I Dode en gewonden bij schietpartij Hoenzadriel Politie gaat uit van vereffening in criminele circuit ONLINE EXECUTIEVEILING NIEUWS 3 De mannen die dinsdag werden ontvoerd in Breda zijn terecht. Ze ontsnapten uit een leegstaande loods. BOG m BREDA. Een ontsnapping uit een af gelegen loods op nieuwjaarsnacht is het spectaculaire slot van de Bre dase dubbele ontvoeringszaak. Al les wijst op een vereffening in het criminele circuit, zegt de politie. „Ontvoeringen als deze gebeuren aan de lopende band." „Ik ben op het politiebureau, we zijn vrij. Maak je geen zorgen." Op nieuwjaarsmorgen om negen uur krijgt Jef Mathijssen eindelijk een verlossend telefoontje van zijn stiefzoon Rien de Koning. Hij zucht. Drie dagen vol extreme spanning en onzekerheid glijden van zijn schouders. Een uur nadat in heel Neder land vuurpijlen de lucht in gaan, hebben de ontvoerde Gino Hee- ren (18) uit Sprundel en Rien de Koning (42) uit Schoondijke zich weten te bevrijden uit een afgele gen loods in het Brabantse grens dorp Ulicoten. Ze lopen het paad je af richting de doorgaande weg en bellen aan bij buren. Pas als ze op politiebureau Mij- kenbroek in Breda zitten, voelen 'Ontvoeringen als dezegebeuren aan de lopende band binnen het criminele circuit' ze zich helemaal veilig. Drie da gen lang hebben ze in doodsangst gezeten, nadat ze op 29 december vanaf een autobedrijf in Breda door gewapende mannen zijn ont voerd. De twee familieleden hebben vastgezeten in een groene leeg staande loods, die op naam staat van een voormalig transportonder nemer. De man in kwestie ver huurt de loods als caravanstalling. Hij reageert kortaf door de tele foon: „Ik zit in het buitenland en heb er niets mee te maken." Buur man Peter Antonis, oud-wethou der van Ulicoten, is op nieuw jaarsmorgen wakker geworden van het geraas van politiehelikop- ters boven zijn dak. Hem is niets vreemds opgevallen rond de loods. „Ik dacht dat die leeg stond." Dat er twee mensen opge sloten hebben gezeten, heeft hem volkomen verrast. De loods in Uli coten is gisteren volledig uitge kamd op sporen. Of de loods verla ten was tijdens de ontsnapping, wil de politie nog niet kwijt. Drie dagen eerder lijkt het op autobedrijf De Koning in Breda nog een dag als alle andere te wor den. De 18-jarige Gino Heeren werkt in het bedrijf van zijn opa René. Die ochtend komt ook Rien de Koning langs. Als autofreak ver gaapt Rien zich graag aan de pe perdure BMW's en Mercedessen. Bovendien kan hij met zijn oom René de Koning goed praten, on der meer over het overlijden van zijn moeder. René de Koning is net de deur uit, als om kwart over 11 's ochtends een blauw VW Transporter-busje met zwaailicht het terrein oprijdt. Drie mannen in zwarte jacks stappen uit. Een van hen draagt een kogelwerend vest met het opschrift 'politie'. Met getrokken pistolen gaan ze het bedrijf binnen. Ze binden de handen van Gino en Rien achter hun rug, waarschijnlijk met plas tic tiewraps. Zonder protest laten de twee zich de bus in voeren. De nepagenten slepen ook een computer mee uit de garage. „Wel licht dachten ze dat daarop de be- veiligingsbeelden staan", zegt poli tiewoordvoerder Willem-Jan Uyt dehage. „Maar dat is niet zo. De beelden zijn er nog en ze zijn ex treem helder." Een van de daders komt met zijn gezicht in beeld, de andere drie dragen bivakmutsen. Een team van dertig politie mensen doet onderzoek, onder meer naar het blauwe VW Trans- porter-busje. Zeker is dat de da ders valse kentekenplaten hebben gebruikt. Het hoort bij hun profes sionele voorbereiding. De politie gaat ervan uit dat de ontvoering te maken moet heb ben met een vereffening in het misdaadcircuit. Welingelichte bronnen noemen René de Koning iemand met een crimineel verle den. Of hij iets met de zaak te ma ken heeft, is niet bewezen. De au tohandelaar wilde gistermorgen slechts kwijt: „We zijn dolblij dat Gino weer terecht is, maar we moeten het allemaal nog verwer ken." Hoezeer de ontvoeringszaak de buitenwereld ook schokt, bij de Brabantse recherche staat men nauwelijks te kijken van deze han delswijze. „Binnen het criminele circuit gebeurt het regelmatig. Als er rekeningen te vereffenen zijn, worden naasten ontvoerd tot er betaald is. Ook in deze zaak is dat het waarschijnlijkste scenario." HOENZADRIEL. In het Gelderse dorp Hoenzadriel is op oudejaarsavond een 27-jarige man uit Weesp doodgeschoten. Twee anderen, een man van 26 uit Utrecht en een 30-jarige man uit Weesp, raakten gewond bij de schietpartij. De Amsterdamse krant Het Parool schrijft dat het dodelijke slachtoffer Chahid Y. zou zijn, een prominente speler uit de Amsterdamse onderwe reld. De politie vermeldt alleen dat het om een afrekening in het criminele milieu kan gaan. De drie gewonden belden aan in het dorp Hoenzadriel bij een wo ning aan de Rooyensestraat, waarna de politie werd gewaar schuwd. Kort daarna werd dui delijk dat er nog twee plekken waren die met de gewonden ver band hielden, aldus de politie. Waarschijnlijk heeft het schietin cident plaatsgevonden op een camping in Kerkdriel. In Zalt- bommel werd een uitgebrande auto gevonden. Die is waar schijnlijk achtergelaten door de daders, vermoedt de politie. De politie begon oudejaarsavond meteen met een grootschalig on derzoek waar 25 rechercheurs aan meedoen. Dat neemt ver moedelijk nog enkele dagen in beslag. De politie komt voorlo pig niet met aanvullende infor matie. AUCTIONS 21 januari 2016 Rilland, De Poort 2-4 - BEDRIJFSHAL MET kantoorruimte en buitenterrein ZATERDAG 2 JANUARI 2016 Op bewakingsbeel- den die de politie heeft vrijgegeven, is te zien dat gemaskerde man nen de twee slachtof fers vanuit de showroom van de Bre dase autozaak meene men in een Volkswagen Transporter met zwaai licht. foto ANP Ontvoering loopt goed af na spectaculaire ontsnapping door Koen Voskuil en Hessel de Ree De politie doet onderzoek bij de loods in Ulicoten waar de mannen twee dagen vast zaten. foto Jeroen Stuve Willem-Jan Uytdehage recherche 'V.\V.VvY Makelaar: Synchro Bedrijfshuisvesting BV Dhr. P.S. Nienhuis 088 - 796 24 76 Notaris: mr. I.M.B. Balvert CMS Derks Star Busmann N.V. 030 - 212 17 04 Het is mogelijk om tot en met 6 januari 2016 een onderhands bod uit te brengen bij de veilingnotaris. Ga voor meer informatie naar onze website: bog-auctions.com 11 1 [c?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 3