Guns N' Roses-reünie op komst nu ruzie tussen Rose en Slash voorbij is 28 Youp van 't Hek knapt alweer op DiCaprio bedankte voor rol in 'Star Wars' 'Wie is de Mol?' voor dummy's Vanaf vanavond praat menigeen weer wekenlang in Wie is de Mo/?-jargon. Voor nieuwkomers en mensen die bij het programma nog steeds de wenkbrauwen fronsen: we helpen u graag om van alle hocus pocus chocola te maken. Media Entertainment Cabaretier Youp van 't Hek, die onlangs een zware hartoperatie onderging, knapt goed op, getuige zijn opgewekte berich ten op Twitter. Daarop dankte hij Her man Finkers voor diens opbeurende woorden aan zijn adres tijdens de oudej aarsconference. 'Mijn lichaam is niet zo mooi oud geworden als ik' Het had niet veel gescheeld of Leonardo DiCaprio was te zien geweest als Anakin Skywalker in de Star Wars-films. „Ik heb daarover gesproken met regisseur George Lucas", zegt DiCaprio in een interview met ShortList. „Maar het voelde alsof ik daar op dat moment niet klaar voor was." In het programma kunnen tien deelnemers geld ver dienen door opdrachten te laten slagen. Dat wordt moeilijk gemaakt door een saboteur in hun mid den. Wie gooit toch steeds roet in het eten? Wie wil juist géén geld in die pot? Aan het eind van elke afle vering maken de kandida ten een test met vragen over de identiteit van de Mol. Wie de meeste foute antwoorden invult, is uit geschakeld. Ontgoocheld (want hij of zij verdacht de verkeerde persoon) moet de afvaller ook di rect naar huis. Wie het langst in het spel blijft en dus het meeste weet over de Mol, is de winnaar en krijgt het geld. Belangrijk om te beseffen: de Mol, die alle voorken nis over de opdrachten stiekem krijgt ingefluis terd, zal zich voordoen als een gewone kandidaat om niet op te vallen. En soms vice versa! Als niet-Mol wil je natuurlijk winnen. Je voordoen als een sneaky Mol kan tegenstanders op het verkeerde been zetten. En wederom: wie de ver keerde Mol aanwijst, moet vertrekken. Naast een positie als hoofdact op het Amerikaanse muziekfestival zou de rockband ook in gesprek zijn over een stadiontour in de Verenigde Staten. De band zou 3 miljoen dollar (2,7 miljoen euro) per show vragen. Tickets kosten dan rond de 250 dollar (230 euro). Over een Europese tour blijft het vooralsnog stil. In 1993 traden Slash en Rose voor het laatst samen op tijdens een concert van Guns N' Roses in Bue nos Aires. Axl Rose ging daarna verder met de band zonder de be roemde gitarist met de hoge hoed. Beide artiesten lagen jarenlang met elkaar overhoop. In 2009 verklaarde Rose nog in een interview dat de ruzie nooit bijgelegd zou worden. „Er is geen enkele mogelijkheid dat ik ooit nog met Slash zou willen samen werken", zei hij destijds. „Ik be schouw hem als een kankerge zwel, als iets dat je beter kunt ver wijderen of vermijden." Toch hebben de twee kempha nen de strijdbijl begraven. Afgelo pen voorjaar reageerde Slash zelfs positief op een eventuele Guns N' Roses-reünie. Die mogelijkheid wees hij daarvoor altijd af. Dat was voer voor een geruch tenstroom die steeds heftiger wordt. De definitieve bevestiging van het optreden tijdens Coachel la 2016 wordt naar verwachting la ter deze maand verwacht. „Het zou mooi zijn als het ge beurt", zegt Erik de Zwart, direc teur van Radio Veronica. „Guns N' Roses is alleen compleet met Slash en Axl." Of de band voor goed bij elkaar is? De Zwart: „Mis schien heeft een mooi pakketje dollarbriefjes geholpen om de ru zie uit te vechten." - Cultuur Carrie Fisher actrice De enige echte 'Wie is de door Cudo Tienhooven en Eline Kramp door Eline Kramp INDIO. Volgens het Amerikaanse muziekblad Billboard is het defini tief: Axl Rose en Slash gaan op het Coachella festival van 2016 samen de bühne op met de originele be zetting van Guns N' Roses. Axl Rose (I) and Slash van Guns N' Roses toen ze nog samen optraden, hier bij Rock in Rio II, januari 1991, in Rio de Janeiro, Brazilië, foto Getty Images A-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28