Wandelmarathon na twaalf uur vol SAT.F. ZEELAND 3 llfei. 2016 het jaar van nieuwe én laat ste kansen. Hij lijdt aan een spier ziekte die geleidelijk verergert. „Nu nog kan ik met stokken lo pen, korte stukjes dan. Buitenhuis ben ik vaak afhankelijk van een rolstoel. Toch zou ik zo graag de plaatsen zien waarover je in de Bij bel leest. Zelf kijken of het klopt met de voorstelling die ik ervan heb, in mijn hoofd." De komende maanden gaat hij samen met zijn zoon het internet afstruinen op mogelijkheden om zijn droom te verwezenlijken. Nu het nog kan. „Volwassen worden", zegt de 24-jarige Roy van der Velde uit Burgh-Haamstede. „Dat is wat ik wil, in 2016. Verantwoordelijkhe den oppakken. Weer aan een op leiding beginnen, mbo Laborato riumtechniek bij Scalda. Goed le ven, niet met foute vrienden om gaan. In september dit jaar wil ik weer achter de schoolboeken zit ten." Dit jaar gaat hij, kortom, ein delijk verder nadat zijn leven een paar jaar op pauze stond. „Mijn vriendin overleed. Daarna ben ik in een psychose beland", vat Roy een paar inktzware jaren even sa men. In 2016 moet het licht weer gaan schijnen. Kerstboom Bij Svenja Dierickx lagen dit jaar twee roze Asics hardloop schoenen onder de kerstboom. Op 1 januari heeft de 37-jarige Vlis- singse ze voor het eerst gebruikt. „Voor de geboorte van mijn doch ter heb ik altijd gesport. Nu al elf jaar niet meer. En ik mis het vrese lijk", verzucht ze. Haar vader heeft een loopschema gemaakt- voor de komende drie maanden: „We beginnen met een half uur per dag stevig wandelen en elke vijf minuten flink aanzetten. En zo steeds een beetje verder." Gro te kans dat ze erbij is, komende zo mer bij een of ander hardloopeve nement aan de kust: „Het gaat me lukken. Als ik iets wil, dan lukt het." Eveline van Heuven van Staere- ling zet dit jaar de stap: „Ik heb be sloten om een blindengeleide hond te nemen." De 67-jarige Vlissingse is visu eel gehandicapt. „Ik heb koker- zicht. Elk jaar wordt het een beet je minder. Om me heen zie ik 'We beginnen met een halfuur per dag stevig wandelen en elke vijf minuten flink aanzetten' niets, alleen het stukje waar ik mijn blik op richt, zoals een ge zicht. Ik denk al een paar jaar: zou ik niet een geleidehond nemen? Dat is geen geldkwestie, maar een geestelijke drempel die je over moet." In juni wordt de hond afgele verd. „En dan trainen, elke dag, met de trainers uit Almere. Als ik hard werk en goed met de hond train, kan ik eind dit jaar hopelijk zelfstandig en zelfverzekerd naar de stad lopen. Dat is een wandelin getje van zo'n 25 minuten. En durf ik hopelijk het openbaar ver voer weer te gebruiken." Volgend jaar om deze tijd het vervolg: is Gwen met nagelbijten ge stopt? Zijn de dromen uitgekomen? De inschrijving voor het evene ment op zondag 2 oktober begon vrijdag om 24.00 uur midder nacht en om 12.15 uur kon het bordje 'uitverkocht' al opgehan gen worden. De teller stond uit eindelijk op 5060, omdat de orga nisatie iets te laat bij de computer was om de inschrijving stop te zetten. „Ze mogen allemaal star ten", zegt organisator Lein Lie- vense. Vorig jaar werd de kaap van de 5000 beschikbare plaatsen om 15.00 uur bereikt. Lievense: „Ik heb me al eens afgevraagd wan neer het een keer zou stoppen, maar dat is dus nog steeds niet het geval." De start van de wandelmara thon is in Burgh-Haamstede, de 'Ik heb me al eens afgevraagd wanneer het een keer zou stoppen' finish in de Langstraat in Zoute- lande. Het Kustmarathonweekend is dit jaar op vrijdag 30 september, zaterdag 1 en zondag 2 oktober. Vrijdag is de Ladiesrun en de Light Kustrun. Op zaterdag staan de MTB-tocht, de minimarathon en de Kustmarathon van Burgh-Haamstede naar Zoutelan- de op het programma. Het week end wordt zondag 2 oktober afge sloten met de wandelmarathon. Op nieuwjaarsdag waren om twaalf uur 's middags al 7000 in schrijvingen binnen. Voor de La diesrun op vrijdagavond (5 en 10 kilometer) hadden zich vrijdag al ruim 1000 deelnemers aange meld. De limiet staat op 2250 atle tes. Voor de Kustmarathon, de wedstrijd over 42,195 meter, heb ben zich al bijna 500 atleten inge schreven. Er is plek voor 2000 deelnemers. „De ervaring is dat de meeste mensen zich voor de wedstrijd pas in juni, juli inschrij ven", zegt Lievense. Kustmarathonweekend is dit jaar op vrijdag 30 september, zaterdag 1 en zondag 2 oktober. Meer nieuws zie: www.pzc.nl tot 50% korting ZATERDAG 2 JANUARI 2016 1 Gaat: 'Eindelijk volwassen worden' Doel: in september weer naar school, laboratoriumtechniek studeren Hoe: discipline en gezonde keuzes maken Gaat: naar Israël Doel: alle plekken zien die in de Bijbel staan, nu hij het lichamelijk nog kan Hoe: met hulp van zoon Jesse een reis organiseren Gaat: na elf jaar weer sporten Doel: dit jaar meedoen aan een loopevenement aan de Zeeuwse kust Hoe: strak oefenschema, met behulp van vader Roy van der Velde pakt zijn schoolcarrière weer op, na een paar moeilijke jaren, foto's Lex de Meester Stoffel Slabbekoorn wil dit jaar de Klaagmuur in Israël aanra- Svenja Dierickx heeft op 1 januari haar spliksplinternieuwe, ken. Zoon Jesse helpt hem die droom waar te maken. roze hardloopschoenen aangetrokken. gaat het écht gebeuren Svenja Dierickx Vlissingen Bekijk onze video 'wat is uw voornemen voor 2016? www.pzc.nl ZOUTELANDE. De wandelmarathon in het Kustmarathonweekend blijft populair. In een tijdsbestek van iets meer dan twaalf uur wa ren op nieuwsjaarsdag alle 5000 deelnemersbewijzen vergeven. Lein Lievense, organisator DELSCHER. fashion, shoes, bags. op o.a. Brunello Cucinelli, Armani Jeans, Bogner Tod's Grote Markt 11/13 I Goes 0113-227 607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35