Heibel om burgemeestersbenoeming ZEELAND 5 men halen. Natuurlijk hebben we dat wel gedaan, maar vaak peert-ie hem al weer voordat we er zijn. En de ervaring leert ons dat hij vanzelf weer terug komt. Meestal krijgen we een bericht uit de regio, maar soms is hij ook de provincie uit. Zo is hij al eens in Arn hem geweest. Vindt-ie ergens een dag of een paar dagen onderdak en dan komt-ie weer terug." Lendemeijer meldt dat de medewer kers ook vooruitgang zien. „Ging hij er in de zomer dagen achter elkaar van door, nu zitten er vaak weken tussen voor hij weer eens de hort op gaat. Als het vroeger twee van de tien keer goed ging, gaat het nu acht van de tien keer goed. Er is dus duidelijk vooruitgang." Hoe verder de vooruitgang vordert, hoe meer Tragel Zorg de teugels kan la ten vieren. Lendemeijer benadrukt dat de medewerkers uitstekend kunnen in schatten of Freek gevaar loopt of niet. „Over het algemeen weet hij zelf pri ma hoe hij weer naar huis in Clinge moet komen. Hij moet ook leren dat hij zelf verantwoordelijk is voor zijn handelen." Het ideaal is dat Freek binnen een bepaalde tijd naar een zelfstandige woonunit als de Sluyse Kreek in Hulst of de Amberboom in Terneuzen kan verhuizen, voegt Bannenberg er aan toe. „Een plek waar hij, met de onder steuning die toch nodig blijft, een zelf standig leven kan opbouwen." Op weg naar dat ideaal zal er af en toe wat mis gaan. Maar dat hoort ook bij het groeiproces van Freek en mag geen reden zijn om hem en anderen zo als hij uit de maatschappij weg te hou den, stellen Bannenberg en Lendeme ijer. Wel moet Tragel Zorg mensen goed vertellen waarom zij in voorko mende gevallen niet meteen op afroep bewoners komen ophalen. Bannen berg: „Soms lukt dat niet gelijk, maar dan moeten mensen de volgende dag door een gedragskundige of deskundi ge begeleider worden teruggebeld. Om keurig uitgelegd te krijgen wat we doen en hoe het de persoon, die zij heb ben opgevangen, vergaat." Tragel moet meer laten merken dat ze de goede be doelingen van mensen die zich betrok ken voelen bij het welzijn van Sterrebe- woners en andere cliënten echt waar deert, willen bestuursvoorzitter en des kundige maar laten weten. De reden dat Leefbaar niet mee doet, is dat vier van de zes par tijen een vertrouwenscommissie willen die volledig bestaat uit nieuwe gezichten. Leefbaar Rei merswaal kan aan die norm niet voldoen. Fractievoorzitter Marien Weststrate zat in 2005 ook in de commissie en zijn partijgenoten in de gemeenteraad hebben geen tijd of willen om andere redenen geen gesprekken voeren met men sen die solliciteren op de baan. Volgens Weststrate willen de coalitie van SGP, CDA, VVD en oppositiepartij Christenunie voorkomen dat hij in de commis sie komt omdat ze bang zijn dat hij opnieuw vertrouwelijke infor matie gaat lekken. In 2005 haalde Weststrate het nieuws omdat vol gens hem commissieleden rod dels verspreidden om zo te voor komen dat één van de kandidaten buiten de boot zou vallen. Weststrate werd toen veroor deeld tot een werkstraf. „Ik heb daarvan geleerd. Ik zou wel erg dom zijn om dat een tweede keer te doen, want dan eindig ik voor een paar jaar in de gevangenis." Ook de PvdA was aanvankelijk voor een volledig nieuwe commis sie, zegt fractievoorzitter Kees Verburg. „Maar als dat betekent dat Leefbaar niet meedoet, moet je overgaan op Plan B." De andere vier partijen waren hier niet voor. Zij hebben middels een ge zamenlijke brief nog tevergeefs geprobeerd om de andere fractie leden van Leefbaar Reimerswaal te