H Containers geliefde brandobjecten Jaarwisseling in hartje Middelburg 8 WALCHEREN Vanaf de eerste vuurpijl rennen jongeren gewapend met mobieltjes filmend over de Middelburgse Markt. Recordduik Vlissings Badstrand Allemaal dezelfde houding; arm omhoog, mobieltje mét lichtje in de knuist geklemd en doorlo pend filmen. Aanspreekbaar zijn ze niet. Als een kudde schichtige herten bewegen ze zich heen en weer door hartje Middelburg. Geamuseerd bekijkt het Utrechtse echtpaar Irene en Maar ten van Maris het gedoe. „Opval lend om te zien. Maar wel grap pig", zegt Maarten. Onder de rech terarm klemt hij een fles cham pagne en beide echtelieden nip pen aan een flüte. „Oh, mag dat eigenlijk niet op straat? Jee. Meest al gaan we met een groep, dan neemt iedereen wat mee. We zijn nu met z'n tweetjes." Irene: De sfeer is heel gemoedelijk hier. Het viel me trouwens op dat je kort na twaalven alleen groepjes jonge mannen met mobieltjes zag. Nu wordt het gemixter." Een stel puber jongens loopt stoer roepend het Marktplein over; 'Hoeren, hoeren yooooo'. Tja, een wat vruchteloze wens zo vlak na middernacht temidden van de knallen en feestgangers. Even verderop staan vier jong volwassenen het siervuurwerk te bewonderen. „Prachtig, zo met dat historische gebouw op de ach tergrond. Normaal zie je alleen van die saaie flatgebouwen. Schit terend", verzucht Sietse Braaks- ma. Zijn vrouw Anne Claire is druk aan het fotograferen en fil men. Glimlachend: „Die stuur ik straks naar mijn ouders. Ik kom uit Ede en woon hier net. Ik maak dit voor het eerst hier mee." Het vuurwerk neemt wat af en wordt overstemd door de bonken de bassen van de Hometownmu- ziek. Ondertussen heeft zich ook een rij gevormd voor de ingang van het jaarlijkse feest. Geduldig wachten feestelijk uitgedoste jon geren tot ze binnen mogen. Maarten en zijn vrouw en twee vrienden houden het voor gezien en wandelen weg. „We wonen hier om de hoek. We gaan dus lekker naar huis en drinken daar gezellig een drankje". 'De sfeer is hier heel gemoedelijk. Leuk om mee te maken' De puberjongens fietsen langs richting Plein 40-45, nog steeds 'hoeren' roepend. Vast op weg naar paps en mams. En dan braaf slapen onder het Feijenoorddek- bedje. Alleen, dromend van... VLISSINGEN. Containers bleken de afgelopen jaarwisseling dankbare objecten om in de fik te steken. Met name in Vlissingen moest de brandweer daarvoor uitrukken. Volgens Corry Brand van de Vei ligheids Regio Zeeland rukte de brandweer tijdens de jaarwisse ling vaker uit dan vorig jaar. In Middelburg 40 uitrukken; in Vlis singen 25 en in Veere twee keer. Tussen de Vlissingse meldingen zaten ruim tien brandjes in con tainers en kliko's. Van een contai ner bij een pizzeria in de Sint Ja- cobsstraat tot bakken in het Gau- dipark, het Weyevlietplein, de Walstraat en de Schuitvaart- gracht. Brand: „Inderdaad veel containers en ook veel kleine Containerbrandjes en kleine vuurtjes hielden de brandweer bezig tijdens oud en nieuw in Middelburg en Vlissingen brandjes. Misschien door het 'goe de' weer?" In Middelburg ging kort na mid dernacht een auto in vlammen op in de Zusterstraat. Ruim twee uur later was er een autobrand aan de Voltaweg. Middelburg en Arnemuiden kenden verder di verse kleine buitenbrandjes. Middelburgs burgemeester Ha- rald Bergmann is tevreden: „Jam mer van die kleine brandjes, maar verder is alles rustig verlo pen. Het was rustiger op straat dan vorig jaar. Ik heb er een goed gevoel over." Zijn Veerse collega Rob van der Zwaag is helemaal tevreden. „De lijn van vorig jaar is doorgezet. Het was rustig. Veel mensen ble ven gewoon thuis." In de regio Mijn dorp, mijn stad Markt, 09.00-22.00 uur-ijsbaan geo pend; Zeeuws Ar chief, Hofplein 16, 09.00-17.00 uur - Ma ritieme Expositie 'Schepen op de Wes- terschelde'; Vleeshal, Markt 1, 12.00-17.00 uur - Winterexpositie Zeeuwse Kunst kring; Cinema Mid delburg, 13.30 uur - Vertoning 