LiLiJdsi/ffJzJfJ.fjJ ïM nisi vsiïtï&i'M ii/iijas ffJzJfJ./J. 599,- zal zeggen 'de sterkste kanten van haar lichaam accentueert'. Daniel Dekker is op maandag n mei ook al in Wenen en ziet net als Cornald Maas de jurk voor het eerst als Trijntje uit haar kleedka mer stapt op weg naar de eerste podiumrepetitie. De twee hopen dat de cameravoering van wonder- regisseur Hans Pannecoucke, waar in Oosterhuis als een afgewezen minnares met de camera zal spe len, de aandacht opeist. Maar die hoop zien de twee meteen vervlie gen als in het mediacentrum een luide schaterlach opstijgt zodra Oosterhuis' outfit in beeld komt. Van het optreden blijft maar één woord hangen: 'scheurjurk'. Commotie Trijntje verschijnt de dag erna in Nederland op alle voorpagina's en moet heftige recensies verwerken. De zangeres schrikt enorm van de commotie. Waar Dekker nog sus send oppert dat negatieve aan dacht ook aandacht is, wordt de zangeres met de dag onzekerder als de kledingdiscussie niet ver stomt. Ze vindt de scheurjurk op recht mooi en weet niet wat te doen. Ze zoekt een klankbord, maar loopt bij delegatieleidster Sickinghe tegen een muur op. Waar delegatieleidster Noortje Kandt in de jaren 90 de bijnaam 'Moeder overste' verwierf vanwe ge haar intensieve en warme ar tiestenbegeleiding, hanteert de in 2010 aangetreden Sickinghe een af standelijker stijl. Die slaat niet aan bij Oosterhuis. 'Die twee hadden absoluut geen klik', vertelt een in sider nu. 'Emilie liet Trijntje zwemmen.' Sickinghe brengt uiteindelijk Oosterhuis wel de boodschap over die de zangeres nog meer uit even wicht brengt: de scheurjurk keert wat de AVROTROS betreft niet te rug op de bühne. Oosterhuis moet op zoek naar een alternatief. Ze heeft nog meer outfits bij zich, zoals een cocktailjurk van de Ame rikaanse ontwerper Tom Ford. Die had ze eigenlijk willen dragen naar de officiële opening op het Weense stadhuis. Nu trekt ze hem op vrijdag al aan voor de tweede repetitie. Ze voelt zich er niet zeker in en kondigt aan meer kleding te willen passen. Maandag, een dag voor de live tv-uitzending, komt die openbare doorpassessie tot een abrupt ein de. Reden is een fout die resultaat is van gebrekkige onderlinge com municatie. Als Trijntje 's middags opgaat voor zogenaamde 'first dress rehearsal' is ze in de veron derstelling dat ze nog een laatste keer kan experimenteren met haar garderobe. Ze is niet op de hoogte gebracht van een regel uit het songfestivalhandboek waarin staat dat ze tijdens de generale re petitie van 's avonds, wanneer de vakjury's meekijken en punten ge ven, dezelfde outfit moet dragen als in de middag. De definitieve keuze voor het volumineuze broekpak dat ze nu heeft uitge zocht, wordt zo voor haar ge maakt. Tijdens de liveshow van dinsdag iets anders dra gen dan op maandag is eveneens niet toegestaan. Hoewel Oosterhuis in die halve finale beter zingt dan ze de gehele week deed, klop pen de voorspellingen van al le bookmakers: Nederland ligt eruit. Trijntje is teleurgesteld en wil zo snel mogelijk naar huis. Een ontmoeting met de Nederlandse pers die voor woensdagochtend staat gepland, wordt geschrapt. Thuis bedenkt ze samen met schoonzus Edsilia Rombley een stunt voor de finalezater dag. Daarvoor komt ontwer per Boeker, die uit de pers heeft moeten vernemen dat zijn creatie het niet heeft gehaald, weer in beeld. Hij moet de in middels beruchte scheurjurk op maat maken voor Rom bley, die voor Neder land de punten zal door geven. Met de jurk onder een laken sluipt Boeker door de Amsterdam Arena,waar Rombley een gastoptreden bij de Toppers verzorgt. De stunt slaagt: pas als Rombley live in beeld verschijnt, ziet Nederland de ravijndiepe decol letéjapon terug. De veelbespro ken jurk beëin digt zijn publie ke leven op een veiling van de liefdadigheids stichting van Lin da de Mol. Een anonieme bie der betaalt er 2651 euro voor, een be drag dat maar weinig afwijkt van het oor spronkelij ke prijs kaartje. It 11 5/8 dagen Praag en Bohemen 8/10 dagen Barcelona en omgeving/ Barcelona en Andorra Barcelona v.d. Valk Barcarola 8/10 dagen Wenen en het Wienerwald Donaudal en Wenen, Maria Taferl 8/10 dagen Boedapest en omgeving Balatonmeer en Boedapest »r 12 dagen Rondreis Polen Rondreis de Baltische Staten (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl DONDERDAG 31 DECEMBER 2015 NIEUWS 9 De verkleedpartij van Trijntje Oosterhuis tijdens het Songfestival maakte haar optreden er niet beter op. De zangeres eindigde als 14e. foto Sander Koning/ANP en Dieter Nagl/AFP li'i i' i tf Diverse vertrekdata in 2016 ii Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertrekdata in 2016 Diverse vertreV vertrekdata in 2016 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! V Brochure en boekingen:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 9