Mx Megaclaim om gratis mobiele telefoons Ooggetuigen zien auto door de lucht vliegen en op zijn dak belanden Automobilist racet over vluchtstrook en veroorzaakt dodelijk ongeluk op de Al. mmmm 4 NIEUWS X MAARSSEN. Een race over de vluchtstrook met een snelheid van vermoedelijk meer dan 200 ki lometer per uur heeft gisteren een einde gemaakt aan het leven van een onschuldige weggebruiker. Getuigen zagen de auto waar de hardrijder op klapte, door de lucht vliegen. Peter van der Meer uit Delfgauw reed keurig 100 kilometer per uur - „Trajectcontrole hè" - over de Ai tussen Amsterdam en Utrecht toen hij bij Breukelen een donke re Volkswagen Golf voorbij zag flitsen. „Hij ging echt twee keer zo hard als de rest van het verkeer en hij reed over de linkervlucht strook iedereen voorbij." Toen Van der Meer 2 kilometer verder op de afslag Maarssen pakte, zag hij een enorme ravage op de door gaande weg en twee autowrak ken. Profwielrenner Dylan Groene- wegen uit Amsterdam zag voor zijn ogen hoe de Golf met enorme snelheid achterop de Citroen van de slachtoffers knalde. „Die idioot remde helemaal niet, hij reed ge woon op volle snelheid door." Groenewegen, dit jaar nog in dienst van de wielerploeg Team Roompot maar vanaf morgen lid van de Lotto-ploeg, zag de snelle auto in zijn spiegels al aankomen. „De weg gaat daar van vier naar drie rijstroken, dus iedereen nam al wat gas terug omdat het wat druk was, maar deze auto reed kei hard door. Ik zag al dat dat niet goed kon gaan." Op de meest linkse strook knal de de bestuurder van de Golf, met 240 pk een pittige auto, op de Citroen C8 waarin zeven mensen «1 i&ÈiwM zaten. Verschillende ooggetuigen zagen de Citroen door de lucht vliegen en op zijn dak belanden. Groenewegen zag dat een vrouw die voorin zat, klem zat in het wrak. „Een man die onder het bloed zat, was uit de auto geklom men en had een kind op zijn arm." Een van de inzittenden bleek de klap niet te hebben over leefd. In de auto die werd aangere den zaten drie kinderen. De Golf belandde helemaal aan de andere kant van de weg tegen de vangrail. Groenewegen zag de bestuurder daarvan voorovergebo gen over zijn stuur liggen, maar was volgens hem niet heel ernstig gewond. Omdat meerdere getui gen meteen na het ongeluk ver klaarden dat de man in de Golf, die volgens getuige Van der Meer alleen in zijn auto zat, veel te hard had gereden, werd hij meteen door de politie aangehouden. De Ai bij Maarssen oogde gis termorgen als een rampplek. Be halve de twee autowrakken ston den er twee vrachtwagens, die over de brokstukken van de ge crashte auto's waren heengere den, midden op de weg stil. Daar- voor stonden twee traumahelikop ters, waarvan de artsen hielpen de gewonden te verzorgen. Ambulan ces reden af en aan, brandweer mannen knipten de Citroën open, de politie onderzocht de plek van het ongeluk en een cordon van au to's van de hulpdiensten sloot en kele honderden meters verder de snelweg af. Een derde helikopter maakte luchtbeelden van de brok stukken, die twee- tot driehon derd meter over het wegdek ver spreid waren. De politie kon gisteren nog niet zeggen waar de aangehouden bestuurder en de zeven slachtof fers vandaan komen en waarheen ze naar op weg waren. Alle gewon den zijn naar ziekenhuizen in de buurt gebracht, zoals het UMC in Utrecht en het AMC in Amster dam. Volgens de Stichting Con sument Telecomsec- tor (ConTel) hebben de drie mobiele aanbieders jarenlang ten onrechte abonne menten met een gratis telefoon verstrekt, die niet écht gratis was. Miljoenen Nederlanders betaal den daardoor maandelijks stelsel matig te veel. ConTel is daarom het meldpunt 'AfzetAbbo' gestart. Gisteren meldden zich de eerste honderd gedupeerden aan. Aanleiding voor de eis is de uit spraak van de Hoge Raad eind 2014 dat het verstrekken van een gratis toestel eigenlijk een koop op afbetaling is. De regels van de Wet Financiële Toezicht (WFT) zijn daardoor van toepassing, ook dient waakhond AFM toezicht te houden. „De telecombedrijven hebben de strenge regels jaren lang ontweken en kredieten ver strekt, zonder dat abonnement houders zich daarvan bewust wa ren", stelt woordvoerder Don Ce der van ConTel. „Zij hebben daar door veel te veel voor hun abonne menten betaald." Op basis van de tientallen mil joenen abonnementen die tussen 2000 en 2015 in omloop waren, schat Ceder het aantal gedupeer den van toestel-leningen op zeker twee miljoen mensen. De schade per persoon verschilt, omdat er tien jaar geleden nog geen dure smartphones bestonden. „Voor de ene persoon zal het 50 euro zijn, maar voor de ander wel 400 eu ro." Daarmee kan de totale claim uitkomen op liefst 800 miljoen eu ro. „Dan kan het de grootste mas saclaim uit de Nederlandse ge schiedenis worden." De stichting maakt zich met na- 'De ene persoon zal voor 50 euro benadeeld zijn, de ander misschien wel voor 400 euro' me kwaad nu cijfers van de Neder landse vereniging voor schuld hulp NWK laten zien dat mobie le abonnementen met dure toestel len een voorname oorzaak van probleemschulden vormen. „On der jongeren is het zelfs de voor naamste reden daarvoor. Niet al leen kopen zij te dure abonnemen ten, zij verlengen die ook steeds. In feite betalen ze permanent hun toestel af." ConTel wil zo snel mo gelijk in gesprek met telecompro- viders over een minnelijke schik king. „Lukt dat niet dan volgt een rechtszaak", stelt Ceder die eerder met de stichting Anti Incasso de strijd aanbond tegen malafide in cassobureaus. Het meldpunt van ConTel is overigens gratis. Mocht het tot een claim komen, zoekt de stich ting een vergoeding op basis van no cure no pay. Bij winst strijkt ConTel dan een deel van de ver goeding op. KPN en Vodafone willen niet reageren op de eis van ConTel en nemen die voor kennisgeving aan. Volgens Vodafone heeft de stich ting in ieder geval nog geen con tact gezocht. T-Mobile bleek niet bereikbaar voor commentaar. De providers zijn ondertussen druk bezig om een oplossing te vinden voor de uitspraak van de Hoge Raad. Ze hopen op een convenant met minister Dijsselbloem (Finan ciën). ConTel is daar fel op tegen. „KPN, T-Mobile en Vodafone pro beren de regels nog steeds te om zeilen." Idioot remde gewoon niet' door Ivar Penris mn Hill fs Een dode, zeven gewonden van wie een nog in levensgevaar. Dat was het resultaat van een ongeluk op de A2 bij Maarssen gisteren, foto Koen Laureij 210 De VW Golf reed vermoedelijk met 210 kilometer per uur over de linkervluchtstrook van de A2. Hij reed in op een Citroën, met fatale gevolgen. A2 Maarssen Vleuten De Meern Maarssen HAAR- RIJNSE- PL AS 2015 AO door David Bremmer KPN, T-Mobile en Vodafone hangt een claim van 100 tot 800 miljoen euro boven het hoofd vanwege het ten onrechte verstrekken van abon nementen met gratis telefoons. Don Ceder woordvoerder ConTel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4