Veelpleger blij met opgelegde straf Oost-Zeeuws-Vlaamse boeren staan deels stil Valse start in Reimerswaal Huis Nieuw jaar, nieuwe kansen 2 ZEELAND Stoppen met nagelbijten, die laatste grote reis, 'eindelijk volwassen worden1. Gaat het dit jaar lukken? COMMENTAAR In politiek Reimerswaal is altijd wat te doen. Meestal ligt dat aan de fractie van Leefbaar Reimerswaal onder aanvoering van Marien Weststrate. Deze eigengereide politicus zorgt vaak voor reuring. Hij is nooit te beroerd om de confronta tie te zoeken. Zo lopen de emoties in de gemeenteraad soms hoog op. Waar het ook over gaat, Weststrate heeft er een handje van om weinig fijnzinnig te opereren. De jongste politieke rel gaat over de benoeming van een nieuwe burgemeester. De par tijen doen moeilijk over de invulling van de selectiecommissie. Dit ligt zeer gevoelig. Weststrate kreeg ooit een werkstraf omdat hij bij een vorige benoeming als lid van de selectiecommissie de vertrouwelijkheid doorbrak. Dus is het te begrijpen dat sommige politieke opponenten hem nu lie ver niet in dezelfde rol hebben. Weststrate zou Weststrate niet zijn, als hij zelf tot het inzicht zou komen dat het inderdaad zeer verstandig is om iemand an ders in de commissie te zetten. Je kunt echter ook betogen dat iedereen een herkansing verdient. Maar kennelijk zijn de verhoudingen zo ernstig verstoord dat men Marien Weststrate geen schone lei gunt. Hoe dan ook, de gemeente Reimerswaal laat zich van haar slechte kant zien. Kandidaat-burgemeesters zijn gewaarschuwd. Weststrate zou Weststrate niet zijn als hij zich uit eigen beweging afzijdig zou houden. En dat was precies wat Van W. graag wilde. Een verblijf van twee jaar in een instelling voor veelple gers. Want Van W. wilde juist graag worden geholpen om van zijn drank- en drugsverslaving af te komen. Tijdens het verblijf in een zoge heten Inrichting Stelselmatige Da ders kan er aan de problematiek van de veroordeelde worden ge werkt. En wie niet geholpen wil wor den is twee jaar van de straat af Het is overigens een uitzondering dat een verdachte de rechtbank vraagt hem alsjeblieft de ISD-maatregel op te leggen. Op 3 augustus van dit jaar was Van W. weer eens onder invloed van drugs en alcohol en kreeg hij het aan de stok met zijn ex. Er ont stond een handgemeen en toen er ook al een ruit was gesneuveld ar riveerde de politie. Toen de agenten noodgedwon gen met pepperspray aan de slag gingen pakte de 35-jarige Middel burger een houten schuttingpaal en zwaaide daarmee in de rich ting van één van de agenten. Door snel achteruit te stappen voor- Een 35-jarige man uit de gemeente Middel burg is blij dat hij voor twee jaar naar een inrichting gaat. kwam de agent dat hij ernstig let sel opliep. Nadat er twee waarschuwings schoten waren gelost kon Van W. worden aangehouden. In juni 2014 reed Van W. in op een Vlissinger waarvan hij er aan nam dat die die op hem ging schie ten. Almanak De jonge secretaresse kwam opgewon den binnen op het Zeeuws-Vlaamse notariskantoor. Ze woont al geruime tijd met haar vriend en twee konij nen in een te klein huis en nu waren ze tegen een buitenkansje aangelo pen: een groot vrijstaand huis met een grote tuin eromheen. Haar vriend twijfelde nog, maar zij was helemaal verkocht. Ten kantore hoorde de lei dinggevende klerk haar enthousiaste verhaal aan, vroeg naar de vraagprijs en schudde het hoofd. Te duur! Zij probeerde hem tevergeefs te overtui gen en zei met een piepstem: „Maar het is ook zo leuk voor de konijnen." Start bouw van woonzorgvilla De bouw van woonzorg voorziening Villa Ritten- borgh in Middelburg gaat maandag 4 januari om 7.30 uur van start. De particulie re woonzorgvilla komt in de nieuwe Middelburgse wijk Rittenburg te staan en grenst aan park Tooren- vliedt. Het wordt een huis voor achttien mensen die door hun zorgvraag niet meer in hun eigen huis kunnen of willen