Biljarters eredivisie hervatten competitie Gedeelde zege voor Leenhouts Paar dagen 'rust' voor krachttoer Met Zuidweg zit er nog een Zeeuwse dame in de nationale selectie vruuE- 12 ZEELAND Arnemuidse krijgt aan het einde van de Korfbal Challenge te horen dat ze mee mag naar het WK onder 23 jaar. VLISSINGEN. Korfbalster Anita de Ridder mag volledig aansluiten bij Jong Oranje. Bondscoach Kees Vlietstra bood de 21-jarige Arne muidse gisteren, na afloop van de Korfbal Challenge in Rotterdam, een plek aan in de selectie. „Daar heb ik natuurlijk meteen 'ja' op gezegd", vertelde ze. De Ridder liet zich de afgelo pen dagen goed zien tijdens het eindejaarstoernooi in het Top sportcentrum. Met Young Gol den Tulips - Jong Oranje dus - ein digde ze gisteren als derde. In twee van de drie wedstrijden speelde ze mee en vooral maan dagavond tegen landskampioen PKC kwam ze goed uit de verf. „Ik stond toen tegenover Suzanne Struik, de beste korfbalster ter we reld. Dan heb je het natuurlijk zwaar. Ik heb er ook wel vier te gen haar doorgelaten, maar maak te er zelf ook drie." Toen wist Vlietstra waarschijn lijk genoeg. Hij hoefde haar gister avond tegen Koog Zaandijk niet meer aan het werk te zien. De Ridder liep nog wel een tijdje warm, maar kwam niet binnen de lijnen. „Na afloop kreeg ik de complimenten van de bonds coach voor mijn toernooi en met een vroeg-ie me erbij." Het team van truck chauffeur Adwin Hoondert arriveerde gisteren in Buenos Ai res, voor de vierde deelname aan de vermaarde Dakar Rally. De in woner van Hoedekenskerke krijgt nu met zijn crew een paar dagen om 'uit te rusten', maar vanaf zondag 3 januari moet hij flink aan de bak. De proloog van zaterdag is nog niet echt inspan nend. Hoondert kon in de Argentijn se hoofdstad meteen zijn DAF op halen, die een paar weken gele den al vanuit Calais per boot naar Zuid-Amerika werd ge bracht. Samen met zijn (nieuwe) Vlietstra beschikte eigenlijk al over een complete ploeg voor het wereldkampioenschap onder 23 jaar, dat over een half jaar ge- navigator Jac Gillis en monteur Wilko Hoefnagels maakt hij zich nu klaar voor twee loodzware ral- lyweken. Zij worden begeleid door een serviceteam, dat bestaat uit Erwin de Vos, Jan Filius, Ar jan Wisse, Stefan Wondergem en Johan van 't Westeinde. Aan de Dakar Rally doen in 2016 55 vrachtwagens mee. Liefst achttien chauffeurs komen uit Nederland. Ook in de andere Mas ses (auto's, motoren, quads) doen veel Nederlanders mee. Alleen Frankrijk heeft meer deelnemers. Hoondert heeft zich ten doel gesteld in de top twintig te eindi gen - hoger dan ooit. Daarom heeft hij Gillis aangetrokken als navigator. Die ervaren bijrijder bleek eerder dit jaar al een aan winst tijdens een korte rally in Spanje. Ook dook de 49-jarige chauffeur meer dan ooit het krachthonk in, om bijzonder fit aan het avontuur te beginnen. De directeur van Hoondert Staal bouw viel vele kilo's af om de uit puttingsslag beter te kunnen doorstaan. speeld wordt in het Tsjechische Olomouc. Hij had acht mannen en acht vrouwen waarmee hij de afgelopen maanden wekelijks VIJF WERELDTITELS trainde. Maar een maand geleden kwam er een plek vrij; één van de speelsters koos voor haar studie en bedankte voor de nationale se lectie. Die plek vult De Ridder nu op. Bij de Korfbal Challenge bekeek Vlietstra meerdere speelsters en hij koos uiteindelijk voor de spits van hoofdklasser TOP Arnemui den. „Vanaf 11 januari gaan we el ke maandag trainen op Papendal, samen met het echte Oranje. In principe blijft de selectie vanaf nu ongewijzigd en gaan we met deze groep naar het WK." In die selectie zit ook nog een andere Zeeuwse, Naomi Zuidweg uit Middelburg. De nieuwkomer bij Koog Zaandijk is al lange tijd een vaste keus van Vlietstra. Hij kon haar gisteren ook in