contract om tussentijds te vertrekken. Sankoh verkast naar China, waar hij bij Mei- zaou gaat spelen. Roda ziet ook Richmond Boakye vertrekken. De Ghanese huurling van Ata lanta Bergamo keert op eigen verzoek terug naar Italië. De Limburgers hebben de selectie aangevuld met Jordy Buijs, die overkomt van sc Heerenveen. LONDEN. Net op tijd kwam Jelle Klaasen gistermiddag los in zijn partij in de kwartfinale van het WK darts tegen Alan Norris. Plots vlogen de i8o'ers de Engelsman, die op weg leek naar een plek bij de laatste vier, om de oren. „En mijn dubbels gingen ook weer lo pen. Daardoor kon ik toch nog winnen, al heb ik nooit serieus ge dacht ik zou verliezen", beweerde Klaasen stellig na zijn ontsnap ping (5-4). De beul van veelvoudig wereld kampioen Phil Taylor had er wel een verklaring voor dat hij pas laat in de partij op dreef was. „Ik ben geen ochtendmens. Niet dat ik lui ben, maar ik sta niet vroeg op als het niet moet. Partijen 's avonds zijn voor mij sowieso fijner. Dan is je hele lichaam al een tijdje in beweging. Voor zo'n vroege mid dagpartij moet ik echt lang in gooien om mijn arm al een beetje soepel te krijgen. Dat is 's avonds veel eenvoudiger. Dan hoef ik veel minder hard te werken voor een wedstrijd. Tegen Mervyn King moest ik ook 's middags gooien en toen verloor ik ook de eerste set, net als nu. Ik ben blij dat er nu al leen nog avondwedstrijden zijn." Bloedstollend Het lijkt geen onlogische verkla ring voor het verloop van de bloedstollende partij. Logischer dan bijvoorbeeld het feit dat zijn hoogzwangere vriendin Nanke (met haar moeder) op oudjaars dag naar Londen kwam om hem te vergezellen. „We hebben echt geen gekke dingen gedaan met oud en nieuw. Een paar oliebollen gegeten die ze hadden meegeno men. Ik lag zelfs al ver voor mid dernacht op bed. Niet dat ik ook al vroeg sliep, ik heb nog wel wat vuurwerk gehoord. Maar ik heb wel goed gerust." De organisatie van de Professio nal Darts Corporation (PDC) maakte zich enige zorgen over de aanwezigheid van Nynke voor in de speelzaal. „Omdat zij hoog zwanger is, is het niet goed als ze schrikt. En we hebben net een et de plakkerige kunstsneeuw nog on der zijn schoenen ging het op het po dium Garmisch-Partenkirchen bijna mis voor Severin Freund. Met kunst- en vliegwerk voor kwam de Duitse schansspringer een uitglijder en kreeg hij de bron zen medaille omgehangen. Zijn vreugde om plek drie - en het ge juich van 25.000 uitzinnige fans - was veelzeggend. Eindelijk spreekt Duitsland weer een woordje mee in de Vierschansen- toernee. Na jaren van sportieve mi sère, van atleten die bezweken on der de druk en van gedoe over randzaken. Het traditionele nieuwjaarssprin- gen in Beieren mag in ons land dan de traditionele achtergrond zijn bij het katerontbijt, in de win tersportnaties is het serious busi ness. Het winnen van de Vier- schansentoernee geniet in het skispringen minimaal dezelfde aanzien als olympisch goud. En als je er als Duitsland zo veel tijd, energie en geld insteekt, moet je eens in de zoveel tijd wel winnen. De laatste zeven jaar was het steeds een Oostenrijker die zege vierde. Pijnlijk. Nog pijnlijker: voor de laatste Duitse zege moe ten we terug naar januari 2002. Sven Hannawald was en is nog steeds de enige die op alle vier de schansen wist te winnen. Het le verde hem in Duitsland de titel Sportman van het jaar op, maar daarna ging het mis. Twee jaar na zijn zege belandde hij met een ernstige burn-out in een psychia trische kliniek. Eenmaal hersteld wist Hannawald niet hoe snel hoe zijn carrière moest beëindigen. Die stress wilde hij nooit meer meemaken. Vergelijking Sinds 2002 wacht Duitsland op een nieuwe Hannawald, of Martin Schmitt, zijn landgenoot die in hetzelfde jaar olympisch goud won in Salt Lake City, maar in de Vierschansentoernee ook steevast bezweek onder de druk. Als er af gelopen jaren een jong talent op de deur klopte, werd die meteen langs de meetlat gelegd. Is dit dan, VOETBAL TENNIS VOETBAL Villarreal in spoor van top drie Villarreal heeft het ka lenderjaar afgesloten als nummer vier van de Primera Division. De gele brigade van trainer Marcelino Gar cia Toral nestelde zich op oudejaarsdag achter FC Barcelona, Atlético Madrid en Real Madrid door een zwaarbevochten overwinning op Va lencia: 1-0. Aanvoer der Bruno Soriano maakte uit een vrije trap het enige doel punt. Trainer Gary Neville wacht onder tussen nog altijd op zijn eerste zege met Valencia, dat op een teleurstellende tien de plek staat. RUGBY Six Nations in gevaar voor Visser Rugbyer Tim Visser (foto) moet vrezen dat hij de start van de Six Nations Cup mist. De in Neder land geboren Schot se international is ge blesseerd aan zijn hamstring en staat zes tot acht weken aan de kant. Schot land begint het pres tigieuze Zeslanden- toernooi op 6 februa ri tegen Engeland. VOETBAL VELDRIJDEN Trofee lonkt voor sterke Van Aert Veldrijder Wout van Aert heeft de Grand Prix Sven Nys gewon nen. De Belg reed in Baal solo naar de fi nish en kan de Bpost Bank Trofee nauwe lijks meer ontgaan. Nys werd tweede. Van Aert (21) heeft nu vijf van de zeven wedstrijden in de Bpost Bank Trofee ge wonnen. Hij verde digt begin volgende maand bij de laatste wedstrijd in Sint-Ni- klaas een voorsprong van 6.53 op zijn land genoot Kevin Pau wels. Beste Nederlan der in Baal was Lars van der Haar op de zevende plek. door Max van der Put door Rik Spekenbrink M Met Severin Freund lijkt Duitsland weer een schansspringer te hebben die bestand is tegen de druk. foto EPA versne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 58