Sleutelwoorden: oprecht, samen en polderpositivisme NIEUWS 15 Wat wordt het helemaal in 2016? En wat kan écht niet meei? Trendwatchers en specialisten presenteren hun lijstjes voor het nieuwe jaar. Natuurlijk zitten ze er wel eens naast en oogsten ze ach teraf hoongelach. Toch verdringen de trendwatchers en specialisten zich ook nu weer om hun in- en uitlijstjes te presen teren. Sleutelwoorden voor 2016: oprecht, samen en polderpositivis me. Hallo uitbundig oranje, drukke prints en romantiek. Tot ziens na turel, vlakke smaken en voorzich tigheid. Ook: weg met de onheils profeten in het algemeen en op tv in het bijzonder. Want we lijden aan 'angstverza- diging' en willen het leven vieren, aldus Lieke en Richard Lamb, eige naren van bureau Trendwat- cher.com. „En dat het liefst samen en op een oprechte wijze." Het duo stelt dat we onze ogen zeker niet sluiten voor berichten over aanslagen, vluchtelingenstromen en ontslagrondes, maar deze heb ben ons geenszins mentaal ge knakt. Integendeel: zij wakkeren de lust naar positivisme en saamho righeid aan. Richard Lamb: „We willen opbouwen in plaats van af zeiken. Mede daarom krijgen we steeds meer genoeg van opiniesto kers, raaskallende roeptoeters in talkshows die betaald krijgen voor het veroorzaken van een tv-rel. Dat Peter R. de Vries de zaak-Hol leeder behandelt en dan en pas sant ook zijn mening ventileert over wereldproblematiek en show nieuws vergroot die ergernis. „Meer dan ooit willen we el kaar helpen, en dan bedoel ik echt steunen. Niet het nepdelen waar organisaties als Airbnb, Uber of SnappCar inmiddels voor staan. Deze initiatieven ontstonden uit idealistisch oogpunt, maar zijn nu puur commerciële bedrijven waar grof geld wordt verdiend. En dat zien en voelen we. Daarom keren we vanwege het sociale aspect te rug naar het pure vrijwilligers werk. Mantelzorg, steun aan vluch telingen, noem maar op. Echt en authentiek wordt belangrijk. Niet dat pak dragen of die vakantie boe ken vanwege collega's of buren, maar omdat je er zelf zin in hebt." Die hang en drang naar oor spronkelijk blijkt ook in de keu ken in opmars, constateert food- watcher Anneke Ammerlaan. „Het moet niet opgefokt en snel, maar juist langzaam en seizoens gebonden. En dat zie je terug in gefermenteerde dranken als kom- buchathee, aloë-verasap en kokos water, of in de groeiende populari teit van dry-aged producten. Niet zozeer vlees, want de flexitariër wint in 2016 weer terrein, maar dry-aged kazen, bier en groenten. Hoe meer smaak, hoe beter. Pomo- dori- of kummelbrood, gerookt pa prikapoeder, limonade met chili pepers." Ook in de sportschool groeit de vraag naar echt, zegt trendgoeroe Aranka van der Voorden van Fit- girlcode. „De focus op het kweken van een sixpack voor uiterlijk ver toon maakt plaats voor: waar voel ik me nu beter door? Dat kan hard lopen zijn, of crossfit, of yoga. De aerovariant met linten in de lucht maakt naast bikramyoga furore, maar eigenlijk is alles op een mat je goed." Of al deze voorspellingen uitko men, is afwachten, zeggen de trendwatchers, die erkennen dat ze er wel eens naast zitten. Ri chard Lamb: „De omvang van de vluchtelingenstromen had ik to taal onderschat. Maar zo'n belofte van Angela Merkel over het Duit se welkom kon ik niet voorzien. Verder toetsen wij op een degelij ke manier onze verwachtingen. We zijn lid van World Future Socie ty, een wereldwijd netwerk met een uitgebreide database en delen onze kennis met dertien andere Europese trendwatchers. Daar naast baseren we ons op tal van wetenschappelijke rapporten en op die van de AIVD. Het totaal aan informatie biedt een behoor lijk betrouwbaar inkijkje in waar we naartoe gaan. „In ons vakgebied - ik noem geen namen - lopen collega's die gaan voor de media-aandacht met uitspraken als: kleine biggetjes worden de nieuwe huisdieren, en die BN'er is in en die uit. En er zijn mensen die ronduit zeggen: ik volg mijn eigen intuïtie en zoek daar het bewijs bij. Niet mijn werkwijze. Maar ook bij in- en uit lijstjes draait het om vraag en aan bod, iedereen wil het lezen, is be nieuwd wat de toekomst brengen gaat. En verder is het zo dat trends zich niet laten vangen in een afge past kalenderjaar, hoe graag de media dat ook zouden willen." DIT IS UIT. EN DIT IS IN Duitsland Historisch Dresden Het Zwarte Woud en Beieren www.dejongintra.nl/busreisduitsland j'fs® eau 19,50,™^^,, ZATERDAG 2 JANUARI 2016 door Annemart van Rhee Airbnb Boerenkoolsmoothie Detoxen Ekoplazaman Spiegelzonnebrillen Pasta Angst Ambachtelijke hamburger Drone Naturel ZUURKOOlSf? Ha o 2 Vrijwilligerswerk Gefermenteerde dranken Flexitarische fusion Ontzuren Sportman Glittermonturen Risotto Aeroyoga Polderpositivisme Sociale robot Oranje 6-daagse busreis Deskundige chauffeur/reisleider Halfpension Stadsgids in Dresden en Leipzig 12-daagse busrondreis Deskundige chauffeur/reisleiding Halfpension Bezoek Europees Parlement vanaf 399 p.p. vanaf 819 p.p. Reiscode: ebdreOI Reiscode: eede301 Bus reizen Auto reizen Vlieg reizen Verre reizen Steden reizen Bel 0180-457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur en€2,50Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 15