Lukt het dit jaar de voornemens vol te houden? Johan Martin neemt afscheid van leven 1 tussen de kolen Gaslek met oud en nieuw Jaarwisseling zonder grote branden of misdragingen De jaarwisseling is in Zeeland rustig verlopen, in vergelijking met andere delen van het land. VLISSINGEN. De brandweer is tij dens de jaarwisseling in Zeeland 122 keer uitgerukt, vrijwel alle ke ren voor kleine brandjes in prul lenbakken, hagen en containers. De politie spreekt van een rustig oud en nieuw: zo'n 300 keer gin gen agenten op pad na een mel ding (Oosterscheldebekken: 100, Zeeuws-Vlaanderen: 58 en Wal cheren: 148). Er zijn acht arrestaties verricht. Geen enkele keer is besloten snel recht toe te passen; daarvoor wa ren de zaken niet ernstig genoeg. Volgens de politie ging het vooral om gevallen van openbare dron kenschap, één geval van mishande ling en een belediging van een po- litie-ambtenaar. Een wildplasser maakte een dermate verwarde in druk, dat er een arts bijgehaald is. Mogelijk zullen nog arrestaties vol gen naar aanleiding van een inci dent waarbij vanuit een groep van een man of twintig zwaar vuur werk naar een politieauto werd ge gooid, in Sas van Gent. De motor kap raakte daardoor ontzet en de voorruit ging aan diggelen. In de auto zaten op dat moment geen agenten. Drie auto's gingen in vlammen op, een paar keer brak brand uit in woningen of bijgebouwen. In Goes sloeg een brandje op een bal kon over naar de belendende eta ge. In het pand was niemand aan wezig. Donderdagmiddag brak een fel le brand uit in een schuur in Mid delburg. Een man liep daarbij zwa re brandwonden op. Een een leeg staande boerderij aan de Oude Zanddijk in Heinkenszand is afge brand. In Zaamslag ontstond op oudejaarsavond tumult door een gaslek in de Axelsestraat. Alert handelen van bewoners die de gaslucht opmerkten, heeft moge lijk erger voorkomen. De politie onderzoekt nog of dat veroorzaakt is door vuurwerk dat in een water kolk gegooid is. Rond midder nacht werd een vuurwerkverbod bij het lek van kracht. Tegen twee Geen enkele keer is besloten snelrecht toe te passen; daarvoor waren de zaken niet ernstig genoeg. uur was alle gas uit de leiding ge pompt, maar een half uur later bleek dat in enkele panden aan het afgesloten stuk van de Axel sestraat nog gas aanwezig was. Na ventilatie kon het sein 'veilig' wor den gegeven. Tijdens de nieuwjaarsnacht zijn in Zeeland vijf woninginbra ken gepleegd. Politiechef Ronald Weydema prees in dit verband het effect van Whatsapp-groepen op de veiligheid in buurten. Bij de SEH van ziekenhuis ADRZ zijn twee jongens (13 en 14 jaar) binnengebracht met verwon dingen aan hun handen, opgelo pen bij het vuurwerk afsteken. „Het was opvallend rustig", aldus een woordvoerder. Een gaslek in de Axelsestraat in Zaamslag heeft oudejaarsavond veel hulpdiensten op de been gebracht. Het afsteken van vuurwerk in het dorp - dat erom bekend staat veel de lucht in te schieten met oud en nieuw - kon gewoon doorgaan, zij het op afstand van het lek. Tegen 2.00 uur kon het gaslek worden gedicht. foto's Peter Nicolai PAGINA 2 3 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl ZATERDAG 2 januari 2016 Zeeland Zeeuwen houden het gezellig door Ondine van der Vleuten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 33