Toekomst van Rebeltv Sluis onzeker door geldgebrek Geen plek voor groot zonnepark V Terneuzen geeft winkels binnenstad minder verlaten aanblik Met bloembakken, stickers en zondagsopening wil Terneuzen de binnenstad weer aan de praat krijgen. t - Op de etalage van de zaak waar voor heen modezaak Groosman zat, zijn gisteren stickers geplakt. Wie nu langsloopt ziet niet langer een lege zaak met een berg post op de mat maar het interieur van een modezaak. „Ja, het is windowdressing, maar daar is toch niet per se iets mis mee?" Wethouder Jack Begijn ziet het praktisch. „Het is een stuk beter dan in zo'n zwart gat bin nenkijken." De overbuurman is in ieder geval tevreden met het nieu we uitzicht. Een brede lach: „Het ziet er een stuk beter uit." Net als in zoveel Nederlandse winkelstraten, staat in de Terneu- zense Noordstraat veel leeg. Het bestickeren is een van de manie ren die Terneuzen toepast om ver val en leegstand aan het oog te onttrekken en de stad er aardiger uit te laten zien. Elders verschenen er in de stad al verplaatsbare plantenbakken om langdurig leegstaande panden wat minder in het oog te laten springen. De stickers op het pand van Groosman zijn een tussenoplos sing tot er een huurder gevonden is. „Ideaal zou natuurlijk zijn dat deze stickers er al over een maand weer afkunnen", denkt wethou der Begijn. Hoe realistisch is het te hopen dat de goede tijden weer terugko men; dat er geen enkele winkel meer leegstaat? Martijn van Bat tum, voorzitter van de Terneuzen- se ondernemersvereniging Bizzy: „Het is moeilijk... Ik kan niet in de toekomst kijken. Het is natuurlijk een wens dat alle winkelpanden gevuld zijn, maar ja." Detailhandeldeskundige profes sor Cor Molenaar is sceptisch over het stickermiddel. Een lapmiddel noemt hij het. „Het is cosmetica en het lost de kern van het pro bleem niet op." Samen met de gemeente denkt de ondernemersvereniging aan Ja, het is windowdressing, maar daar is toch niet per se iets mis mee? manieren om de detailhandel in de stad weer een zwengel te ge ven. Zondagsopening zou een middel kunnen zijn. Vanaf maart zal een aantal win kels in Terneuzen zondags geo pend zijn. Het aantal winkels is volgens Femke Rijkeboer van Bo- mont nog niet bekend. „Het is nog te vroeg om te zeggen hoe veel zaken meedoen. We zijn nog aan het inventariseren maar zeker is wel dat vanaf maart in Terneu zen winkels open zullen zijn. In ja nuari zullen de ondernemers in Terneuzen er over vergaderen. We proberen wel om de grotere ke tens mee te krijgen zodat we echt trekkers hebben." Wethouder Begijn ziet het voor nemen zitten. „Ik ben MKB-wet- houder en als de winkels het wil len dan moet het kunnen. Ik ben weliswaar een CDA-wethouder maar ik ben een fervent voorstan der van zondagsopening. Dat ligt ook heel goed bij de Belgen die naar de stad komen." Na een succesvol eerste jaar met iedere dag een filmpje onli ne, is het sinds een paar maan den stil rond de club rebellen. Re beltv werd bedacht door film maakster Jeannice Adriaansens. Ze coachte eerst de vrijwilligers van Kikketv, het gesubsidieerde initiatief van Stichting Welzijn Sluis dat nu is ondergebracht bij Scheldemondtv. Met Rebeltv wil de ze originele en taboedoorbre kende filmpjes laten zien. „We wilden ons bewijzen en profileren in dat eerste jaar, ook naar de gemeente Sluis toe", ver telt Adriaansens. „We hoopten dat de subsidie van de gemeente verdeeld kon worden tussen ons en Kikketv, maar we moeten het helaas zonder subsidie stellen. We hadden het grotere broertje van Kikketv willen worden." En dat wordt lastig, geeft de cineaste aan. „Je hebt uiteindelijk toch iets nodig van financiën, om bij voorbeeld de huur van een pand te betalen. En we willen niet al leen maar commercieel aan de slag, dat is niet de insteek." De cineaste heeft het daar naast druk met haar werk als filmmaakster, waar ze al vijf in ternationale prijzen mee in de wacht heeft gesleept. „Ik wil na tuurlijk begeleiden, maar kan niet alles zelf maken. En er zijn op dit moment niet genoeg vrij willigers." Wie enige filmerva ring heeft, kan zich melden via www.rebeltv.nu. TERNEUZEN. Terneuzen moet het voorlopig zonder een park met zonnepanelen doen. Groenlinks raadslid Ernst Jonker bepleitte eer der de aanleg van zo'n zonnewei de. Hij vindt dat Terneuzen meer aan duurzame energie moet doen, Wethouder Frank van Hulle zeg de een onderzoek toe. Het resul taat: De gemeente heeft er zeil' geen grond voor. De provincie wil bovendien maar enkele parken in Zeeland. Onder meer Tholen was Terneuzen voor. Jonker wil nu zo mogelijk meer windturbines, bij voorbeeld langs het Kanaal. Meer nieuws zie: www.pzc.nl BLIEK DONDERDAG 31 DECEMBER 2015 ZEEUWS-VLAANDEREN 7 Wethouder Jack Begijn (I) en ondernemersvoorman Martijn van Battum kijken hoe de laatste stickers op de ruiten worden geplakt. Het oude pand van Groosman staat weliswaar nog steeds leeg maar wie voorbij beent valt het nauwelijks op. foto Camile Schelstraete Sticker verhult leegstand door Guido van der Heijden Jack Begijn wethouder door Sophie Stockman SLUIS. Het voortbestaan van Re beltv Sluis hangt aan een zijden draadje door een gebrek aan finan ciën en vrijwilligers „Het is ondui delijk of we nog kunnen blijven be staan", zegt initiatiefneemster Jeannice Adriaansens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 83