Hel jaar in beeld Nachtmerriescenario X Een overzicht van 2015 in foto's, met snelsonnetten van dichter Coenraedt van Meerenburgh. 4 OP DE DREMPEL Januari Februari Maart Ik heb vannacht een tekening gemaakt, Met elke wet en god de spot gedreven, Maar vreemd genoeg bleef ik gewoon in leven, Voldaan en opgelucht ben ik ontwaakt. Een angstig toekomstbeeld verscheen bij dag: Dat dit alleen nog in je dromen mag. Coenraedt van Meerenburgh 7 januari: Het jaar 2015 is net een week oud als Parijs wordt opgeschrikt door terreur. Twee gewapende mannen vallen het kantoor binnen van het sa tirische weekblad Charlie Hebdo, berucht vanwege zijn spotprenten van de profeet Mohammed, en doden twaalf personen. Miljoenen mensen gaan de straat op uit protest tegen deze 'aanslag op het vrije woord'. #jesuischarlie 1 januari: Op nieuwjaarsdag gaat de protestantse kerk van Hoek, naast de molen hét beeldbepalen de gebouw van het dorp, in vlammen op. Vuurwerk, kortsluiting? De oorzaak wordt nooit achterhaald. 29 januari: Een man met een wapen dringt even voor achten 's avonds bin nen bij het Acht uur-journaal en eist zendtijd. De politie overmeestert hem. 26 januari: De groots opgezette bioscoopfilm over Michiel de Ruy- ter, met Frank Lammers (2e van rechts) als de Zeeuwse zeeheld, gaat in première en trekt maandenlang volle zalen in het hele land. 14 februari: Wim Ruska overlijdt. Hij won dubbel olympisch judogoud bij de Spelen van München in 1972. 5 maart: De omstreden rabbijn Eliezer Berland en zijn gevolg strij ken neer in Zeeland. Ze houden huis in het Vlissingse hotel Arion en moeten later ook vertrekken uit Hof van Zeeland in Heinkenszand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52