Januari Maart April Mei Juni Juli September Oktober November December Februari Augustus 17 ZATERDAG 2 JANUARI 2016 Waar maakt Nederland zich dit jaar druk om? 1 januari En dat zo'n afdelingschef met snor je, ondanks je nadrukkelijk uitgestoken hand, toch vastgrijpt, naar zich toetrekt, en je net iets te dicht bij je mond drie zoenen geeft. Ja, laten we het jaar eens fijn beginnen met een dis cussie over de mores tijdens de nieuw jaarsborrel. 6 januari Dat kinderen niet eens meer weten hoe de drie koningen heten. 7 januari Maar een jaar later staan we niet meer in de rij bij de kiosk, hè, voor een Charlie Hebdo. 8 januari Zo'n kerstboom wordt dus gewoon op de stoep gegooid. 9 januari EK schaatsen. Oe! Zenuwslo pend! Wordt het Sven, Sven of Sven op de 10 km? meisjes die vanochtend geen kaartje kregen: Valentijnsdag is gewoon een akelig commercieel feestje dat de Ame rikanen ons door de strot hebben ge duwd. 20 februari Die naam. Wie gaat de Huishoudbeurs omdopen? 26 februari Corrupt, corrupter, cor- ruptst. Wie wordt de nieuwe Fl- FA-voorzitter? 28 februari Apartheid in Hollywood? Na #OscarsSoWhite heeft de Aca demy of Motions Picture Arts and Science iets goed te maken. 1 maart Zo'n vies WD-speeltje. Vijfja rig jubileum '130 km per uur'. 2 maart Ik wind me op 2 maart altijd graag op over 8 april Dat je op een dag wakker wordt, en dat het nog maar zeven maanden tot de Amerikaanse presi dentsverkiezingen is, en dat Donald Trump nog steeds in de race is. 21 april Secretaressedag? Ze heten Office Managers ja! 22 april Koningsspelen? Koningspropaganda! 4 mei 'Vraag ik beleefd of ze om 20.00 uur eventjes stil willen zijn, blijven die meiden bij mij in de coupé dus ge woon doorpraten. #geen respect' 14 mei A) Ik zei het al: je moet ge woon een man met gitaar naar het Eu rovisie Songfestival sturen. B) Ik zei het al: je moet natuurlijk nóóit een man met gitaar naar het Eurovisie Son gfestival sturen. 10 juni En dan al die Nederlanders die opeens met Duitsland heulen, (start EK voetbal) 6 juli Zul je altijd zien dat het buiten landse journaille tijdens het EK atletiek wéér over die acne, spierbundels en (record-)tijd begint te schmieren. Ge doet maar. Dafne is - nanananana - toch beter. 8 juli Nog vier maanden tot de Ameri kaanse presidentsverkiezingen en de Republikeinen hebben dus ontdekt dat: 1) Hillary het nu zelf met Monica Lewinsky doet, 2) Hillary stiekem met Poetin Wordfeud speelt, of: 3) Hillary kleinkind Charlotte spacecake voert. 9 juli En hoe moeten al die ouders met maar 18,5 vakantiedagen deze zo mervakantie weer rondbreien, staatsse cretaris Sander Dekker? 16 juli Protest voor Dolfinarium. 'Cir cusolifant vrij! Circusdolfijn vrij!' (Trou wens: waar is Buba?) 5 augustus Zonnetje schijnt, mussen vallen van de daken, we hebben nog een flink stuk zomer: Quinsy, waar blijf je? Nog maar vier maanden te gaan tot pakjesavond. 15 augustus Ik wind me op 15 augustus altijd heel graag op over 1 september Vlieg tuigspotters, trein- spotters, vogels- potters: wie spot deze week de eer ste pepernoot? 6 september Zweden vs Oranje, kwali ficatiereeks WK 2018. En dat dan ie mand ooit gedacht heeft dat je met zo'n Blind de oorlog kan winnen. 7 oktober Oranje vs Wit-Rusland. Oké, hij is fantastisch, maar waarom is-ie altijd geblesseerd? 10 oktober Oranje vs Frank rijk. En nu even voor dé vraag: wie haalt Van Persie terug? 20 oktober Ik wind me op 20 okto ber altijd graag op over 8 november 'I'd like to thank my hus band Bill who always...' (Amerikaanse presidentsverkiezingen). 13 november Luxemburg vs Oranje. Die schaatsmuts van Memphis: was dat nou ironie? 17 november En waarom maken ze dan geen autobanden die het héle jaar kunnen? 6 december Chris Rea. 7 december Sinterklaas is weer het land uit. Laten we het over die andere traditie hebben: vuurwerk. 9 december Maar bij de buren staat-ie al wel. (Spar of Nordmann?) 12 december een jaar Klimaatakkoord en wat is er dus weer van terechtgeko men? 19 december Die Bennie Jolink had na tuurlijk gróót gelijk. Een grote ego show, dat Glazen Huis. En waarschijn lijk zitten die dj's op de wc stiekem cupcakes te eten. 25 december 'So you think you can love me and leave me to die?' Bohemian Rhap sody van Queen staat gewoon weer op 1 in de Top 2000. Oh, baby! 31 december En dan hebben we het er nog niet eens over gehad over de hoeveelheid fijnstof die er met één grote, spetterende, fantastische knal de atmosfeer in komt. Gebaseerd op een idee van Marcel Steeman 4 januari Zijn het de smeltende pool kappen? Is het botte pech? Of heeft Bartlehiem zijn zaak jes wéér niet voor elkaar? Hoe komt het toch, waarde Wiebe Wieling, dat we het al 19 jaar zonder Elfsteden tocht doen? 18 januari Voel je je de hele dag zwaar waardeloos, blijkt die hele Blue Monday niet te bestaan. 31 januari En hoe komt het dan dat de spoorwegen in Zwitserland nooit last van een verstoorde winterdienstre- geling hebben? 7 februari Prima, dat ver kleden, zuipen, vreemd gaan. Maar nu niet doen alsof carnaval immate rieel cultureel erfgoed is. 14 februari En voor alle (vul hier uw eigen ergernis in) 5 maart Quinsy! Quinsy? Nog maar ne gen maanden te gaan en we hebben je nog niet over Piet gehoord. 18 maart Wilt u A) meer of B) minder Geert? Indien A): u kunt uw hart ophalen, want vandaag begint het proces tegen dé uitspraak van PW- leider Wilders. Indien B): las een complete en onmid dellijke mediapauze in. 24 maart The Passion. Gordon als Je zus. Dat is toch pure blasfemie? 25 maart Zo jammer dat al die li- ne-ups op elkaar lijken. (Paaspop/start festivalseizoen) 26 maart U gelooft het niet, maar het bestaat: de Vereniging tegen het Zomeruur. 8 maart Wat zou u ervan den als u uw nestje van avond koud, leeg en be roofd aantrof? En waag het niet tegen de VN te zeggen dat het eerste kievitsei 'traditie' is. vin- 31 mei En de kindjes in Afrika dan? Die lopen elke dag wel vier keer een Avondvierdaagse. Zónder snoepkettin- gen, drie zak ken spekkies en twee wit te katoenen zakdoeken met citroen en pepermunt. 12 juni Voor de prijs van één dagkaart at een gezin met acht kinderen vroe ger een hele maand bruine bonen. Met spek. (Pinkpop) 17 juli Een grote doofpot. Dat MH17 (2014). 30 juli Waarom, o, waarom is nie mand zo snugger om een dagje vóór of na Zwarte Zater dag naar Camping Les Cigales aan de Cóte d'Azur af te zak ken? 1 augustus Wolf al gezien?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 17