'Human', volledige opbrengst wordt gedoneerd aan Vluchtelingen werk Nederland; 19.00 uur - Verto ning 'Marguerite'; 21.30 uur - Verto ning 'Parade'; Ruim te Caesuur, Lange Noordstraat 67, 14.00-17.00 uur - Laatste dag Tentoon stelling Giel Louws 'Drager' Boomdijk 1, 09.00-22.30 uur - In- door marathon voor pony's en paarden Café de Concurrent, Bellamypark 22, 23.00 uur - Optre den coverband 'De Dummies' Polderhuis, Zuid straat 154-156, 11.00-17.00 uur - Ex positie 'Openbare la gere school Westka- pelle 1844-1944' Markt, 09.00-22.00 uur - ijsbaan geo pend; Spiegeltheater, J.V. Sprengerlaan 6, 14.30 uur - Muzikale voorstelling 'Het meisje en de reus'; Cinema Middelburg, 15.00 uur - Verto ning 'Parade' Theater de wegwij zer, 15.00 uur - Thea terconcert 'Quatro Ventos' Duinvlietweg 8, 10.30-12.00 uur - Ex cursie Staatsbosbe heer naar en rond Kasteel Westhove Singel 106,13.00 uur - Spaans-Nederland- se Kerkdienst met viering Drie Konin gen; Strandpaviljoen Panta Rhei, 17.30 uur - Optreden Zeeuwse Indie-Rockband Echosonic. Het stadhuis in Middelburg vormde een prachtig decor voor vuurwerk, foto Annemarie Zevenbergen Fanatiek filmend het nieuwe jaar in door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG. Een enorm geknet ter weerklinkt op de Vlasmarkt. Met mobieltjes in de aanslag rent een groep jonge mannen vanaf de Markt richting het licht- en knal spektakel. Even later galopperen ze weer terug. Vanachter het sil houet van het stadhuis doemt een fraai kleurenspel van sterren en pij len op. Maarten en Irene van Maris door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG Lezing klimaat en duurzaamheid Het Humanistisch Ver bond Walcheren houdt op zondag 10 januari een lezing over klimaat en duurzaam heid. Spreker dr. Han Blok vertelt over het verle den en de toekomst van het aardse klimaat en ondersteunt zijn verhaal met heldere af beeldingen. De lezing vindt vanaf 10.15 uur plaats in de kantine van Zorgstroom, Bree- straat 15 in Middel burg. De toegang is gratis. MIDDELBURG Dialoogcafé Middelburg in Dialoog houdt dinsdag 5 janua ri een dialoogcafé. Het thema waarover gepraat wordt is vrij heid. Het dialoogcafé wordt vanaf 19.30 uur gehouden in Café de Vriendschap in Middel burg aan Markt 75, in de ruimte Vriend schap NXT Door. Aan melden kan via middelburgindialoog ©gmail.com, maar ook zonder inschrij ven kunnen belangstel lenden aanschuiven. SINT LAURENS Nieuwjaarsreceptie De dorpsvereniging van Sint Laurens houdt zaterdag 9 ja nuari een nieuwjaars receptie. Belangstellenden zijn tussen 16.00 en 18.00 uur welkom in de Hervormde Kerk, van Cittersstraat 69 in Sint Laurens. MIDDELBURG Wandeltocht Wandelsportvereni ging 't Zand uit Mid delburg houdt zater dag 9 januari een snert-wandeltocht. Deelnemers worden tussen 13.00 en 14.00 verwacht bij wijkgebouw de Vergul de Baars aan Baarsjes straat 42 in Middel burg. Er kan een wan deling van vijf, tien of vijftien kilometer gelo pen worden. Het in schrijfgeld voor alle wandelingen is 3 euro. Alle deelnemers krij gen na afloop een kop snert. VLISSINGEN. Een lekker zonnetje, vrijwel windstil. Ideale omstandighe den voor een nieuwjaarsduik. Dat bleek gistermiddag in ieder geval, duidelijk. Rond de 800 deelnemers doken bij het Badstrand het zeewa ter in. „Het was fantastisch", blikt Jan Willem Siewe van Zwemmen Langs Walcheren terug. „Een record aantal deelnemers. Fantastisch weer. Het water was een graad of negen. De buitentemperatuur was ook zoiets. Maar die zon maakte het zo lekker." Ook elders op Walcheren werd 'gedoken'. In het stadje Veere bijvoor beeld ging een groep van 32 feestelijk uitgedoste zwemmers het Veer se meer in. Daar werd 140 euro opgehaald voor het goede doel, de KN- RM. foto Lex de Meester ZATERDAG MIDDELBURG NIEUW EN SINT JOOS- LAND VLISSINGEN WESTKAPELLE ZONDAG MIDDELBURG NIEUW- EN SINT JOOS- LAND OOSTKAPELLE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 40