Dafne Schippers Games Vlaanderen OP DE DREMPEL 9 Pm Je werd in Peking wereldkampioen, En Holland hield niet op om jou te prijzen, In Rio kan je ster nog hoger rijzen, Je bent de nieuwe Fanny Blankers-Koen! Dus wil je dat men nóg meer van je houdt? Win, net als zij, vier keer Olympisch goud! Coenraedt van Meerenburgh DONDERDAG 31 DECEMBER 2015 28 augustus: Dafne Schippers is er in 2015 uit: ze stopt als meerkampster en richt zich volledig op de sprint. Een gouden besluit. Nadat ze bij de wereld kampioenschappen atletiek in Peking al heeft verrast met zilver op de 100 meter, pakt ze onvergetelijk goud op de 200 meter. Een wereldster is geboren. 13 oktober: Onder leiding van Danny Blind, de opvol ger van Guus Hiddink, faalt het Neder lands elftal in de EK-kwalifi- catie. Tsjechië wint met 2-3, Oranje gaat niet naar het EK. 3 december: De eerste vluchtelingen komen aan op Marina Beach, het vakantie park in de Braakman bij Hoek. In totaal 600 asielzoe kers zullen daar een jaar verblijven. 9 september: Wielrenner Tom Dumoulin strijdt lang mee om de eindzege in de Ronde van Spanje. Hij wordt pas in de voorlaatste etappe uit de leiderstrui gereden. 24 september: De jaarlijkse bedevaart naar Mekka mondt uit in een drama als pelgrims elkaar onder de voet lopen. Meer dan 2000 gelovigen vinden de dood. September 30: Er moeten nog eens 55 banen weg bij zie kenhuis ZorgSaam in Terneuzen. Eerder zijn er al 200 ar beidsplaatsen geschrapt bij de instelling in financiële nood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57