Peter Langhout Reizen Boek nu voordelig de mooiste excursiereizen ind. vele extra's Dreigingsniveau blijft ook in 2016 hoog NIEUWS 11 In nieuwjaarstoespraken hebben wereldleiders hun verwachtingen voor het komende jaar uitgesproken. Kerst is spiritueel, nieuwjaar werelds ZATERDAG 2 JANUARI 2016 Aan hun bureau, bij een keurig gestreken vlag of rijk versierde kerst boom blikken wereld leiders vooruit op het nieuwe jaar. Ernstig kijkend stellen ze vast dat terreur en de angst die daarmee gepaard gaat 2016 zal domineren. De Britse pre mier David Cameron noemt het ter rorisme dit jaar zelfs 'bepalend' voor zijn land. „Maar de extremisten zul len ons niet klein krijgen", verzeker de hij. De regeringsleider riep de Brit ten ook op meer te doen voor de vluchtelingen uit het door geweld verscheurde Syrië. In Duitsland wakkerde bondskan selier Angela Merkel het debat over immigratie opnieuw aan. Het afgelo pen jaar streken meer dan een mil joen vluchtelingen neer in het land. „Die immigranten zijn een aanwinst voor ons allen", aldus Merkel, die daarna de vloer aanveegde met uit sluiting op basis van huidskleur of re ligie. Merkel deelde indirect een sneer uit aan de anti-islambeweging Pegida. „Het komende jaar draait het om onze cohesie. Het is belangrijk dat we niet achter mensen aanhollen die met kilte en zelfs haat in hun hart beweren dat alleen zij zich Duits mogen noemen." Merkel ging niet in op de terreurdreigingen waarmee haar land te maken heeft. Kort na haar toespraak grendelde de politie van München de Zuid-Duitse stad af na concrete aanwijzingen dat extre misten zouden toeslaan. Zoals eerder in Parijs. President Franqois Hollande greep zijn nieuw jaarstoespraak aan om zijn landgeno ten te prijzen voor de manier waarop zij zich staande hielden na de aansla gen in de Franse hoofdstad. „Ik ben trots op de solidariteit en kalmte die burgers hebben getoond in een gru welijk jaar van dodelijke terreuraan slagen", aldus Hollande. In januari vielen extremisten de redactie van het satirische blad Charlie Hebdo aan. Op 13 november zaaiden man nen met kalasjnikovs op verschillen de plekken in Parijs dood en verderf. „Ondanks de tragedie buigt Frankrijk niet", zei Hollande. „Ondanks de tra nen is het land kaarsrecht overeind blijven staan." Het dreigingsniveau blijft hoog, waarschuwde de presi dent, die een controversieel voorstel deed om Fransen die in verband zijn gebracht met terreur hun staatsbur gerschap te ontnemen. „Mijn belang rijkste taak is het beschermen van de bevolking. Daarvoor moeten we het kwaad met wortel en tak uitroeien. Daarom intensiveren we onze strijd tegen de terreurbeweging IS." Het Chinese staatshoofd ging In Nederland is het ge bruikelijk dat het staats hoofd, in ons geval ko ning Willem-Alexander, op eerste kerstdag een toespraak houdt die via televisie, radio en inter net wordt uitgezonden. Duitsland grijpt zowel kerst als de jaarwisse ling aan voor een speech. Sinds 1970 ver schijnt de bondspresi dent tijdens het kerst feest in beeld. De bonds kanselier houdt een nieuwjaarstoespraak. Een kersttoespraak biedt vaak meer ruimte voor spirituele onderwerpen, vanwege het religieuze karakter van Kerstmis. In een nieuwjaarstoe spraak ligt de nadruk op wat er goed of minder goed ging in het afgelo pen jaar en worden de verwachtingen voor de toekomst uitgesproken. vï slechts summier in op terreur, ook al heeft die aan meerdere Chinezen het leven gekost. Zo werd een door IS ge gijzelde man in november door de ex tremisten vermoord. „Mogen de slachtoffers van terreur rusten in vre de", zei Xi Jinping. President Barack Obama liet op de drempel van het nieuwe jaar weten in 2016 vol in te zetten op het terug dringen van het vuurwapengeweld in de Verenigde Staten. Vladimir Poetin richtte zich met het Kremlin en vallende sneeuw op de achtergrond tot zijn militairen, die het internationale terrorisme be strijden. „Dichtbij huis en in verre oorden verdedigen zij de Russi sche belangen en tonen hun wils kracht, vastberadenheid en loyali teit", aldus de Russische presi dent. Hij riep de VS op samen te werken om de wereld veiliger te maken. Ook Paus Franciscus ge bruikte de jaarwisseling om op te roepen solidair te zijn en samen te strijden tegen oorlog en terreur. „Zo creëren we een recht vaardiger en ge broederlijke wereld waar ie der mens en elk schepsel in vrede kan leven. 12-daagse busreis Rondreis Polen Engeland en Kent 10 of 17-daagse busreis Kroatië Inclusief 8-daagse busreis Zuid- Inclusief Inclusief -J 10-daagse Operareis Verona en Gardameer Inclusief 3||l Betaalbaar genieten! Vraag nu gratis de nieuwe zomerbrochure aan! peterlanghout.nl of 0172-468800 Leiders laten zich niet kisten door Gerben van 't Hof Bondskanselier Angela Merkel (boven) en Paus Fran- ciscus (onder) blikken vooruit op 2016. foto's EPA/AFP compleet v.a. Verblijf in diverse middenklasse hotels o.b.v. halfpension Overnachting op de heen- en terugreis Excursiepakket t.w.v. 60,- o.a. naar Poznan, Gdynia, Sopot, Gdansk o.l.v. een gids, Warschau, Krakau en Wroclaw o.l.v. een gids, Auschwitz, de zoutmijnen in Wieliczka Vertrek van mei t/m okt. Reiscode: BE39271 Verblijf in Grand Burstin Britannia o.b.v halfpension Overtocht Calais - Dover v.v. Excursiepakket t.w.v. 35,- o.a. naar Dover Castle, The White Cliffs of Dover, Royal Tunbridge Wells, Sissinghurst Castle Gardens, Battle en Hastings, Canterbury Vertrek van apr. t/m okt. Reiscode: BE41782 Verblijf in hotel Varazdin o.b.v. halfpension Comfortabele overnachting op de heen- en terugreis Excursiepakket t.w.v. 50,- o.a. naar Rijeka, Opatija, Plitvice Meren o.l.v. een gids, Porec, Rovinj, Krk o.l.v. een gids, de grotten van Postojna Reiscode: Vertrek van april t/m okt. BE39278 of BE39282 Verblijf in hotel Borghetti o.b.v. halfpension Welkomstdrankje Bezoek 2 operavoorstellingen (Aida en Carmen) Excursiepakket t.w.v. 110,- o.a. naar Peschiera, Verona o.l.v. een gids, Venetië ind. boottochtje, Riva en Malcesine, Natuurtocht door de Dolomieten Vertrek 1 juli, 5,12,19 aug. Reiscode: BE40830 7 dagen sj>er week advertentiecode: WEGENER53

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11