4 OP DE DREMPEL 3 liiP^ W Welke Zeeuwse burgemeester haalt het nieuws met zijn prikke lende columns over asielzoe kers en Sinterklaas? n. Marcel Delhez e. René Verhulst r. Anton Stapelkamp Op 19 mei openen koning Willem-Alexan- der en koningin Maxima de Sluiskiltunnel. Hoe lang is deze tunnel? t. 145 meter n. 1145 meter r. 6,6 kilometer 62 jaar na de Ramp wordt het lichaam van slachtoffer Maatje Verhelst geïdentifi ceerd. Zij werkte als huishoud ster in Nieuwerkerk. Waar kwam ze vandaan? d. Terneuzen i. Ouwerkerk a. Zierikzee «V - Op 23 juni overlijdt zanger Thé Lau. Welk liedje zong hij met zijn band The Scene? s. Rood e. Blauw I. Zwart-wit Tijdens de Mosseldag in Yerseke vindt Tom Sinke een oester met 21 parels. Hoeveel brengt deze later op bij een veiling? k. 600 euro w. 2600 euro t. 26.000 euro Joost Zwager man maakt een einde aan zijn leven. Wat zijn de bekendste werken van deze schrijver? i. Gimmick, Vals licht en De buitenvrouw I. Het verzonkene, Bezonken rood en De zondvloed o. Ik ook van jou, Phileine zegt sorry en Ik omhels je met duizend armen Wielrenner Tom Dumoulin is op weg naar een sensationele eindzege in de Ronde van Spanje, maar strandt op de voorlaatste dag. Wie wint uiteindelijk? n. Fabio Aru o. Joaquim Rodriguez r. Nairo Quintana Sjoemelsoft- ware wordt gekozen tot woord van het jaar. Op welk schandaal heeft dit woord betrekking? d. Dieselgate k. Bonnetjesaffaire t. Sloeweg-debacle Olie op de Zeeuwse stran den nadat een vrachtschip is gezonken voor de Belgische kust door een aanvaring met een gastanker. Van welke Nederlandse rederij is het gezonken schip? b. Damen o. Lovers g. Flinter 4 Brigitte Kaan dorp opent met een speciale conference CCXL in Vlissingen, de groot ste theaterzaal van midden- Zeeland. Welk muziekinstru ment is het handelsmerk van deze sympathieke cabaretière? e. Ukulele a. Banjo n. Harp Onder Guus Hiddink en Danny Blind faalt het Neder lands elftal in de EK-kwalifica- tie. Wanneer was Oranje er voor het laatst niet bij op een EK? g. 1972 w. 1984 I. 2002 2 Delta strijdt in politiek Den Haag tegen splitsing. In welke onderdelen wil minister Kamp de Zeeuwse energiele verancier opdelen? o. Energiebedrijf en netwerk bedrijf e. Energiebedrijf en internet- provider k. Energiebedrijf en water bedrijf De kerk brand de af, de voetbalclub degradeerde en in het nabijgelegen vakantie park werden 600 vluchtelingen opgevangen. Het was een roerig jaar voor... p. Vlissingen e. Kloetinge r. Hoek Max Verstap pen maakt indruk als de jongste debu tant ooit in de Formule 1Hoe oud is hij bij zijn debuut op 15 maart 2015? d. 17 n. 18 t. 19 9 De Zeeland- brug bestaat 50 jaar en wordt een rijksmonu ment. Uit hoeveel pijlers bestaat de brug? a. 4 e. 54 0.554 ODow viert eerst 50 jaar Dow Benelux in Terneuzen en fuseert daarna met een andere chemiegrootmacht, namelijk... n. DuPont t. BASF d. AkzoNobel DONDERDAG 31 DECEMBER 2015 18 20 Dit kunt u winnen 1e prijs 200 euro 2e prijs 100 euro 3e prijs 50 euro Zó doet u mee Stuur uw oplossing in vóór 11 januari 2016. Dit kan pere-mail: redactie@pzc.nl o.v.v. Eindejaarsquiz Of per post: PZC Eindejaarsquiz Postbus 5046 4380 KA Vlissingen De juiste oplossing en de prijs winnaars worden bekendgemaakt in de PZC van zaterdag 16 januari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51