10 OP DE DREMPEL Oktober November December Colofon i In deze tijd, waarin we kunnen lezen Van nietsontziende daden van terreur, Staat het geweld nu bijna voor de deur, Zelfs dichters moeten voor hun leven vrezen. 4 Als dit zo door blijft gaan, stel ik een daad En reis ik af naar Dichterlijke Staat! Coenraedt van Meerenburgh 13 november: Bij verschillende terreuraanslagen door Islamitische Staat in Parijs, onder meer bij het voetbalstadion Stade de France en de concertzaal Batadan, komen 130 mensen om het leven en raken honderden gewond. De Franse premier Flollande roept de noodtoestand uit en verklaart IS de oorlog. De wereld is in shock en rouwt massaal mee met Parijs. 15 december: De Zeelandbrug bestaat 50 jaar en krijgt een bijzonder cadeau. De iconische verbinding tussen Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland wordt uitgeroepen tot rijksmonument. 31 oktober: Een Russisch passagierstoestel stort neer in de Sinaïwoestijn. Alle 224 inzittenden ko men om. Rusland gaat uit van een aanslag. 4 november: Dow Benelux bestaat 50 jaar en viert dat met de opening van een nieuw veilig heidscentrum door koning Willem-Alexander. 22 december: De Eerste Kamer stemt verrassend de Stroomwet weg. Maar minister Kamp stelt dat energiebedrijf Delta wél moet worden gesplitst. Of...? 4 december: Max Verstappen (18) wordt gelauwerd als beste debutant na zijn eerste jaar in de Formule 1. Foto's: ANP, Uwe Anspach, Levin den Boer, Evert-Jan Da niels, Marcelle Davidse, Ro nald den Dekker, Wessel Dek ker, Khaled Desouki, Johannes Eisele, Florent Cooden, Louisa Couliamaki, Vincent Jannink, Bulent Kilic, Toussaint Klui- ters, Yannis Kolesidis, Jerry Lampen, Ceorgi Licovski, Bart Maat, Nabil Mounzer, Ruben Oreel, Anne-Christine Poujou- lat, Julian Stratenschulte, Yu- zuru Sunada, Marco de Swart, Ruud Taal, Thinkstock, Kenzo Tribouillard, Manan Vatsyaya- na, Maya Vidon-White, Remco de Waal, Koen van Weel en VBZR. Tekst en samenstelling: Sven Remijnsen Vormgeving: Rolant Quist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58