overtuigen in de commissie te gaan zitten. „De deur staat nog steeds open en we zouden het zeer waarderen als één van hen alsnog meedoet", zegt Sjacco van Damme van de Christenunie. Weststrate noemt de handels- 'Dit is een politiek spel om Leefbaar buiten de boot te houden' wijze van de vier partijen een po litiek spelletje om Leefbaar bui ten de boot te houden. Van Dam me bestrijdt dat. Volgens hem is er ook geen sprake van een voor opgezet plan om Weststrate te weren. „Maar gezien de uitspra ken die hij heeft gedaan, is het las tig om hem weer te vertrouwen." De coalitiepartijen willen in houdelijk niet reageren. Thea La- ban van de WD noemt de uitla tingen van andere partijen 'zeer ongepast'. CDA'er Carla Hooger- land wil „in het kader van een zorgvuldige procedure geen me dedelingen doen". Tin Janszen van de SGP wil evenmin 'de broe dende kip storen'. De gemeenteraad moet nog in stemmen met de vertrouwens commissie en de profielschets voor de nieuwe burgemeester. Jan Huisman vertrekt per 1 mei. Commissaris van de koning Han Polman moet besluiten of er in de tussentijd waarneming komt. 112-nieuws Vrouw gewond door ongeval Een bejaarde vrouw is gis terochtend gewond ge raakt toen zij rond 10.20 uur met haar auto een sloot naast de Hogeweg in Hulst inreed. De auto kwam op zijn kop in de sloot terecht. De brandweer moest te hulp schieten om de vrouw uit de auto te bevrijden. Zij is daarna per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. De ernst van de verwon dingen is nog onbekend, evenals de oorzaak van het ongeval. N59 dicht door 'ballenbak' De N59 bij Bruinisse in de richting van het Hellegats plein is donderdagavond een tijdje afgesloten, om dat er rommel op de weg lag. Volgens de Verkeers In formatie Dienst was de oor zaak dat er 'een soort bal len uit een ballenbak' op de weg lagen. Weggebrui kers kregen tijdens de af sluiting het advies over de parallelweg te rijden. Rond 18.45 uur was de weg weer vrijgegeven. Fietsster valt en raakt gewond Bij een eenzijdig ongeluk op de kruising van de Van Cittersweg met de Koren bloemlaan in Arnemuiden is donderdagmiddag een vrouw gewond geraakt. De vrouw ging rond 12.00 uur onderuit met haar fiets. Hulpdiensten kwa men ter plaatse, waarna de vrouw per ambulance naar het ziekenhuis werd ge bracht. Gewonde door schuurbrand Bij een felle brand in een schuur aan de Dorus Rij kersstraat in Middelburg is donderdagmiddag een man gewond geraakt. De man was vermoedelijk oliebollen aan het bakken toen het vuur uitbrak. Dat gebeurde omstreeks 13.50 uur. De man werd met zwa re brandwonden aan zijn gezicht met spoed per am bulance naar het zieken huis gebracht. DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG KOOPZONDAG 3 JANUARI GEOPEND Markt 1* Kaai 53* Domburg Veere www.depagterantiekeninterieur.nl ZATERDAG 2 JANUARI 2016 zoekt zij n eigen weg de asteriks geeft aan dat de naam Freek verzonnen is om de privacy van de betrok ken Sterrebewoner te waarborgen. Het Sterreterrein van Tragel Zorg in Clinge. foto's Camile Schelstraete door Joeri Wisse KRUININGEN. Nog voordat de vaca ture is geplaatst, is er al heibel rond de benoeming van een nieu we burgemeester in Reimerswaal. Oppositiepartij Leefbaar Reimers waal staat buitenspel. Om die re den overweegt ook de PvdA af te zien van een plek in de vertrou wenscommissie die op zoek moet naar een nieuwe burgemeester. Marien Weststrate HULST BRUINISSE ARNEMUIDEN MIDDELBURG iedere zondag geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 37