actie zien in Rotterdam. Koog Zaan dijk was namelijk de tegenstan der van Young Golden Tulips, dat met 24-20 won. Zuidweg stond voor de derde keer in vier dagen in de basis. Ze scoorde één keer. Dallinga.com moet het doen zon der Frédéric Caudron en Patrick Vasseur. Laatstgenoemde zou nor maliter wel hebben gespeeld, maar werd gisteren getroffen door een heftige ontsteking aan zijn kuit en voet die veel pijn veroorzaakte en onderzoek in het ziekenhuis nood zakelijk maakte. Danny Breur is zijn vervanger. Sinds het uiteenvallen van het dreamteam moet in Sluiskil genoe gen worden genoegen met een on dergeschikte rol in de hoogste klas se van het driebanden. Dallinga staat zevende en pakte twaalf pun ten in twaalf wedstrijden. Toch is een plaats in de play-offs nog niet uit beeld, want de verschillen in de subtop zijn klein. In de eredivisie van de topteam- competitie heeft 's Lands Welva ren/Reedijk een herstart met een dubbele wedstrijd in Deventer te gen Dibo-The City. Het zijn duels in de kelder van de eredivisie: de ploeg uit Kwadendamme staat laat ste en Dibo is de nummer voor laatst. De uitslag is van groot be lang omdat beide teams later dit sei zoen in de degradatiepoule elkaar opnieuw tegenkomen en de onder linge resultaten tellen daarin mee. 's Lands Welvaren/Reedijk speelt zaterdag met Peter de Bree, Ian van Krieken en Robert van Ste- vendaal. BÉTHUNE. Tijdens een internatio naal schaaktoernooi in het Franse Béthune is Koen Leenhouts uit IJ- zendijke gisteren gedeeld eerste geëindigd. Hij kwam net als de Fransman Levente Vajda na negen rondes uit op zeven punten. Leenhouts, speler van HWP uit Sas van Gent, behoorde voor aan vang van de slotronde van giste ren tot een kopgroep van zeven. Hij won vervolgens met de witte stukken van de Fransman Nicolas Brunner. En naast hem zegevierde van de leiders alleen Vajda nog. Terneuzenaar Quinten Ducar- mon, die na acht partijen ook zes punten had, kwam remise over een met Pierre Bailet uit Frank rijk. Hij werd gedeeld derde. De andere twee Zeeuwen, Renzo Du- carmon en Bas de Feijter, eindig den op vier punten. Leenhouts, die in 2012 ook al eens tweede werd in Béthune, ver loor het hele toernooi niet. De in ternationaal meester pakte twee keer een halfje tegen een groot meester. Eén van hen was Vajda. De Ridder in Jong Oranje Anita de Ridder liet in Rotterdam een sterke indruk achter. Haar optreden leverde haar een plek in de WK-slectie op. foto Orange Pictures/Martin Hulsman door Roeland van Vliet door Roeland van Vliet Anita de Ridder kwam al veelvul dig uit voor Nederland. Met zo wel Oranje onder zestien jaar als Oranje onder negentien jaar werd de Arnemuidse twee keer wereld kampioen. Door een zware knieblessure, op gelopen in maart 2013, was ze lang uit beeld. Maar afgelopen zo mer mocht de speelster van TOP Arnemuiden toch mee naar het WK voor studenten in Norwich. Met Nederland 2 versloeg ze in de finale Nederland 1. Dat ze nu weer volledig bij Jong Oranje mag aansluiten, ziet ze als het einde van het herstel van haar blessure. „Ik ben weer hele maal terug." door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN. Na een periode van nationale en internationale toer nooien pakken de eredivisiespelers in het driebanden de draad weer op. Dallinga.com heeft zondag met een een zware uitwedstrijd in Den Haag tegen Buffalo.nl. Daarbij speelt Glenn Hofman, die jarenlang in Sluiskil actief was. infographic Graphic News I bron: Amaury Sport Organisation, foto Getty images Rosario Finish 16 jan Etappe-afstanden (km) Speciale secties Q Totaal Motoren Auto's Trucks BRAZILIË PARACUAY Jujuy f Termas de 7~K© Rio Hondo Belén lci Ufiioja® 2 f 10 jan: Rustdag Villa Carlos Paz ATLANTISCHE OCEAAN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71