Meer en meer bin bin brieven n9n uit n9n uit Zoetwater Klimaatconferentie Politicus Veiligheidsregio Meer mensen, meer schermutselingen, meer grenscontroles, meer voertuigen, meer verplaatsingen, meer opstop pingen, nog meer rotondes, meer kunststof, meer vrienden, meer vijanden, minder eten, meer eten, meer asfalt, meer piepjes, meer lampjes, meer camerabewaking, meer passie, meer onrust, meer be levingen, meer aardbevingen, meer verzakkingen, meer dalende rentevoeten, meer stijgende cur ves, meer regels, meer wetswijzi gingen, meer borden, meer onder zoek, meer zelfstandigen, meer los- arbeiders, minder banen, meer il legalen, meer appjes, meer onrust, meer overstromingen, meer huwe lijken, meer verschuivingen, meer echtscheidingen, meer keizersne den, meer honden, meer groei, meer koeien, meer natuurcompen satie, meer licht, meer feesten, meer lawaai, meer politieke spelle tjes, meer windmolens, meer wa pens, meer oorlog, meer bombar deren, meer slachtoffers, meer schuld, minder wroeging, meer amusement, meer onrust, meer ge lukzoekers, meer voor niets, meer vervuiling, meer vuilnis, meer va- kantievluchten, meer vluchtelin gen, meer vertragingen, meer idee ën, meer zekerheid, meer span ning, meer ontspanning, meer be wegen, meer reclame, meer leu gens, meer goede voornemens, meer mooie woorden, weer een jaar meer. Het ministerie schuift de verant woordelijkheid voor een goede zoetwatervoorziening (14 decem ber) bij Rilland door naar netbe heerder Tennet, die daar een hoog spanningsstation wil bouwen. De ZLTO maakt zich grote zorgen over denkbaar negatieve gevolgen voor de landbouw en is naar de rechter gestapt om het project te blokkeren. Terecht! Zoet water is een basisvoorziening, die het Rijk moet garanderen. Ook in Zeeland. Als lid van de Interprovinciale Werkgroep Zuidwestelijke Delta namens de Provincie Zeeland, heb ik dat in de vorige Statenperiode, samen met ZLTO, Waterschap Scheldestromen, Stichting Leven de Delta en het Gemeentebestuur van Tholen, met grote nadruk on der de aandacht gebracht. Hopelijk kijkt de Raad van State ook naar de afspraken, die toen zijn gemaakt en neemt het rechts college geen genoegen met de ont wijkende houding van Den Haag. Bij het lezen van het verslag over het resultaat van de klimaatconfe rentie (14 december) kan ik er niet onderuit te denken aan de ar rogantie van de mensheid. Zijn wij inmiddels zo ver dat we ervan overtuigd zijn het klimaat te kun nen veranderen? Zo lang de aarde bestaat is er sprake van klimaatver andering, zelfs ver voordat de mens haar intrede deed. Maar niet gehinderd door kennis van zaken wordt er vanuit gegaan dat, indien de C02-uitstoot verminderd wordt, het klimaat beheerst kan worden. Welnu, C02-emissie is voor een belangrijk deel het GE VOLG van klimaatverandering, niet de OORZAAK. Zonder CO2 groeit er zelfs geen plant meer, want het is een levensgas. Geert Wilders is via 'Een Van daag' gekozen tot politicus van het jaar. Verheugd vertelt Geert dat hij er trots op is dat hij door de 'GEWONE man' op die eerste plek is gekomen. Gisteren is ook het woord van het jaar bekend ge maakt. Op de derde plaats eindig de het woord 'je suis'. Trots meld ik: 'je suis een BUITENGEWONE man!' De Veiligheidsregio Zeeland profi teert niet van extra geld (19 decme- ber). De middelen die het Rijk de gemeenten verstrekt zijn begre pen in de algemene uitkering. De ze is onlangs opnieuw becijferd per gemeente. Het probleem is niet dat de VRZ te weinig hieruit ontvangt. Het ligt aan de luxe in de organisatie als het gaat om het boventallige kader. Er worden ook nog steeds func ties gecreëerd. De overhead van bureau- en vergadertijgers met ar beidsvoorwaarden, die alle perken te buiten gaan. Wat te denken van het privégebruik van dienstauto's et cetera. De uitwassen binnen de ze organisatie met een water hoofd gaan ten koste van de uit voering. De dertien gemeenten zijn verte genwoordigd in het algemeen be stuur. Zij pakken dit echter niet op. ZATERDAG 2 JANUARI 2016 ZEELAND 7 In deze rubriek geeft de redactie haar lezers een podium. Daarvoor gelden de volgende voorwaarden: De brief moet duidelijk ingaan op nieuws uit de PZC en daarbij de datum van publicatie noemen. De brief mag maximaal 150 woorden lang zijn. Elke brief wordt geredi geerd. De redactie bekort brieven zo nodig om ze passend te maken. Als er te veel brieven zijn voor de beschikbare ruimte maakt de re dactie een selectie. De redactie zal onsamenhangende bijdragen niet publiceren. Ook brieven met een grove, beledigende of anderszins onbetamelijke inhoud worden ge weigerd. U kunt uw brief richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 0118-434005 Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Andries Jumelet Magnolialaan 9, Yerseke Jaap den Hollander Deltaweg 17, Burgh-Haamstede want het is weer OPRUIMING! Het zijn weer opruimingsweken bij BinnenUit Meubelen. Nu voordeel op de mooiste meubelmerken van De Jonge Hoek van Dijke. Kom snel langs! WOONPLAZA Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 binnenuit.nl Het zijn weer opruimingsweken bij BinnenUit Slapen. Nu voordeel op lekker slapen bij De Vlijt Bedden. Kom snel langs bij BinnenUit Slapen! WOONPLAZA Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 32 22 13 binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 39