NIEUWS 13 VANDAAG: GETTY KASPERS EN DOUWE BOB Als iemand het stokje van ons mag overnemen, dan ben jij dat. Je bent zo'n supertalent raars uit. Ik ben gewoon een song writer en ik wil mijn nummers la ten horen. Ik ga me totaal niet an ders voordoen dan dat ik ben. Ik ga gewoon heel charming zijn." Getty: „Haha, dat deed ik ook. Ik zei altijd tegen de cameraman: 'let op, ik ga straks met je flirten'. Je moet de mensen in de de huis kamer aanspreken, met je ogen open. Jij hebt heel mooie ogen. Muzikanten doen vaak de ogen dicht tijdens het zingen." Douwe Bob: „Anouk deed dat tijdens Birds wel heel charmant hoor." Getty: „Het liedje leende zich ook niet zo om direct in de came ra te kijken. Bij Dinge-dong kon dat wel. Het was toen allemaal veel relaxter. Nu is het één groot overweldigend theater, alles per fect qua licht en geluid. Ik was ver baasd dat er bij Trijntje niks ge beurde op dat podium, terwijl de regisseur het jaar ervoor iets ge weldigs had neergezet met Ilse en Waylon." Douwe Bob: „Ik denk dat je het toch zelf meer in de hand hebt, dan je denkt. Ik ga toelaten, wat ik wil toelaten. Ik wil graag mijn mu ziek laten horen aan mensen. Dat is het enige wat ik ambieer. Ik wil dat mensen het mooi vinden wat ik maak. Ik vind het leuk om op te treden en mensen mee te nemen naar extremen. Ik denk dat heel veel Nederlanders dachten: 'hè, sturen ze Douwe Bob? Wat is dit nou? Waarom gaan ze niet voor Dotan of Kensington'." Getty: „Eerlijk gezegd wist ik niet wie je was. We kijken niet veel tv. Ik zeg tegen mijn man: 'wie is Douwe Bob? Hoe noemen ze die dan in het buitenland?' Ik kende eigenlijk helemaal niets van je." Getty: „Ik hoef hem geen tip te ge ven. Hij snapt het helemaal. Je hebt het zelf niet in de hand. Het enige wat je kunt doen, is met een heel goed nummer komen, jezelf zijn en dat nummer spelen en zin gen. Verder overkomt het je. Ik zou je graag willen begeleiden tij dens het songfestival. Ik zie din gen die jij waarschijnlijk niet ziet. Ik kan mensen lezen. Dat kon ik vroeger niet. Ik was zo'n mee gaand meisje dat alles maar goed vond. Ik heb nu heel veel ervaring die ik toen niet had." Douwe Bob: „Misschien is dat wel een verschil. Ik ben een Am sterdamse jongen van de straat. Ik moest op een bepaalde manier van jongs af aan mensen gaan le zen. Kijken wie je vrienden zijn en wie niet. Ik weet wat jij alle maal hebt meegemaakt, intense shit." Douwe Bob: „Je kunt het allemaal kapot relativeren. Als ik straks naar huis ga, neem ik een warm bad, pak ik een biefstuk, bij wijze van spreken, wat wil je nog meer. Ik ga potverdomme straks naar het songfestival. Ik laat mijn num mer horen aan 200 miljoen men sen. Ik heb een fantastisch leven!" band stonden te playbacken op hun instrumenten." Douwe Bob: „Bizar hè? Ik moet nog steeds wennen aan het idee dat ik straks niet live gitaar mag spelen. Dat voelt als verraad. Maar het is ook wel leuk. Ik heb ergens een afkeer van het hele songfesti valcircus. Ik heb zo veel zin om mijn eigen draai eraan te geven en het zo echt mogelijk te maken." Douwe Bob: „O jongen, we gaan iets heel gaafs doen. Ik heb al met regisseur Hans Pannecoucke ge brainstormd. Een mooie vent, een dromer, bevlogen. Hij heeft zulke goede ideeën. Het gaat er fantas tisch uitzien. De keuze om mee te doen was snel gemaakt. Ik kan mijn muziek laten horen op het grootste podium ter wereld. En ik word daarin vrijgelaten. Ik zag geen