wonen. Het is de bedoeling dat de eerste bewoners Villa Rit- tenborgh in augustus 2016 betrekken. Gewonde bij ongeval Bij een ongeval in Kapelle is donderdagavond een per soon gewond geraakt en per ambulance naar het zie kenhuis gebracht. Het ongeluk gebeurde rond 22.00 uur vlakbij de kruising tussen de Jan Dor- missewegeling en het Ho- gepad. Een bestuurder was met de auto in de sloot ge raakt. De brandweer werd opge roepen omdat er sprake zou zijn van een beknel ling. Toen de hulpdiensten arriveerden, bleek dat de in zittende al uit de auto was. Radio 4 debuut Manda Heddema Manda Heddema, eigena resse van boekhandel De Koperen Tuin in Goes, be leeft vandaag haar debuut op Radio 4. Rond 8.30 uur bespreekt zij in de rubriek 'Boek van de week' het laat ste boekennieuws. Ook geeft zij een persoonlijke boekentip. Heddema is na vandaag om de week te ho ren op de zender voor klas sieke muziek. De andere za terdag neemt collega Daan van der Valk van boekhan del H. de Vries uit Haarlem voor zijn rekening. Zakcentje voor kinderen Borsele Jongens en meisjes uit de gemeente Borsele kunnen woensdag 6 januari een zakcentje verdienen met het inzamelen van kerstbo men. Alle vijftien dorpsker nen hebben die dag een in zamelpunt waar tussen 13.00 en 15.00 uur bomen gebracht kunnen worden. Iedere ingezamelde boom levert 0,50 euro op. De kerstbomen worden ver snipperd en komen vervol gens in de plantsoenen te recht. Alle inzamelpunten staan op www.borsele.nl. Op 1 januari is de Byte-X erop ge gaan: nagellak die vreselijk vies smaakt. Nu maar hopen dat het Gwen van der Linden lukt om zichzelf in bedwang te hou den. Tijdens geschiedenisles bij voorbeeld: „Saaaai. Dan ga ik dus nagelbijten." Ze toont haar na gels: lang en mooi, met een smet teloos wit randje. Helaas, het zijn nepperds. „Bijna alle meisjes in mijn klas hebben die van zich zelf. En dan kom ik met mijn plaknagels aankakken. Dit jaar stop ik met nagelbijten. Serieus." Stoffel Slabbekoorn (58) uit Kapelle heeft een heel andere droom: Israël zien, de Klaag muur aanraken. Voor Stoffel is In opdracht van de provincie doet de WUR onderzoek naar verbetering van de landbouwbe drijven in oostelijk Zeeuws- Vlaanderen. Daarvoor zijn onder meer interviews gehouden met akkerbouwers, veehouders en landbouwdeskundigen. Daaruit komt het beeld naar voren dat een flink aantal bedrijven niet moderniseert. Volgens de WUR betreft het boeren zonder opvol ger die 'rustig de rit uitzingen' en ondernemers die niet van het bedrijf kunnen leven en noodge dwongen een bijbaan hebben. De ambitie en de mogelijkheden ontbreken om het landbouwbe drijf te ontwikkelen. De WUR constateert dat de meerderheid van de ondervraagde boeren wel innoveert of dat wil gaan doen. Boeren pleiten daarbij voor een betere verkaveling, heldere infor matie over regels, een langere pachtduur en het oplossen van beperkingen door de strenge stik stofwetgeving. Ook snel internet in de polder is een wens. door Ad Roos middelburg De 35-jarige Middel burger Thomas van W. gaat in ie der geval als een tevreden mens het nieuwe jaar in. Twee weken ge leden hoorde hij de officier van jus titie in Middelburg voor twee keer een poging doodslag en twee keer een vernieling de ISD-maatregel te gen zich eisen. De rechtbank von niste gisteren conform. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG KAPELLE GOES BORSELE Vanaf 2016 is het gedaan met nagelbijten. Gwen van der Linden (hier met nepnagels) gaat dit jaar de weddenschap met haar vader winnen. In 2016 door Ondine van der Vleuten door Frank Balkenende HULST. Vrij veel agrarische bedrij ven in Oost-Zeeuws-Vlaanderen staan stil in hun ontwikkeling. Dat stelt de onderzoekstak van de Wageningen Universiteit (WUR). Gaat: stoppen met nagelbijten Doel: mooie lange nagels, en géén neppers meer Hoe: Byte-x

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34