reden het niet te doen. Vorig jaar ben ik ook gepolst, maar toen kwam het niet goed uit." Getty: „Als iemand dit stokje van ons mag overnemen hè, dan ben jij dat! Dat vind ik werkelijk. Je bent zo'n supertalent. Je speelt en componeert zelf. Ik heb een neus voor winnaars. We waren in Stockholm toen Linda Wagenma kers meedeed met dat liedje waar al die kerels onder de jurk uitkwa men. Bij de repetities kwamen in eens twee broers van middelbare leeftijd met gitaren: de Olson Brothers. Tussen al dat geweld, die glitter en halfnaakte wijven speel den ze een prachtig nummer. In de kantine heb ik gezegd dat ze zouden winnen. En dat deden ze. Bij onze overwinning had ik ook de eerste drie landen goed voor speld." Getty heeft het succes al behaald. Douwe Bob zit nog in een raket sinds hij in 2012 de eerste editie van de Beste singer-songwriter van Nederland won. Ze delen de liefde voor muziek, die een belangrijke rol speelt in hun roerige levens. Douwe Bob was 3 jaar toen zijn ouders scheidden. Hij maakte van dichtbij het ruige leven van zijn vader (kunstenaar, lijdt nu aan korsakov) met drank en drugs mee. Hij leerde jong piano en gi taar spelen en liet zich inspireren door de countrymuziek uit de ja ren zestig en zeventig. Getty werd vlak na haar geboorte in Oosten rijk afgestaan en groeide op bij een lerares. Op haar 16e eiste haar biologische moeder in Enschede haar op, maar ze kon daar niet aar den. Na de songfestivalwinst raak te ze opgebrand, vertrok voor de liefde naar Portugal en kwam be rooid terug. Getty: „Als je wint, kom je in een achtbaan. Ik wilde even twee maanden vakantie, maar dat mocht niet. Ik voelde me in de steek gelaten, kreeg een burn-out en ben uit de band gestapt. Ik mis te iemand die naar me luisterde en me begreep. Het is belangrijk dat je mensen om je heen hebt die je vertrouwt en waar je je ei kwijt kunt." Douwe Bob: „Die heb ik, een goede vriend met wie ik heel clo se ben. Die wil ik graag meene men naar het songfestival. Mijn ouders vinden mijn deelname fan tastisch. Mijn moeder is echt zo'n trotse moeder. Mijn vader maakt er niet zo heel veel meer van mee, maar hij weet het en is heel erg trots. Dat zie je, daar zijn geen woorden voor nodig." Douwe Bob: „Ik denk het wel. Leeftijd hoeft geen rol te spelen. Ik wil dicht bij mezelf kunnen blij ven. Dat commerciële circus is ook fantastisch. Ik heb heel veel zin om daar juist mee te spelen." Getty: „Hahaha, ooooh, lachen hoor. Ze zullen je misschien niet allemaal even aardig vinden, schat. Ik denk dat je spontaniteit, karakter en ontzettend goede mu ziek heel erg opvallen. Je hebt dat onbevangene dat ik ook had. Ik moest een diva zijn. Laat me toch in godsnaam mezelf zijn. Je moet niet gaan veranderen hoor." Douwe Bob: „Dat wil ik ook niet. Ik ben helemaal niet op iets Getty Kaspers ZATERDAG 2 JANUARI 2016 Getty weet als geen ander Koe je wordt geleefd door het songfestival. Besef je wat er allemaal op je afkomt? Welke tip wil je Douwe Bob meegeven? Jij hebt ook best veel meegemaakt toch? Je gaat ons verrassen in Stockholm? Jij hebt ook de keerzijde van het suc ces meegemaakt. Je bent pas 23, zonder ervaring op zo'n groot podium. Is dat een voordeel? Getty Kaspers zou Douwe Bob best willen begeleiden tij dens het Eurovisie Songfestival in Stockholm, waar ze zelf in 1975 won met het liedje Dinge- dong. foto Marco Hofsté

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 13